Efterårsstævne for U6-U10 hos ØBG Silkeborg

OBS: Tilmelding og betaling af deltagergebyr til dette stævne foretages i DGI's system via dette link -  https://www.dgi.dk/fodbold/arrangementer/202206404020

DEN OPLAGTE AFSLUTNING PÅ EFTERÅRSSÆSONEN

ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland Fodbold afholder afsluttende efterårsstævne for U6-U10 drenge og piger lørdag d. 8/10-2022.

I år spilles der 3 mands i U6 mix, U7 drenge og U7 piger på oppustelige baner, samt 5 mands i U8-U10 piger og drenge.

Omkring 100 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

3-mands rækker - max 12 hold i hver række pr. niveauU6 mix - årgang 2017 og yngreU7 piger og drenge - årgang 2016 - 0.klasse

5-mands rækker - maks 10 hold i hver række pr. niveauU8 piger og drenge - årgang 15, 1.klasseU9 piger og denge - årgang 14, 2.klasseU10 piger og drenge - årgang 13, 3.klasse

Niveauinddeling:I U6 og U7 - ingen niveauinddeling I U8-U10 drenge kan der tilmeldes i A, B og C-niveau, og i U8-U10 piger kan der tilmeldes i B og C-niveau.

Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige rækker.

Præmier: U6-U7: medaljer til alle spillere - max. 5 medaljer pr. hold.U8-U10: medaljer til alle spillere - max 7 medaljer pr. hold

Kampe/dommer:Alle hold vil spille minimum 4 kampe.U6-U7 - kampe á 10 min. (ingen resultatformidling)U8-U10 - kampe á 18 min. (indberetning af resultater)U6-U7 er "døm-selv", hvor førstnævnte hold i programmet er dommer/vejlederU8-10 vil ØBG Silkeborg stiller med frivillige dommere/vejledere til alle kampe.

Pris og tilmelding:

Deltagerpris 425 kr. for 3 mands hold og 525 kr. for 5 mands hold.Frist for tilmelding onsdag d. 28. september eller så længe der er pladser (max. 110 hold)

Stævneprogram vil blive udsendt pr. mail senest mandag d. 3/10. september.

Tidspunkt:Lørdag 8. oktober 2022I tidsrummet ca. kl. 9-17

Sted:ØBG SilkeborgBuskelundskolenBuskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

For yderligere info vedr. stævnet kontakt

DGI Midtjylland Fodbold

André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix - 3 mands på oppustelige baner Mixed 3 425 Lørdag kl. 9-12 6 0
U7 piger - 3 mands på oppustelige baner Female 3 425 Lørdag kl. 9-12 6 0
U7 drenge - 3 mands på oppustelige baner(begynder) Male 3 425 Lørdag kl. 13-16 7 0
U8 drenge A - 5 mands Male A 5 525 Lørdag formiddag 4 0
U7 drenge - 3 mands på oppustelige baner (øvet) Male 3 425 Lørdag kl. 13-16 16 0
U8 drenge B - 5 mands Male B 5 525 Lørdag formiddag 13 0
U8 drenge C - 5 mands Male C 5 525 Lørdag formiddag 9 0
U9 drenge A - 5 mands Male A 5 525 Lørdag formiddag/middag 4 0
U9 drenge B - 5 mands Male B 5 525 Lørdag formiddag/middag 9 0
U9 drenge C - 5 mands Male B 5 525 Lørdag formiddag/middag 12 0
U10 drenge A - 5 mands Male A 5 525 Lørdag middag/eftermiddag 2 0
U10 drenge B - 5 mands Male B 5 525 Lørdag middag/eftermiddag 6 0
U10 drenge C - 5 mand Male C 5 525 Lørdag middag/eftermiddag 5 0
U8 Piger B - 5 mands Female B 5 525 Lørdag formiddag 6 0
U8 Piger C - 5 mands Female C 5 525 Lørdag formiddag 1 0
U9 Piger B - 5 mands Female B 5 525 Lørdag formiddag/middag 2 0
U9 Piger C - 5 mands Female C 5 525 Lørdag formiddag/middag 2 0
U10 Piger B - 5 mands Female B 5 525 Lørdag middag/eftermiddag 3 0
U10 Piger C - 5 mands Female C 5 525 Lørdag middag/eftermiddag 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix - 3 mands på oppustelige baner 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
SIFolinos
Funder GF 1
Funder GF 2
MKS 1
MKS 2
ØBG

U7 piger - 3 mands på oppustelige baner 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF
Vinderslev IF
Hadsten SK
ØBG Balle 1
ØBG Balle 2

U7 drenge - 3 mands på oppustelige baner(begynder) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13-16

Teamname LVL Logo Club
SIFolinos
ØBG Balle 1
ØBG Balle 2
ØBG Buskelund 1
ØBG Buskelund 2
GFG Voel
Sejs-Svejbæk IF

U8 drenge A - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Grauballe UGF
Mariehøj KS 1
Sejs-Svejbæk IF 1
Gødvad GIF 1

U7 drenge - 3 mands på oppustelige baner (øvet) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13-16

Teamname LVL Logo Club
SIFolinos
Gødvad GIF 1
Gødvad GIF 2
Kjellerup IF 1
Kjellerup IF 2
ØBG Balle 3
VRI 1
VRI 2
ØBG Buskelund 1
ØBG Buskelund 2
MKS 1
Mks 2
MKS 3
MKS 4
VRI 3

U8 drenge B - 5 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIFolinos
Resenbro UIF
Sejs-Svejbæk IF 2
Lindved GF Lindved Gf
Lindved GF
ØBG Buskelund 1
ØBG Buskelund 2
Gødvad GIF 2
Ikast FC
HA85 1
HA85 2

U8 drenge C - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIFolinos
Mariehøj KS 2
Virklund B.
ØBG Balle 1
ØBG Balle 3
ØBG Balle 2
Hodsager IUF
Them GF 1
Them GF 2

U9 drenge A - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF
SIFolinos
ØBG Buskelund
Mariehøj KS 1

U9 drenge B - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Them gf
Sejs-Svejbæk IF 1
Virklund B.
ØBG Balle
Funder GF
Gødvad GIF 2
ØBG Balle 2
HA85 1
HA85 2

U9 drenge C - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF
Kjellerup IF 1
Kjellerup IF 2
SIFolinos
Sejs-Svejbæk IF 2
ØBG Buskelund
Virklund B.
Nim IF
Mariehøj KS 2
FK73
ØBG Balle
Funder GF 2

U10 drenge A - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF
ØBG Balle

U10 drenge B - 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF
ØBG Buskelund 3
Hedens Ulve
ØBG Balle 1
ØBG Balle 2
HA85

U10 drenge C - 5 mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1
ØBG Buskelund 2
Gjessø UF
Hodsager IUF
HA85

U8 Piger B - 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Funder gf 2
ØBG Balle 1
ØBG Balle 2
Lemming IF
Lemming IF
Funder GF

U8 Piger C - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HA85

U9 Piger B - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF
Mønsted IF

U9 Piger C - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Them gf
Silkeborg KFUM

U10 Piger B - 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Funder GF 1
Ry Fodbold
ØBG Silkeborg

U10 Piger C - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg
Silkeborg KFUM

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 8
Last signup
Wednesday, September 28, 2022

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
ØBG Silkeborg
Address
Buskelundtoften 8
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Efterårsstævne for U6-U10 hos ØBG Silkeborg map

Tournament overview