HELLAS Sydbank Cup

Hellas Sydbank Cup 2013

Hellas’ Venner og Sydbank inviterer til indendørsstævne
i den gamle Valbyhal, København
den 16. og 17. marts 2013.
 

Præmier til de 2 bedste hold i hver række for U9 og ældre.

Medaljer til alle i U6, U7 og U8

Der spilles efter DFU's regler for indefodbold til små mål.

max. 7 spillere pr. hold for årg. 05 og yngre, og max 6 spillere pr. hold for årg. 04 og ældre.

Der spilles i følgende rækker:

- U6 – årgang 07
- U7 – årgang 06
- U8 – årgang 05
- U9 – årgang 04
- U10 – årgang 03
- U11 – årgang 02
- U12 – årgang 01
- U13 – årgang 00
- U10 Piger – årgang 03 og 04
- U12 Piger – årgang 01 og 02

Tilmelding og pris:

Tilmeldingsgebyr kr. 400,- pr. hold.
Tilmelding og betaling skal foretages senest den
17. februar 2013 til:

Henrik Christensen
Tlf. 3124 6820 (efter kl. 20.00)
mail: boldklubben-hellas@post.tele.dk eller
Staevner.dk
Kontonr. 6743 0102359 med angivelse af klubnavn og række.
 

Programmet forventes udsendt omkr. 1. marts 2013 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - Årgang '07 Mixed 7 400 Søndag formiddag 14 0
U7 - Årgang '06 Mixed 7 400 Søndag formiddag 6 0
U8 - Årgang '05 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 28 1
U10 - Årgang '03 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 3 0
U11 - Årgang '02 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 4 0
U12 - Årgang '01 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U13 - Årgang '00 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U10 Piger-Årg.03/04 Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 8 0
U12 Piger-Årg.01/02 Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 2 0
U9 - Årgang '04 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 6 0

Signetud teams

U6 - Årgang '07 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Orange (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1908 (hold 2) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1908 (hold 1) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby Rød (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve Fodbold Hold E C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hellas Dream Team B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
kb Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 - Årgang '06 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB U7 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KFUM Emdrup B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Hellas u7 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas u7 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U8 - Årgang '05 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hellas 05 - 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 05 - 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1908 1 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
RB1906-1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906-2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vanløse IF 6 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Ronaldokongerne C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla A2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla A1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U10 - Årgang '03 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U11 - Årgang '02 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hellas A2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas A1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FK Prespa B FK Prespa
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U12 - Årgang '01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 - Årgang '00 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gilleleje C Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Gladsaxes Drenge B

U10 Piger-Årg.03/04 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B 73 Tøserne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Allerød FK A B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK B B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U12 Piger-Årg.01/02 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De seje C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren

U9 - Årgang '04 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
CIK-B B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BK Favoritten B BK Favoritten
VIBY IF 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - March 17 2013

Organisation
Boldklubben Hellas
Place
Gl. Valby Hal
Address
Julius Andersens Vej 1
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
HELLAS Sydbank Cup map

Tournament overview