NRUI Julestævne 2022

NRUI Julestævne 2022

nrui julestævne 2022

5O-års jubilæum

TILMELDING

Al tilmelding foregår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registreret. når

holdgebyret er betalt (I vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

BETALING PÅ mobilepay - 754122 (NRUI Fodbold)

Eller

Betaling på reg. nr.: 7729 konto nr.: 1116257

OBS!! Ved betaling, husk at angiv holdnavn/klub/række i kommentarfeltet på MobilePay

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail

nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive jeres klubnavn, kontaktperson, årgang og mail ved tilmelding på mail.

I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

PRIS

U13 – Senior 500 kr.

U8 – U12 400 kr.

Mikro hold (U6, U7)**  250 kr.

**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere på banen + 2 udskifter (ingen målmand)

VIGTIGT

Angiv holdets styrke som A, B eller C-niveau

Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19

Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding – ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme i B/C rækkerne. DERFOR meld til i de rigtige niveauer!

I værste fald udelukkes spillere/hold fra stævnet.

PRÆMIER

*Pengepræmier – afgør selv hvor meget I vinder:

Drenge A-rækkerne U13, U14, U15, U17, og herresenior A (kun halvering i herre senior B)!

Pige A-rækkerne U14, U16 og damesenior A (kun halvering i dame senior B)!

Præmierne beregnes efter følgende koncept:

§  300 kr. for sejr

§  100 kr. for uafgjort

(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finaleholdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:

Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

Til finaleholdene i C-rækkerne og i MIX-rækken bliver der udleveret gavekort fx til en aften med spisning/drikkelse

PRÆMIER ØVERIGE RÆKKER

I U6 og U7 er der statuetter til alle deltager.

I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om præmier i form af store pokaler til hver finale deltager.

Kampens spiller

Ved alle finale hold findes der frem til kampens spiller. Det er en person som har gjort en ekstra indsats på banen, og der vil blive overrakt en pokal til personen.

særregler i forhold til C-rækkerne (også de gamle fødder) og Mix-rækken d. 26/12

Herre senior C/Old boys/Veteraner

  • Spilles efter DBU indendørs regler
  • Alle hold får min. 4 kampe
  • Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

U18 Pige C/Kvinde C

  • Spilles efter DBU indendørs regler
  • Alle hold får min. 4 kampe
  • Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

MIX

  • Spilles efter DBU indendørs regler
  • Der skal mindst være 2 damer på banen fra start – max 6 spiller pr. hold
  • Fra 16+
  • Alle hold får min. 4 kampe
  • Alle mål tæller for et mål, uanset om det er herre eller damer som score
  • Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE

  • Angiv holdets niveau som A, B eller C - Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
  • Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil) Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
  • Tid/kampe: U6+U7 spiller 6 minutter pr. kamp - alle øvrige rækker spiler 7-8 minutter pr. kamp
  • Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række. Bemærk - alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre. OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne. Overholdes disse regler ikke, er det lig med taberdømt kamp eller udelukkelse.
  • Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (Sjælland, Fyn mm) Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
  • Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis I ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald) OBS!! Yngste årgang starter normalt først på de enkelte spilledage.
  • Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
  • Stævneledere/kontakt: Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz – 40 23 23 36 eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

50-ÅRS JUBILÆUM

Hvad der startede for 50 års siden som et 1 dags stævne i Helle Hallen den 26. december, til den i dag, hvor der spilles i 2 haller, over 5 dage med op imod 350 hold fra hele landet. Dengang var stævnestrukturen helt anderledes. Her havde man puljer med fire hold, hvor der var to hold der gik videre og de to andre røg ud, og så var det tak for i år. Hvorimod der i dag spilles i A, B eller C rækker, som tilgodeser alle niveauer i både piger og drenge. Man forbinder indendørs med fart og teknik, og derfor er det helt naturligt at fejre det med nogle boldtricks. Derfor kommer Brian ”Brizze” Mengel på besøg d. 29 og 30 december fra kl. 11:30-15:30 i hal 3 - så kom og mød ham. Der bliver rig mulighed for at lure et par finter og fiduser af, evt. få en autograf - og hvis du er modig, kan du også udfordre ham med dine egne boldtricks eller i teqball.

TILMELD ALLEREDE NU!

Tilmeldingsfristen er den 9. december 2021

”Jo før, jo bedre planlægning”

**Sæt gang i tilmeldingen sådan at det ikke er dit hold vi må skuffe når en række/niveau er fyldt**

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
MIX Mixed 4+2 500 d. 26/12 (formiddag) 0 0
U18 Pige C/Kvinde C Female C 4+2 500 d. 26/12 (formiddag) 0 0
Herre senior C/Old boys/Veteraner Male C 4+2 500 d. 26/12 (formiddag) 0 0
U6 årg. 17 (minibane oppustelig) Mixed 4+2 250 d. 27/12 (formiddag) 1 0
U10 Piger årg. 13/14 Female 5+2 400 d. 27/12 (formiddag) 0 0
U8 Drenge årg. 15 Male 5+2 400 d. 27/12 (formiddag) 1 0
U15 Drenge årg. 08 Male 4+2 500 d. 27/12 (aften) 0 0
U7 årg. 16 (minibane oppustelig) Mixed 4+2 250 d. 28/12 (formiddag) 2 0
U12 Piger årg. 11/12 Female 4+2 400 d. 28/12 (formiddag) 0 0
U14 Drenge årg. 09 Male 4+2 500 d. 28/12 (eftermiddag) 0 0
U19/Herre Senior AB Male 4+2 500 d. 28/12 (aften) 0 0
U9 Drenge årg. 14 Male 5+2 400 d. 29/12 (formiddag) 5 0
U13 Drenge årg. 10 Male 4+2 500 d. 27/12 (eftermiddag) 0 0
U11 Drenge årg. 12 Male 4+2 400 d. 29/12 (formiddag) 0 0
U14 Piger årg. 09/10 Female 4+2 500 d. 29/12 (eftermiddag) 0 0
U18 Pige AB/Kvinder AB Female 4+2 500 d. 29/12 (aften) 0 0
U10 Drenge årg. 13 Male 4+2 400 d. 30/12 (formiddag) 2 0
U12 Drenge årg. 10 Male 4+2 400 d. 30/12 (formiddag) 2 0
U16 Piger årg. 07/08 Female 4+2 500 d. 30/12 (eftermiddag) 0 0
U17 Drenge årg. 06/07 Male 4+2 500 d. 30/12 (aften) 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 26/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U18 Pige C/Kvinde C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 26/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

Herre senior C/Old boys/Veteraner 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 26/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U6 årg. 17 (minibane oppustelig) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Nrui Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U10 Piger årg. 13/14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge årg. 15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U15 Drenge årg. 08 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club

U7 årg. 16 (minibane oppustelig) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Nrui B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U12 Piger årg. 11/12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge årg. 09 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U19/Herre Senior AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge årg. 14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
NRUI 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 3 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Sønderris SK A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris SK C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U13 Drenge årg. 10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge årg. 12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger årg. 09/10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U18 Pige AB/Kvinder AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge årg. 13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Hedens Ulve B
Leje-Land.dk C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U12 Drenge årg. 10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U16 Piger årg. 07/08 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge årg. 06/07 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - December 30
Last signup
Wednesday, December 21, 2022

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallen
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
nruijulestaevne@gmail.com
NRUI Julestævne 2022 map

Tournament overview