Allesø Pokal Cup 2022

POKALSTÆVNE - Allesø Pokal Cup 2022. Allesø inviterer til et hyggeligt sommerstævne i pinsen med pokaler til alle deltagere, fælles indløb hvor holdene præsenteres - og aktiviteter for hele familien. Vi har hoppeborg, vandgynge og tombola.

Stævnet er et breddestævne - og det er derfor vigtigt at skrive holdets niveau ved tilmeldingen. I år har vi udvidet stævnet med pigehold i rækken U12 og U14 (8-mands) Derudover spiller vi U6 (3-mands), U7 (3-mands), U8 (5-mands), U9 (5-mands), U10 (5-mands) og U11 (8-mands). Der spilles på alle Allesøs baner så vi sikrer mindst ventetid, og lokale dommere sørger for god afvikling af kampene.

På dagen vil der være mulighed for at købe grillmad og drikkelse ved banerne. Der vil være gratis frugt til alle spillerne og gratis kaffe til de voksne.

Der forventes stor tilslutning til stævnet, så derfor er det først til mølle princippet, så send derfor din tilmelding i god tid, tilmelding er først gældende når vi har modtaget betaling på konto 1551 0010646952 Danske Bank.

Ved spørgsmål er I velkommen til at kontakte Marlene Munk på 28454808 eller marleneandreassen88@gmail.com

eller Astrid Larsen 509458 eller Asla1@hotmail.com

(p.s. trænerne har mulighed for at sidde i vandgyngen så husk skiftetøj)

Dansk


POKALSTÆVNE Pokal Cup 2019. Allesø fodbold invitere til et hyggeligt sommerstævne med pokaler til ALLE spillere. Vi gentager succesen fra de sidste  2 år, men nu med endnu flere rækker. 11-04-2018 20:06:37 11-04-2018 17:08:46

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 400 Søndag kl. 9.30 22 0
U7 Mixed 5 400 Søndag kl.9.30 18 0
U8 Mixed 8 500 Søndag kl. 9.30 22 0
U9 Mixed 8 500 Søndag kl. 9.30 10 0
U10 Mixed 8 500 Søndag kl. 9.30 17 1
U11 Male 11 650 Søndag kl. 9.30 3 0
U12 Piger Female 11 650 Søndag 9.30 1 0
U14 Piger Female 11 650 Søndag 9.30 2 0

Signetud teams

U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club
BBB 1 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Allesø gf C
Næsby BK 1 Næsby Bk
Næsby BK1 C Næsby Bk
Næsby BK 2 C Næsby Bk
BBB 3 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby BK 3 C Næsby Bk
Årslev 1 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
BBB 4 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Morud if B Morud
Årslev if 2 C Årslev

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl.9.30

Teamname LVL Logo Club
MG & BK U7/U8 piger C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Allesø GF 1 B
Allesø gf 2 B
Strib IF (1) B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF (2) B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF (3) B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF (4) B Strib IF Logo Strib IF
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Gelsted 1 Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Gelsted 2 C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Stige boldklub B Stige Boldklub Logo Stige Boldklub
Stige boldklub B Stige Boldklub
ØB Lions C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U8 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Allesø GF 1 C Odense N
Allesø GF 2 C Allesø Gf
ØB City B Øb
Øb united C Øb
Korup-Ubberup B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-Ubberup C
Rudkøbing Boldklub C
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo
Morud if C Morud

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
MG & BK U8/U9 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Tjæreborg if B Tjæreborg If
SSV-Højfyn
Stige boldklub B Stige Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U10 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club
Allesø C Allesø
Rudkøbing Boldklub hold 1 C
Rudkøbing Boldklub hold 2
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.30

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9.30

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9.30

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9.30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 5

Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesø GF
Address
Spurvelundsvej 20
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
marleneandreassen88@gmail.com
Allesø Pokal Cup 2022 map

Tournament overview