Middelfart Sparekasse Cup 2022 i Hedensted

Middelfart Sparekasse Cup 2022 i Hedensted

Hedensted Idrætsforening inviterer søndag den 8. maj til børnefodboldstævne på Hedensted Stadion

Middelfart Sparekasse Cup 2022

Stævnet afholdes i forbindelse med den årlige Majfest i Mosen, hvor Tivoli vil være åben fra ca. kl. 13.

Stævnet afvikles efter Fair Play principperne og retningslinjerne i DBU's "holdninger og handlinger".

U10 kan ved dette stævne prøve kræfter med at spille 8-mands.

Der spilles i følgende rækker:

Af hensyn til tid og baner er der følgende begrænsning i antallet af hold:

Række Niveau Hold Max spillere Stævnegebyr Max antal hold
U6 Mix (2016) - 3:3 5 375 kr. 24
U7 Mix (2015) - 3:3 5 375 kr. 24
U8 Drenge (2014) A+B+C 5:5 7 475 kr. 10 pr. række
U9 Drenge (2013) A+B+C 5:5 7 475 kr. 10 pr. række
U10 Drenge (2012) A+B+C 8:8 11 675 kr. 5 i A, 10 i B+C
U11 Drenge (2011) A+B+C 8:8 11 675 kr. 5 i A, 10 i B+C
U8 Piger (2014) - 5:5 7 475 kr. 5
U9 Piger (2013) - 5:5 7 475 kr. 5
U10 Piger (2012) - 5:5 7 475 kr. 5
U12 Piger (2010) - 8:8 11 675 kr. 5

Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe.

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækker sammen eller helt aflyse en række. Spilletiden kan ændres afhængig af antal tilmeldte hold.

Alle 8:8 kampe dømmes af eksaminerede dommere.

Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding/sætte på venteliste, når vi nærmer os grænsen for antal hold til stævnet.

Vi benytter online registrering af resultater i U8-U12 under hele stævnet.

Alle kampe forsøges afviklet i tidsrummet 8:00 - 16:00.

Præmier:

  • U6 – U7: der vil være pokaler til alle.
  • U8 – U9 + U10 Piger: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.
  • U10 – U12: der vil være store pokaler til finaleholdene

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest fredag den 15. april 2022 kl. 12.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248 eller på MobilePay 367417.

Betaling skal mærkes med Hold-ID fra tilmeldingen på staevner.dk

Ved afbud efter tilmeldingsfristen den 15/4, refunderes stævnegebyret ikke.

Spørgsmål kan rettes til: hif.majfeststaevne@gmail.com

Med sportslige hilsner

Hedensted IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3+2 375 kr. 20 0
U7 Mix Mixed 3+2 375 kr. 19 0
U8 Drenge C Male C 5+2 475 kr. 5 0
U8 Drenge B Male B 5+2 475 kr. 5 0
U8 Drenge A Male A 5+2 475 kr. 5 0
U9 Drenge C Male C 5+2 475 kr. 6 0
U9 Drenge B Male B 5+2 475 kr. 9 0
U9 Drenge A Male A 5+2 475 kr. 9 0
U10 Drenge C Male C 8+3 675 kr. 1 0
U10 Drenge B Male B 8+3 675 kr. 2 0
U10 Drenge A Male A 8+3 675 kr. 1 0
U11 Drenge C Male C 8+3 675 kr. 1 0
U11 Drenge B Male B 8+3 675 kr. 1 0
U11 Drenge A Male A 8+3 675 kr. 1 0
U9 Piger Female 5+2 475 kr. 5 0
U10 Piger Female 5+2 475 kr. 5 0

Signetud teams

U6 Mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF U7 Piger Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hørning IF 2 Hørning If
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Søften GF A
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens

U7 Mix 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 Lund IF Logo Lund IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
U7 HIF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
U7 HIF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
U7 HIF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
U7 HIF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
U7 HIF 5 Hedensted IF Logo Hedensted IF
U7 HIF 6 Hedensted IF Logo Hedensted IF
SSF1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stensballe 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Gedved Ninjas C

U8 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U8 C C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding SF C
Middelfart G&BK U8C C
SIK 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens

U8 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U8 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens

U8 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Middelfart G&BK U8A A
Bredballe Blå A Bredballe If
Bredballe Hvid A Bredballe If
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U9 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Lyseng2
Team Ninja Gedved C Gedved If

U9 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe if B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund if B Lund If
Egebjerg B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
SGF B B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U9 Drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Nørre Aaby IK A Nørre Aaby Ik
Herning Fremad A Herning F
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Odense United A
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Lyseng A

U10 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne fra Solbjerg C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U10 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
De Blå fra Solbjerg B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U10 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF C

U11 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF B

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF A

U8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
MG & BK U7/U8 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vejle kammeraternes piger C Vejle Kammeraterne

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Guldminen A Guldminen
BBB - Seje piger spiller fodbold C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
MG & BK 1 A Mg & Bk
MG & BK 2 C Mg & Bk

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Fredericia KF B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 8

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Stadion
Address
Jørgensens Alle 26
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hif.majfeststaevne@gmail.com
Middelfart Sparekasse Cup 2022 i Hedensted map

Tournament overview