Brolagt Pinse Cup

Brolagt Pinsecup 2013 i Dianalund.

D.F.U.S inviterer for 8.Gang til hyggeligt pinsestævne(sidste år deltog 135 hold) 

Vi spiller i dagene Lørdag,Søndag og Mandag den 18-19 og 20 Maj 2013

Alle årgange bliver færdigspillet samme dag...

U6-U7 Drenge/Piger og U9 Piger er færdigspillet på 4 timer og der er pokal/statuette til alle spillere uanset placering

I alle øvrige rækker er der Flotte pokaler/Statuetter til nr 1-2 og 3

Vi spiller i føgende rækker:   OPDATERET 14 Maj  2013

5-Mands    

U5 Drenge(årg2008)Spilledag Mandag den 20. Maj 2013 ÅRGANG AFLYST 
U6 Drenge(årg2007)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013 1 PLADS TILBAGE
U7 Drenge(årg2006)Spilledag Søndag den 19. Maj 2013 FYLDT OP
U8 Drenge(årg2005)Spilledag Søndag den 19. Maj 2013  FYLDT OP

U8 Drenge(årg2005)spilledag mandag den 20. maj 2013 FYLDT OP

U9 Piger (årg2004/05/06)Spilledag Mandag den 20. Maj 2013  FYLDT OP 
U10 Piger(årg2003/04)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013 1 PLADS TILBAGE

7-Mands

U8 Drenge(årg2005) Spilledag Mandag den 20. Maj 2013  FYLDT OP
U9 Drenge(årg2004)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013  FYLDT OP
U10 Drenge(årg2003)
Spilledag Søndag den 19. Maj 2013 FYLDT OP

U11 Drenge(årg2002)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013 2 A/B PLADSER & 1 C PLADS TILBAG
U10 Piger (årg2003/04)Spilledag Mandag den 20. Maj 2013  1 PLADS TILBAGE
U12 Piger(årg2001/02)
Spilledag Søndag den 19. Maj 2013  FYLDT OP

U14 Piger (årg1999/00)Spilledag Søndag den 19. Maj 2013  FYLDT OP
U16 Piger (årg1997/98)Spilledag Mandag den 20. Maj 2013 ÅRGANGEN  ER AFLYST

 U18 Piger (årg1995/96)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013 
ÅRGANGEN  ER AFLYST
 

9-Mands

U12 Drenge(årg2001)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013  1 PLADS TILBAGE
U13 Drenge(årg2000)Spilledag Lørdag den 18. Maj 2013  FYLDT OP
  U14 Drenge(årg1999)
Spilledag Søndag den 19. Maj 2013  ÅRGANGEN  ER AFLYST

11-Mands

U15/16 Drenge(årg197/98)Spilledag Mandag den 20. Maj 2013 ÅRGANGEN ER AFLYST

Holdgebyr

5-Mands: 350 Kr
7-Mands: 425 Kr
9-Mands: 475 Kr 
11-Mands: 525 Kr

Holdgebyret sættes ind på følgende konto....Regnr 2301  Kontonr: 075 799 5581
(Husk at påføre klub og årgang eller det ID nr i blir tildelt ved tilmelding på steavner.dk)

Man er ikke tilmeldt før betaling af holdgebyr er fortaget..

 

Tilmelding via steavner.dk eller på E-Mail: tajtj@mail123.dk

Spørgsmål så ring gerne til Thomas på tlf 25268903

På glædelig gensyn

D.F.U.S (Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening)

Formand Thomas Werk Tlf 25268903

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Drenge(årg2008) Mixed 8 350,- Mandag 20. Maj 2013 0 0
U6 Drenge(årg2007) Mixed 8 350.- Lørdag 18.Maj 2013 19 0
U7 Drenge(årg2006) Mixed 8 350.- Søndag 19. Maj 2013 21 0
U8 Dr. 5-M(årg 2005) Mixed 8 350.- Søndag 19. Maj 2013 16 0
U9 Drenge(årg2004) Mixed 10 425.- Lørdag 18.Maj 2013 14 0
U10 Drenge(årg2003) Mixed 10 425.- Søndag 19. Maj 2013 13 0
U11 Drenge(årg2002) Mixed 10 425,- Lørdag 18.Maj 2013 9 0
U12 Drenge(årg2001) Mixed 12 475,- Lørdag 18.Maj 2013 7 0
U13 Drenge(årg2000) Mixed 12 475,- Lørdag 18.Maj 2013 4 0
U14 Drenge(årg1999) Mixed 12 475,- Søndag 19. Maj 2013 1 0
U9 piger(årg 04-06) Mixed 8 350,- Mandag 20. Maj 2013 5 0
U10 pi 7-M(årg03/04) Mixed 10 425,- Mandag 20. Maj 2013 6 0
U12 piger(årg01/02) Mixed 10 425,- Søndag 19. Maj 2013 11 0
U14 pige C(årg99/00) Mixed 10 425,- Søndag 19. Maj 2013 0 0
U16 piger(årg97/98) Mixed 10 425,- Mandag 20. Maj 2013 1 0
U18 piger(årg95/96) Mixed 10 425,- Lørdag 18.Maj 2013 0 0
U14 pige A/B(99/00) Mixed 10 425,- Søndag 19. Maj 2013 5 0
U8 Dr. 7-Mands(2005) Mixed 10 425,- Mandag 20. Maj 2013 6 1
U15/16Drenge(97/98) Mixed 14 525,- Mandag 20. Maj 2013 0 0
U10 pi 5-M(årg03/04) Mixed 8 350,- Lørdag 18.Maj 2013 5 0

Signetud teams

U5 Drenge(årg2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 20. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge(årg2007) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Barcelona Førslev IF Logo Førslev IF
Lynge Broby IF 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Banditterne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Slagelse B73 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Øst B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kværkeby IF 2 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Kværkeby IF 1 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvidebæk IF C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Høng gf C Høng GF Logo Høng GF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U7 Drenge(årg2006) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov IF B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Svebølle B B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Svebølle A A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Lynge Broby IF 3 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hvidebæk IF C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Høng gf 2 C Høng GF Logo Høng GF
Ringsted B B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted C C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge Broby IF 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U8 Dr. 5-M(årg 2005) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvidebæk B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Benløse 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
FC Storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
årby IF 2 B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Årby IF 1 B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Slagelse BI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Raklev B Raklev
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
de seje drenge i u8 Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø Freja IF 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja IF 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Slagelse B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U9 Drenge(årg2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Hvidebæk B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
FC Storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Tømrermester Martin Læssøe A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
de seje gutter Dianalund IF Logo Dianalund IF
Uggerløse B uggerløse if
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U10 Drenge(årg2003) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
JN MEAT C Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Storebælt FC B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Årby IF B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Tårnborg IF B Tårnborg IF Logo Tårnborg IF
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Slagelse BI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Super Dæk Slagelse C Stillinge IF Logo Stillinge IF

U11 Drenge(årg2002) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Men vi hygger os ! B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Tårnborg IF U11 Drenge C Tårnborg IF Logo Tårnborg IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø Freja IF 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja IF 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U12 Drenge(årg2001) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
B73-Sorø 2002 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sørbymagle B Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
EMANUEL-GEIBEL-SCHULE LÜBECK. B SV. Fortuna-St.Jürgen Lübeck e.V. Logo SV. Fortuna-St.Jürgen Lübeck e.V.
De seje B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U13 Drenge(årg2000) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Rønnede IF Rønnede IF Logo Rønnede IF
Sorø Freja IF B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 Drenge(årg1999) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club

U9 piger(årg 04-06) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 20. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
FB's tiger-piger Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund Pigerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10 pi 7-M(årg03/04) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 20. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Fårevejle B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
De grønne lyn C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
De lyserøde raketter C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Hvidebæk IF C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Snorkepigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U12 piger(årg01/02) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Suså IF B Suså IF
Mørkøv IF C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Lynge Broby IF U11 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Høng/Løve B Høng GF Logo Høng GF
hashøj if u12 Hashøj IF Logo Hashøj IF
Årby IF B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
friske piger B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U14 pige C(årg99/00) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club

U16 piger(årg97/98) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 20. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club

U18 piger(årg95/96) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club

U14 pige A/B(99/00) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
hashøj if u14 B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Høng/Løve B høng/løve
skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U8 Dr. 7-Mands(2005) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag 20. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Sorø Freja IF B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Slagelse B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Høng B Høng GF Logo Høng GF

U15/16Drenge(97/98) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 20. Maj 2013

Teamname LVL Logo Club

U10 pi 5-M(årg03/04) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.Maj 2013

Teamname LVL Logo Club
Viby IF C Viby IF Logo Viby IF
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
hashøj if u10 B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Snorkepigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - May 20 2013

Organisation
Dianalund IF
Place
Dianalund IF Baner
Address
Sømosevej
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Unknown
Brolagt Pinse Cup map

Tournament overview