Brøndby Mini Cup 5.-6.juni

Brøndby Mini Cup 5.-6.juni

FEDE DELTAGER POKALER TIL ALLE !

En-dags stævne udendørs på vores store anlæg. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

ALLE RÆKKER AFVIKLES I EN TURNERINGS FORM, SOM GØR AT MAN SOM MINIMUM FÅR 5 KAMPE.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

2 X 6 MINUTTER. ALLE KAMPE BLIVER FLØJTET I GANG OG AF, OVER HØJTALERE.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med. Der bliver spillet på henholdsvis 3-mands og 5-mands mål.

Der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold. U7 spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr.

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

BETALINGSINFO SENDES PÅ MAIL LØBENDE I TILMELDINGSPERIODEN. BEMÆRK AT HOLDGEBYR IKKE TILBAGEBETALES VED AFBUD EFTER UDSENDELSE AF KAMPPROGRAM. TURNERINGSLEDELSEN FORBEHOLDER SIG RET TIL AT FLYTTE TILMELDTE HOLD OP ELLER NED I NIVEAU. SPILLEDAGEN ER VEJLEDENDE, ALT EFTER HVOR MANGE HOLD DER TILMELDES.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7-Søndag Mixed 3-mands 400 Søndag morgen 28 1
U7-Mandag Mixed 3-mands 400 Mandag morgen 3 0
U8-A Male A 5-mands 575 Søndag morgen 10 0
U8-B Male B 5-mands 575 Søndag morgen 29 0
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 17 0
U9-A Male A 5-mands 575 Søndag middag 7 0
U9-B Male B 5-mands 575 Søndag middag 12 0
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag middag 15 0
U10-A Male A 5-mands 575 Mandag morgen 0 0
U10-B Male B 5-mands 575 Mandag morgen 6 0
U8 Pige Female Mix 5-mands 575 Mandag middag 2 0
U10-C/D Male C/D 5-mands 575 Mandag morgen 10 0
U9 Pige Female Mix 5-mands 575 Mandag middag 1 0
U10 Pige Female Mix 5-mands 575 Mandag middag 5 0

Signetud teams

U7-Søndag 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
team tølløse bk 1 B
Brøndby IF - D A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - C B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if - b B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - A C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Haslev FC - B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC - C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC - C2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hvalsø IF A Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby if - e Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 3 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF

U7-Mandag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag morgen

Teamname LVL Logo Club

U8-A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ab Tårnby A
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Gentofte-Vangede Idrætsforening A Gentofte-Vangede Idrætsforening
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Sort 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8-B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ab Tårnby 1
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Gentofte-Vangede Idrætsforening B Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kastrup Boldklub 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Næstved B
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Avarta grøn b B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ishøj if B Ishøj

U8-C/D 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Gentofte-Vangede Idrætsforening C Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG. 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG. 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fk Sydsjælland 05 C Fk Sydsjælland 05
KB MIX C Kb
Næstved C Næstved IF Logo Næstved IF
Avarta grøn C Bk Avarta
Brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Sort 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
vemmelev 1 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Faxe Hvid C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9-A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro united 1 A
Farum Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndbyernes IF A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
KB Løve 1 A Kjøbenhavns Boldklub

U9-B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Hundige Boldklub hold 2 B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Vanløse blå B Vanløse IF Logo Vanløse IF
NKF B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Ishøj IF 2 ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Himmelev B Himmelev
Roskilde Boldklub B Roskilde Boldklub
KB Løve 2 B Kjøbenhavns Boldklub
KB Løve 1 B Kjøbenhavns Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U9-C/D 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe Hero U9 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Hundige Boldklub hold 2 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Gundsølille C
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Vanløse grøn C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Roskilde Boldklub C Roskilde Boldklub
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
BS72 U9 drenge C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
FC Holte 3 C Fc Holte
KB Løve 1 C Kjøbenhavns Boldklub
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Valby Boldklub C

U10-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag morgen

Teamname LVL Logo Club

U10-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag morgen

Teamname LVL Logo Club

U8 Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag middag

Teamname LVL Logo Club
BIF gul B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BIF blå B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U10-C/D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kb all stars B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Dream Team C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC C
Bk friheden B Bk Friheden
BK Friheden C Bk Friheden
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Brøndby if C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Glostrup fk 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag middag

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag middag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby if 1 B Brøndbyernes If
Brøndby if 2 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - June 6
Last signup
Wednesday, May 18, 2022

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion, Klubhuset, 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
tobr@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 5.-6.juni map

Tournament overview