Totalbanken CUP for U8-U15 Drengehold

Totalbanken CUP for U8-U15 Drengehold

KOM TIL ET AF FYNS MEST POPULÆRE INDESTÆVNER Totalbanken cup 2021/2022 (Nu med sponsor. Det er stadig Dalum Multi cup)

STATUS PÅ TILMELDINGER PR. 26-09-2022 KL. 11:30

U8   Drenge       Mangler   8 hold

U9   Drenge       Mangler   0 hold Rækken er udsolgt nye tilmeldinger kommer på venteliste

U10 Drenge       Mangler   9 hold

U11 Drenge       Mangler   5 hold

U12 Drenge       Mangler   8 hold

U13 Drenge       Mangler   8 hold

U14 Drenge.      Mangler   8 hold

U15 Drenge       Mangler 13 hold

Der er rækker fra U8-U15 drenge

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer. Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle. Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere. En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, og D finalerne fra U10-U15 og medaljer til alle spillere fra U8 - U9).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

MAX. 6 SPILLERE PR. HOLD FRA U10 - U15 OG MAX 7 I U8 OG U9 . 2 HOLD PR. KLUB PR. ÅRGANG.SÅFREMT RÆKKER IKKE FYLDES OP MED 16 HOLD ER DET MULIGT FOR KLUBBERNE AT DELTAGE MED MERE END 2 HOLD.

HUSK AT PÅFØRE KLUBNAVN VED TILMELDING ELLERS KAN VI IKKE VIDE OM DER ER MERE END 2 HOLD PR KLUB.                                                                          Spilletidspunkterne er fastlagt. DEr spille ikke indefodbold i DBUFYN regi de dage at årgangene spiller.

Vi spiller efter klassetrins reglen

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er 05 December 2022 kl. 23:59.

Tilmelding kun via www.staevner.dk.

Stævnegebyr er 475 kr.

Beløbet bedes indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 1100899

Husk at angive klubnavn Holdnavn og Række.

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

LÆS MERE OM STÆVNET PÅ WWW.DALUMIF.DK

Kopier link https://www.dalumif.dk/totalbanken-cup/tilmelding/

Kontaktperson og spørgsmål kan stilles til.

Niels Laursen

Tlf: 30249677

E:mail: dalumif@mail.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Male 7 475 Lørdag den 10-12-22 fra kl. 09:00 - 12:00 10 0
U9 Drenge Male 7 475 Søndag den 11-12-22 fra kl. 09:00 - 12:00 19 0
U10 Drenge Male 6 475 Søndag den 11-12-22 fra kl. 12:15 - 15:15 8 0
U11 Drenge Male 6 475 Lørdag den 10-12-22 fra kl. 12:15 - 15:15 12 1
U12 Drenge Male 6 475 Søndag den 11-12-22 fra kl. 15:30 - 18:30 9 0
U13 Drenge Male 6 475 Lørdag den 10-12-22 fra kl. 15:30 - 18:30 8 0
U14 Drenge Male 6 475 Lørdag den 10-12-22 fra kl. 18:45 - 21:45 8 0
U15 Drenge Male 6 475 Søndag den 11-12-22 fra kl. 18:45 - 21:45 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10-12-22 fra kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Korup-Ubberud B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Bm1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Fredericia kfum 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia kfum 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11-12-22 fra kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Seest boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Kuu B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Mg&bk u9c C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mg&bk u9a A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby gf b B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF C C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Thurø boldklub A Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
MB Solutions A Vejle
Diesel doc B
Skårup IF C Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening

U10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11-12-22 fra kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Langeskov IF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Mg&Bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Team Midt B

U11 Drenge 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10-12-22 fra kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vba gul 1 A Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Vba gul 2 B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bbb1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Aarup bk A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11-12-22 fra kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Hik B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TPI CAL A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10-12-22 fra kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks hvid B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1913 Blå A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 hvid B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Allesø 1 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U14 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10-12-22 fra kl. 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
B1913 1 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 2 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Poca Vejle A Vejle Ø
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Young Boys - Odense A
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U15 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11-12-22 fra kl. 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Rikkes dejlige drenge A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - December 11
Last signup
Saturday, December 3, 2022

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallen
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Dalumif@mail.dk
Totalbanken CUP for U8-U15 Drengehold map

Tournament overview