McDonalds Paderup Cup 2022

McDonalds Paderup Cup 2022

Stævneprogram findes via samarbejdspartner DGI her:  McDonalds Paderup Cup 2022 hos Kristrup Boldklub (dgi.dk)

Kristrup Boldklub arrangerer traditionen tro – McDonalds Paderup Cup. Programmet omfatter i 2022 aldersgrupperne fra U6 til U13 i både pige- og drengefodbold. Vi niveau opdeler i drenge fra U8 5-mands.

Præmier Er der selvfølgelig til alle deltagere – holdpokal til alle vindende hold fra U8 til U13

Spilletid – nu med mere spilletid til drenge og piger. Stævnet afvikles lørdag den 20. august 2022 på banerne ved Tirsdalens skole. Vi spiller 20 min. pr. kamp i 8-mands. Vi spiller 15 min. pr. kamp i 5 mands. Vi spiller 10 min. pr. kamp i 3 mands. Vi tilstræber min. 4 kampe pr. hold. SAMT en afvikling uden al for lang ventetid! Vi opfordrer alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker. Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.

TILMELDING: Kom og vær med til at skabe en sjov og spændende dag for børn og forældre.

Vi anbefaler hurtig tilmelding - dette efter først til mølle princippet. Tilmeldingen er først gældende når holdgebyret er indbetalt.
Betaling inden stævnet til kontonr. 6187-3330008880 med ID som tekst. 3 mands 350,- 5 mands 450,- 8 mands 550,-

STÆVNETELT: Vi tilbyder stort udvalg i mad og drikke. Der tages ikke mod dankort, men der vil kunne betales med Mobilepay.

Hvis der er spørgsmål, så kontakt stævneleder:

Jacob Velling

40197497

Kb1908.bornecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge C Male C 5 450 14 0
U13 drenge A Male A 8 550 Lørdag over middag 0 0
U12 drenge C Male C 8 550 7 0
U12 drenge B Male B 8 550 11 0
U12 drenge A Male A 8 550 3 0
U11 drenge C Male C 8 550 Lørdag over middag 3 0
U11 drenge B Male B 8 550 Lørdag over middag 7 0
U11 drenge A Male A 8 550 0 0
U10 drenge C Male C 5 450 9 0
U10 drenge B Male B 5 450 8 0
U10 drenge A Male A 5 450 3 0
U9 drenge C Male C 5 450 12 0
U9 drenge B Male B 5 450 16 0
U9 drenge A Male A 5 450 1 0
U13 drenge C Male C 8 550 Lørdag over middag 11 0
U8 drenge B Male B 5 450 7 0
U8 drenge A Male A 5 450 5 0
U7 drenge Male 3 350 Lørdag formiddag 25 0
U6 drenge Male 3 350 Lørdag formiddag 17 0
U13 piger Female 8 550 Lørdag over middag 0 0
U12 piger Female 8 550 Lørdag over middag 12 0
U11 piger Female 8 550 Lørdag over middag 2 0
U10 piger Female 5 450 5 0
U9 piger Female 5 450 7 0
U8 piger Female 5 450 20 0
U7 piger Female 3 350 Lørdag formiddag 1 0
U6 piger Female 3 350 Lørdag formiddag 0 0
U13 drenge B Male B 8 550 Lørdag over middag 3 0

Signetud teams

U8 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub C
Team Bjergsnæs Mose C
Sif assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Langå ik C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kb u12 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Sabro Rød C Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro Blå C Sabro IF Logo Sabro IF
Hornbæk SF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Fremad U12C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kb1(u11) A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted(u11) A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Fremad U12B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sif Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Stavtrup if B Stautrup IF Logo Stautrup IF

U12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
KB2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Bjerringbro IF 1 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro IF 2 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF

U11 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad B2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
KB 3 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
U11 drenge 8 mands sif assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 3 C Kristrup Boldklub
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hornbæk SF 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
If alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U10 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 2 B Kristrup Boldklub
Hornbæk sf(u9) A Hornbæk Sf
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Sif assentoft (u11c) C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Romalt if B Romalt IF Logo Romalt IF
Ssf1(u9) A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bjerregrav Boldklub B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub

U10 drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 1 A Kristrup Boldklub
If alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Herning fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U9 drenge C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Romalt 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
SSF3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hornslet if C Hornslet IF Logo Hornslet IF
SSF2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bjerringbro IF 2 C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U9 drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF B Hornbæk Sf
Vorup fb(u8) A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dronningborg 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
ØBG Balle B Øbg Balle
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vorup fb B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
PFU05 B PFU05 Logo PFU05
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Bjerringbro IF 1 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF

U9 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Kb u13 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kolind-Perstrup IF C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Helsted fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF
RIF 2 C Romalt If

U8 drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Sif assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Randers Freja B Randers Freja
Randers freja 2 B

U8 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub
Helsted Fremad X B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad Y B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad Z B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Alliancen if IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hornbæk sf 1 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 2 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Vorup fb A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup fb B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup sf Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup sf 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup sf 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Randers Freja 2
Randers Freja 1
Randers Freja Randers Freja
Langå ik C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U6 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kb u6 hold 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup boldklub u6 hold 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted fremad if u6 Randers Nv
Hornbæk sf C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
IF Alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Randers freja - hold 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers freja - hold 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers freja - hold 3 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Langå ik C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Vorup/Romalt B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
NV Djurs C Nv Djurs
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Pigerne C Helsted Fremad If
Helsted fremad if(u11) B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ommersyssel if(u11) B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Skive ik C Skive IK Logo Skive IK

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF hold 1 A Helsted Fremad If
Skive ik B Skive IK Logo Skive IK
SKØDSTRUP B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Alliancen if C If Alliancen
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup FB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Skive ik B Skive IK Logo Skive IK

U8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF 1 (U8P) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skødstrup if u8 piger C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad IF U8 Piger B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Sif/Assentoft B Sif/assentoft
Helsted fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vinding SF B Vejle

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 20
Last signup
Tuesday, August 9, 2022

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
R. Hougårds Vej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kb1908.bornecup@gmail.com
McDonalds Paderup Cup 2022 map

Tournament overview