Harte Outdoor cup 2022

Harte Outdoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00. - Medaljer til samtlige spillere - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. -Vi spiller efter DBU's regelsæt. - Pokaler til alle i U6 og U7.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C,  U10 B og U 10 C række. 5 mands.3 udskiftere

Piger U11+u13 8 mands. 3 udskiftere

Medaljer  til samtlige spillere i U8, U9, U10, U11 og u13 - Der er pokaler til hold i finaler.

Alle hold er garanteret min 4 kampe.

Gratis frugt til alle spillere.

Der er hoppeborge på pladsen.

Sponsorer: pwc, Frugtcompagniet, Sparekassen Kronjylland, Daugaard Pedersen, Vandt & Vandt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 350 Lørdag formiddag 5 0
U7 Mixed 3 350 Lørdag formiddag 20 0
U8 Drenge Niveau B Male B 5 400 Lørdag formiddag 3 0
U9 Drenge Niveau B Male B 5 400 Lørdag 1 0
U8 Drenge Niveau C Male C 5 400 Lørdag formiddag 8 0
U9 Drenge Niveau C Male C 5 400 Lørdag 2 0
U10 Drenge Niveau B Male B 5 400 Lørdag 3 0
U 10 drenge Niveau C Male C 5 400 Lørdag 4 0
U11 Piger Niveau B/C Female B/C 8 400 Lørdag 3 0
U 13 piger Niveau B/C Female B/C 8 400 Lørdag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF - 1 C Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF - 2 C Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF - 2 C Kolding IF Logo Kolding IF
Harte Fodbold 1 B Harte G&if
Harte Fodbold 2 B Harte G&if

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MG & BK piger C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby
Dalby 2
Dalby 3
Dalby 4
Harte G & IF Drenge C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte G & IF Piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
SGI 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 3 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Bredballe U7 Piger Bredballe IF Logo Bredballe IF
NBSIF1 B Nr. Bjert/strandhuse
NBSIF2 B Nr.bjert/strandhuse
AVGIF A B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF B C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest Boldklub 1 B Kolding
Seest Boldklub 2 C Kolding
Seest Boldklub 3 C Kolding

U8 Drenge Niveau B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF 1 B

U9 Drenge Niveau B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U8 Drenge Niveau C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF 1 C Harte G&if
Harte G&IF 2 C Harte G&if
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Skibet IF C
Kolding IF 2
Tørring if / ØB C Tørring If

U9 Drenge Niveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Dalby 1 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U10 Drenge Niveau B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe (Gul) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
AVGIF B Almind/viuf

U 10 drenge Niveau C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe (Grøn) C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Piger Niveau B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF C Dalby Gf
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U 13 piger Niveau B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
June 25
Last signup
Sunday, June 5, 2022

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Outdoor cup 2022 map

Tournament overview