Løve Cup 2013

 B1903

inviterer til den traditionsrige

Løve Cup

den 26. - 28. april 2013

på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup

 

Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken, samt besøg af FCK spillere der skriver autografer.

Tilmelding via staevner.dk senest 1. april 2013. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget Giro, korttype +73 kontonr. 81670137 (angiv holdnavn og række), og bekræftelse er modtaget fra B 1903.

Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 7-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. 
For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 (2008) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag (forbehold) 12 0
U6 (2007) - 3 mands Mixed 5 350 Lørdag (forbehold) 44 0
U7 (2006) - 3 mands Mixed 5 350 Søndag (forbehold) 52 0
U7B (2006) - 5 mands Mixed 8 450 Fredag (forbehold) 19 0
U7A (2006) - 5 mands Mixed 8 450 Fredag (forbehold) 24 1
U8A (2005) - 5 mands Mixed 8 450 Lørdag (forbehold) 34 2
U8B (2005) - 5 mands Mixed 8 450 Lørdag (forbehold) 58 3
U9B (2004) - 5 mands Mixed 8 450 Søndag (forbehold) 19 0
U9A (2004) - 7 mands Mixed 10 550 Fredag (forbehold) 16 0
U9B (2004) - 7 mands Mixed 10 550 Fredag (forbehold) 25 0
U10A (2003) - 7mands Mixed 10 550 Lørdag (forbehold) 30 4
U10B (2003) - 7mands Mixed 10 550 Lørdag (forbehold) 39 1
U11A (2002) - 7mands Mixed 10 550 Søndag (forbehold) 23 0
U11B (2002) - 7mands Mixed 10 550 Søndag (forbehold) 34 2
U12 annulleret Mixed 11 0
U12 annulleret Mixed 5 0

Signetud teams

U5 (2008) - 3 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Små Tigere C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gul Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Blå Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Farum BK 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 - 1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løverne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Små Løver C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB Tårnby U5 øst Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U6 (2007) - 3 mands 42 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
U6 Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Trup 4 - Hold 1 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
ninja drengene B -kb
Bjørnebanden Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve hold C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U6 Lyngby Boldklub 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1908 (hold 1) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Hold 2 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby Grøn (øst) A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FFK A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Trup 1 - Hold 3 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Trup 1 - Hold 2 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Trup 1 - Hold 1 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Trup 3 - Hold 2 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Trup 3 - Hold 1 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Trup 2 - Hold 2 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Trup 2 - Hold 1 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
B1903 A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 E C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 D B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 C B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 B A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
U6D 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U6D 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bfc Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HUI Måljægerne 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1973-1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973-2 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973-3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Banditterne A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Raketterne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Piraterne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB Tårnby orange (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Rød (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Måljægerne B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U7 (2006) - 3 mands 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
B93 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB U7 C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7 C1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kirke Hyllinge IF 2 C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
U7 Lyngby Boldklub 3 mands 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
U7 Lyngby Boldklub 3 mands 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
skjolderne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BIF C
BIF 2 C
B1903 5 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FIX MAGENTA C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX AZUR C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FFK 1 A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Tigerne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hyænerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Krokodillerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Jægersborg Blå Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Sort Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Grøn Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FC Løvebanden 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Løvebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
U7 Lyngby Boldklub 3 mands 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U7B (2006) - 5 mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
farum bk øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Krudtuglerne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Husum BK B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Dragør Piraterne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GVI B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI A B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FIX Hvid B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Leoparderne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør Rødderne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93 - 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Sjakalerne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Greve drengene B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U7A (2006) - 5 mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Værebro boldklub A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FIX sort A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Gazellerne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Geparderne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
B93-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Bsv A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Sundby Boldklub 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
kb A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B 73 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
U7 Lyngby Boldklub 5 mands A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U8A (2005) - 5 mands 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
B73, Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HUI-A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Snekkersten IF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KBA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum BK Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød Hold B1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
KB c1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
SBI Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Værebro boldklub A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby IF U8-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSV Pantere A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
U8 Lyngby Boldklub A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 Tigerne 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U8B (2005) - 5 mands 34 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Hekla A2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Snekkersten IF (2) B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
U8 Lyngby Boldklub B3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK Vest - B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK Vest - C C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 Tigerne 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold 2-05 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
KBA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV Pumaer (Tue) Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Østerbro B Østerbro IF Logo Østerbro IF
GVI 1B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Løverne (U8) C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Løverne (05) C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB Tårnby Brasilien B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kirke Hyllinge IF B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
KB U8E C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Brøndby IF U8-1 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B1903 G2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 G1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
U8 Lyngby Boldklub B2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
U8 Lyngby Boldklub B1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9B (2004) - 5 mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
HVB2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B93 Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Farum BK Vest - B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK Vest - C C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Raketterne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Birkerød 2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Birkerød 1 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Ballführung B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
U9-2B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FC Holte 2 FC Holte Logo FC Holte
U9-2A B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK-2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
B1903 T1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 T2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U9A (2004) - 7 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
HVB1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV04-2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum BK Vest - A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fremad Valby A1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FCK kidz Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
KB A2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FFK1 A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Greve A2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9B (2004) - 7 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
B1908 1 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Greve B1 (U9) B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903-3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Fremad Valby A2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
FC Holte 1 B FC Holte Logo FC Holte
Hornbæk Løverne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
BIFH2004-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 U9-4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nivå Kokkedal NKF B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Helsinge B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Alsønderup U9 B Alsønderup Idrætsforening Logo Alsønderup Idrætsforening

U10A (2003) - 7mands 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hvidovre IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lundtofte Boldklub A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Skjold Birkerød 1 A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BIF U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Solrød fc A Solrød FC Logo Solrød FC
BSV1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Drengene fra østerbro Østerbro IF Logo Østerbro IF
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj Boldklub A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB Tårnby Øst A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB A1 HVID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10B (2003) - 7mands 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre IF B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hellas Drenge 03 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FB Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Boblerne2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Gvi Smallstars B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
U10 3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Boblerne B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Ramløse B Ramløse IF Logo Ramløse IF
Fremad valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Jægersborg Blå Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby-Øst Birgitte B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Allerød Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BIF U10-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 - hold 2B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB A1 SORT B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U11A (2002) - 7mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Boldklub A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB-1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI02-A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Maribo Boldklub A Maribo BK Logo Maribo BK
Bk frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BSV 2002-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B.93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF 1 Mads A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK FIX 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BSV03 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FA årg 02 A A FA 2000 Logo FA 2000
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1908-1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11B (2002) - 7mands 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag (forbehold)

Teamname LVL Logo Club
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Jægersborg 3 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg 2 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg 1 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hundige boldklub B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Bk frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BSV 2002-2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
sbi B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SIF 2 Mads B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FA årg 02 B B FA 2000 Logo FA 2000
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HUI-2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KBB1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI-B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1908-2 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U12 annulleret 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 - A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - A2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U12 annulleret 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 - B2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - B1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hundige Boldklub B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - April 28 2013

Organisation
BOLDKLUBBEN 1903
Place
Boldklubben 1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview