Super Brugs Cup 2013

Super Brugs Cup. ( på FYN. )
den 2-3-4. August 2013.
 
 


Søndersø Boldklub har for 21 gang den store glæde at kunne invitere til
Super Brugs Cup på Fyn.

Super Brugs Cup 2013 er et opstart stævne for A-B. hold inden det for alvor går i gang
vi lægger vægt på, at de deltagende hold, møder hold på samme niveau,
i tilfælde af for få hold i en række (A og B) forbeholder vi os ret til at slå rækken sammen.

Der spilles i 5-7-11. mands rækker.
DRENGE: U17 (97/98) U15 (99) U14 (00) U13 (01) U12 (02) U11 (03) U10 (04).
PIGER: U18 (96/97/98) U15 (99/00) U13 (01) U12 (02) U11 (03) U10 (04).

Der lægges stor vægt både på det sportslige, og det sociale
Alle hold er garanteret mindst 5 kampe. Spilletid 2 x20. minutter.
Alt er samlet på samme sted, indkvartering, baner, spisefaciliteter og forældre camping etc.
Samtlige deltagende hold får ved ankomst udleveret T-shirts til alle deres spiller.

VIGTIGT: tilmelding af hold efter 2013-2014 turnerningen

holdgebyr: 5. 7. og 11. mands hold kr. 800. pr hold.
Indkvartering/forplejning: kr. 425. pr spiller. 2 ledere gratis pr hold.
Indkvartering/forplejning: over 34 spillere, kr. 400,- pr spiller. 2 ledere gratis pr hold.


Præmier:
5 mands: U10. spilles som børnefodbold, og der er medalje til alle spillere samt en pokal til nr 1-2-3.
I alle øvrige rækker til nr. 1. 2. 3. sportstøj, pokal og medalje.

Vi har i mange år oplevet stor tilslutning til stævnet, derfor er princippet ”Først til mølle”
Sidste år måtte vi desværre lukke for tilmeldingen allerede den 1. Maj.
11 klubber nåede ikke frem med deres tilmelding til tiden.
Så send derfor, din tilmelding i god tid, såfremt stævnet er noget for jer.
Vi glæder os til at se gamle samt nye klubber til Super Brugs Cup 2013.

Der kan efter ansøgning gives dispensation såfremt man ikke har spiller nok.
11-mands 3 spillere pr. hold, 7-mands 2 spillere pr. hold. 5-mands 1 spiller pr hold.
Ansøgning om dispensation fremsendes til Preben Grønberg.
e-mail preben_g@kabelmail.dk

Tilmelding og information om stævnet, læs mere på www.sonderso-bk.dk

Evt. Spørgsmål eller tilmelding om stævnet, kan man også kontakte Preben Grønberg
På tlf. 23 61 66 46. eller på e-mail. preben_g@kabelmail.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 drenge årg.04 Mixed 5 800 7 0
U-10 piger årg.04 Mixed 5 800 5 0
U-11 drenge årg.03 Mixed 7 800 10 0
U-11 piger årg.03 Mixed 7 800 3 0
U-12 drenge årg.02 Mixed 7 800 10 0
U-12 piger årg.02 Mixed 7 800 5 0
U-13 drenge årg.01 Mixed 7 800 7 0
U-13 drenge årg.01 Mixed 11 800 7 1
U-15 drenge årg.99 Mixed 7 800 1 0
U-15 drenge årg.99 Mixed 11 800 6 0
U-15 piger årg.99/00 Mixed 7 800 8 0
U-13 piger årg.01 Mixed 7 800 5 0
U-14 drenge årg.00 Mixed 7 800 5 0
U-14 drenge årg.00 Mixed 11 800 6 0
U-15 piger årg.99/00 Mixed 11 800 4 0
U-17 drenge 97/98 Mixed 11 800 11 0
U-18 piger 96/97/98 Mixed 7 800 3 0
U-18 piger 96/97/98 Mixed 11 800 3 0

Signetud teams

U-10 drenge årg.04 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø. 2 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø. 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Vamdrup. 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Frem Sakskøbing. 1 A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing. 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vamdrup. 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U-10 piger årg.04 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vamdrup. 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U-11 drenge årg.03 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup. 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Frem Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Sunds Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Hørve Hørve IF Logo Hørve IF
Hvalsø Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-11 piger årg.03 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U-12 drenge årg.02 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Frem Sakskøbing. 1 A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing. 3. B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sunds. 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Sunds. 2 C Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Frem Sakskøbing. 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Hvalsø. 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø. 1 A Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-12 piger årg.02 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-13 drenge årg.01 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
B1950 B B1950 Bolderslev Logo B1950 Bolderslev
Søndersø C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Hørve Hørve IF Logo Hørve IF

U-13 drenge årg.01 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Sunds Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Hvalsø. IF Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-15 drenge årg.99 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U-15 drenge årg.99 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
SUB Ullerslev A SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Erritsø A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hvalsø Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-15 piger årg.99/00 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hashøj B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Vinding BK C Vindinge BK Logo Vindinge BK
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
B1950 B B1950 Bolderslev Logo B1950 Bolderslev
Hørve Hørve IF Logo Hørve IF
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U-13 piger årg.01 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hashøj B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Søhus Stige A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Sunds Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-14 drenge årg.00 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
B1950 B B1950 Bolderslev Logo B1950 Bolderslev
Hørve Hørve IF Logo Hørve IF
Hvalsø Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-14 drenge årg.00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
RB A Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Hvalsø Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-15 piger årg.99/00 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

U-17 drenge 97/98 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svinninge. 2 B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Svinninge. 1 A Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Vamdrup. 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup. 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sunds B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Søndersø. 1 A Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø. 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Hvalsø. 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø. 1 A Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-18 piger 96/97/98 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Svinninge B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Døllefjelde Musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

U-18 piger 96/97/98 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vindinge. BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Sunds A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - August 4 2013

Organisation
Søndersø Boldklub
Place
Søndersø Boldklub
Address
Ullerupvænget 2
Postalcode
5471
City
Søndersø
Sport
Soccer
Type
Unknown
Super Brugs Cup 2013 map

Tournament overview