Radiometer Cup 2022

Radiometer Cup 2022

Alle kampe spilles på Tingbjerg Idrætsanlæg på Ruten 2, 2700 Brønshøj

Der spilles på A-, B- og C-niveau. Rækkerne vil være delt op i drenge og piger. Kun U6 er blandet.

Medaljer til alle hold fra U6 - U12

Pokaler til nr. 1 og 2 i alle rækker

Mulighed for køb af mad og drikke

Mulighed for overnatning. Kontakt stævneansvarlig Jesper Mathiesen (tlf. 30401402) for mere info

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - B (Drenge) Male B 5v5 400 Søndag 16. oktober, 12.30 - 15.30 2 0
U10 - C (Drenge) Male C 5v5 400 Søndag 16. oktober 9.30 - 12.30 4 0
U10 - AB (Piger) Female AB 5v5 400 Lørdag 15. oktober 12.30 - 15.30 2 0
U10 - BC (Piger) Female BC 5v5 400 Lørdag 15. oktober 12.30 - 15.30 1 0
U11 - AB (Drenge) Male AB 8v8 500 Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30 3 0
U11 - BC (Drenge) Male BC 8v8 500 Lørdag 15. oktober 12.00 - 15.00 3 0
U11 - AB (Piger) Female AB 8v8 500 Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30 1 0
U11 - BC (Piger) Female BC 8v8 500 Lørdag 15. oktober 12.00 - 15.00 0 0
U12 - AB (Drenge) Male AB 8v8 500 Søndag 16. oktober 9.30 - 12.30 1 0
U19 (Drenge) Male 11v11 650 Søndag 23. oktober 13.30 - 17.30 2 0
U12 - BC (Drenge) Male BC 8v8 500 Søndag 16. oktober 12.00 - 15.00 1 0
U12 - BC (Piger) Female BC 8v8 500 Søndag 16. oktober 12.00 - 15.00 0 0
U13 - A (Drenge) Male A 8v8 500 Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30 0 0
U13 - B (Drenge) Male B 8v8 500 Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30 0 0
U13 - C (Drenge) Male C 8v8 500 Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30 2 0
U13 - A (Piger) Female A 8v8 500 Lørdag 22. oktober 12.00 - 15.00 0 0
U13 - B (Piger) Female B 8v8 500 Lørdag 22. oktober 12.00 - 15.00 0 0
U13 - C (Piger) Female C 8v8 500 Lørdag 22. oktober 12.00 - 15.00 0 0
U14 (Drenge) Male 11v11 650 Søndag 23. oktober 9.30 - 13.30 4 0
U12 - AB (Piger) Female AB 8v8 500 Søndag 16. oktober 9.30 - 12.30 1 0
U10 - A (Drenge) Male A 5v5 400 Søndag 16. oktober 12.30 - 15.30 3 0
U9 - BC (PIger) Female BC 5v5 400 Lørdag 15. oktober, 10.00 - 13.00 0 0
U9 - BC (PIger) Female BC 5v5 400 Lørdag 15. oktober, 10.00 - 13.00 0 0
U6 - A Mixed A 3v3 300 Søndag 23. oktober, 9.30 - 12.30 0 0
U6 - B Mixed B 3v3 300 Søndag 23. oktober 10.00 - 13.00 1 0
U6 - C Mixed C 3v3 300 Søndag 23. oktober 12.30 - 15.30 1 0
U7 - A (Drenge) Male A 3v3 300 Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30 2 0
U7 - B (Drenge) Male B 3v3 300 Lørdag 22. oktober 10.00 - 13.00 0 0
U7 - C (Drenge) Male C 3v3 300 Lørdag 22. oktober 12.30 - 15.30 1 0
U7 - A (Piger) Female A 3v3 300 Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30 0 0
U7 - B (Piger) Female B 3v3 300 Lørdag 22. oktober 10.00 - 13.00 0 0
U15 (Drenge) Male 11v11 650 Søndag 23. oktober 10.00 - 14.00 2 0
U7 - C (Piger) Female C 3v3 300 Lørdag 22. oktober 12.30 - 15.30 0 0
U8 - B (Drenge) Male B 5v5 400 Søndag 16. oktober, 9.30 - 12.30 4 0
U8 - C (Drenge) Male C 5v5 400 Søndag 16. oktober, 10.00 - 13.00 3 0
U8 - AB (Piger) Female AB 5v5 400 Søndag 16. oktober, 9.30 - 12.30 1 0
U8 - BC (Piger) Female BC 5v5 400 Søndag 16. oktober, 10.00 - 13.00 0 0
U9 - A (Drenge) Male A 5v5 400 Lørdag 15. oktober, 10.00 - 13.00 2 0
U9 - B (Drenge) Male B 5v5 400 Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30 1 0
U9 - C (Drenge) Male C 5v5 400 Lørdag 15. oktober 10.00 - 13.00 2 0
U9 - AB (Piger) Female AB 5v5 400 Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30 0 0
U8 - A (Drenge) Male A 5v5 400 Søndag 16. oktober, 10.00 - 13.00 2 0
U17 (Drenge) Male 11v11 650 Søndag 23. oktober 9.30 - 13.30 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 - B (Drenge) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober, 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 - C (Drenge) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brønshøj Boldklub C Brønshøj
Farum Grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U10 - AB (Piger) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj A Brønshøj Boldklub

U10 - BC (Piger) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Faxe Boldklub piger B Faxe Boldklub

U11 - AB (Drenge) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
BK Olympic B Malmö
BK Olympic Malmö
Hyllie IK B Hyllie Ik

U11 - BC (Drenge) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub C Brønshøj
BK Olympic C Malmö
Hyllie IK C Hyllie Ik

U11 - AB (Piger) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold A

U11 - BC (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U12 - AB (Drenge) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub B Brønshøj

U19 (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober 13.30 - 17.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub A Brønshøj
Brønshøj Boldklub A Brønshøj

U12 - BC (Drenge) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub C Brønshøj

U12 - BC (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U13 - A (Drenge) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club

U13 - B (Drenge) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club

U13 - C (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub Brønshøj
Brønshøj Boldklub C

U13 - A (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U13 - B (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U13 - C (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 12.00 - 15.00

Teamname LVL Logo Club

U14 (Drenge) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober 9.30 - 13.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub B Brønshøj
Brønshøj Boldklub 2 C Brønshøj
Glostrup FK B Glostrup Fk
BK Olympic Malmö

U12 - AB (Piger) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 - A (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Farum Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 - BC (PIger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober, 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club

U9 - BC (PIger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober, 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club

U6 - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober, 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club

U6 - B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub

U6 - C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub

U7 - A (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
KbQ2 A
Brønshøj Brønshøj Boldklub

U7 - B (Drenge) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club

U7 - C (Drenge) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub

U7 - A (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club

U7 - B (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club

U15 (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober 10.00 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 2 C Brønshøj
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj

U7 - C (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 22. oktober 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club

U8 - B (Drenge) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober, 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
KB Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev IF Gul B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF Blå B Herlev IF Logo Herlev IF

U8 - C (Drenge) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober, 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Brønshøj Brønshøj Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub

U8 - AB (Piger) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober, 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj

U8 - BC (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober, 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club

U9 - A (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober, 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub
AB Tårnby A Kastrup

U9 - B (Drenge) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 B

U9 - C (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub
Ab Tårnby 2

U9 - AB (Piger) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15. oktober 9.30 - 12.30

Teamname LVL Logo Club

U8 - A (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16. oktober, 10.00 - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Brønshøj Brønshøj Boldklub

U17 (Drenge) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 23. oktober 9.30 - 13.30

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj
Brønshøj Boldklub 2 C Brønshøj

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - October 23
Last signup
Sunday, September 25, 2022

Organisation
Brønshøj Boldklub
Place
Tingbjerg Idrætspark
Address
Ruten 2
Postalcode
2700
City
Brønshøj
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
bronshojboldklubungdom@gmail.com
Radiometer Cup 2022 map

Tournament overview