U7 Forårs Cup i Aarhus

Hermed indbydes alle fodboldpiger og drenge født i 2006 til U7 FORÅRS CUP 2013 i Aarhus N.

Tid, sted og program:

Stævnet afholdes lørdag den 27. april 2013 på Riisvangens kunstgræsbane, Hans Egedes Vej 21, 8200 Aarhus N.

U7’erne spiller kampe fra kl. 13.00-14.45.

Derefter er der fri entré for spillere og ledsagere til lokalopgøret i 2. division Vest mellem Aarhus Fremad og Skovbakken. Denne kamp spilles på Riisvangen Stadion, lige ved siden af kunstgræsbanen, med start kl. 15.00. I pausen, kl. 15.45, er der præmieoverrækkelse for U7.

Stævneform:

• 3-bold efter DBU’s regler.
• Et hold består af mindst 3 og højst 5 spillere.
• Stævnet er for U7, dvs. spillere født i 2006. Der må deltage én kvartalsspiller (spiller født 4. kvartal 2005) på hvert hold. Spillere født i 2007 er også velkomne til at deltage.
• Holdene inddeles i puljer á 4-6 hold, og der bliver 3 eller 4 kampe til hvert hold. Angiv ved tilmeldingen, om holdet består af øvede spillere (A), letøvede spillere (B) eller begyndere (C), så puljerne kan sammensættes af jævnbyrdige hold.
• Spilletid pr. kamp: 8 minutter.
• Der er ikke slutspil, der registreres ikke resultater, og der kåres ikke vindere.
 

Præmier:

Hver spiller modtager en medalje, og hvert hold modtager en pokal.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Dr - Øvede Mixed 5 200 13.00-14.45 18 0
U7 Dr - Letøvede Mixed 5 200 13.00-14.45 14 0
U7 Dr - Begyndere Mixed 5 200 13.00-14.45 6 0
U7 Piger Mixed 5 200 13.00-14.45 6 0

Signetud teams

U7 Dr - Øvede 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.00-14.45

Teamname LVL Logo Club
SIK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Aarhus Fremad 1 A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
De røde djævle A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Trif 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK 3 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 4 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Galten FS U7 Drenge A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U7 Dr - Letøvede 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.00-14.45

Teamname LVL Logo Club
Aarhus Fremad 3 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Virup drengene B Virup IF Logo Virup IF
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Trif 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lyseng 3 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 5 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VIK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg Nord 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg Nord 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HOG Hinnerup 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U7 Dr - Begyndere 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.00-14.45

Teamname LVL Logo Club
VIK 3 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lyseng 6 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aabyhøj if 2 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HOG Hinnerup 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U7 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13.00-14.45

Teamname LVL Logo Club
VIK Piger 1 Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK Piger 2 Vejlby IK Logo Vejlby IK
HOG. 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI Piger Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
April 27 2013

Organisation
No Club
Place
Riisvangen Stadion - kunstgræsbanen
Address
Hans Egedes Vej 21
Postalcode
8200
City
Aarhus N
Sport
Soccer
Type
Unknown
U7 Forårs Cup i Aarhus map

Tournament overview