BSF Opstartsstævne Forår 2013

 Ballerup Skovlunde Fodbold
Opstartsstævne 2013

BSF inviterer til opstartsstævne
lørdag den 6. april og søndag den 7. april 2013
i Ballerup Idrætspark


Indbydelsen gælder følgende hold:

7-mands hold (max. 10 spillere):
U12 piger Årgang 2001 Søndag
Række 1/2
U12 drenge Årgang 2001 Lørdag
Række 1,2,3 eller 4
U11 piger Årgang 2002 Lørdag
Række 1/2 eller 3/4
U11 drenge Årgang 2002 Søndag
Række 1,2,3 eller 4
U10 drenge Årgang 2003 Lørdag
Række 1,2,3 eller 4


5-mands hold (max. 8 spillere):
U10 piger Årgang 2003 Søndag
Række 1/2 eller 3/4
U9 piger Årgang 2004 / 2005 Lørdag
Række 1/2 eller 3/4
U9 drenge Årgang 2004 Lørdag
Række 1,2,3 eller 4
U8 drenge Årgang 2005 Søndag
Række 1,2,3 eller 4

3-mands hold (max. 6 spillere):
U7 pige Årgang 2006 / 2007 Søndag
Fællesrække
U7 drenge Årgang 2006 Lørdag
Række 1/2 eller 3/4
U6 drenge Årgang 2007 Lørdag
Fællesrække

Pris:
Holdgebyr for 7 mandshold er kr. 400,-
Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 300,-
Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

Da formålet med stævnet er at have det sjovt på det ”rigtige” græs igen, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.

3 mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.
5 mands kampe er på 2 x 10 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.
7 mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.
Der vil være medaljer til alle.

Tilmelding skal ske senest d. 24. marts 2013.

Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på
reg. nr. 2279 konto nr. 3210 137 709.
Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 drenge rk. 2 Mixed 10 400 Lørdag 0 0
U12 drenge rk. 1 Mixed 10 400 Lørdag 13 0
U12 drenge rk. 3 Mixed 10 400 Lørdag 8 0
U12 drenge rk. 4 Mixed 10 400 Lørdag 4 0
U12 piger rk. 1/2 Mixed 10 400 Søndag 8 0
U11 piger rk. 1/2 Mixed 10 400 Lørdag 2 0
U11 piger rk 3/4 Mixed 10 400 Lørdag 2 0
U11 drenge rk. 1 Mixed 10 400 Søndag 20 0
U11 drenge rk. 4 Mixed 10 400 Søndag 13 0
U11 drenge rk. 2 Mixed 10 400 Søndag 16 0
U11 drenge rk. 3 Mixed 10 400 Søndag 18 0
U10 drenge rk. 1 Mixed 10 400 Lørdag 22 0
U10 drenge rk. 2 Mixed 10 400 Lørdag 26 0
U10 drenge rk. 3 Mixed 10 400 Lørdag 15 0
U10 drenge rk. 4 Mixed 10 400 Lørdag 10 0
U10 piger rk. 1/2 Mixed 8 300 Søndag 2 0
U10 piger rk. 3/4 Mixed 8 300 Søndag 1 0
U9 piger rk. 1/2 Mixed 8 300 Lørdag 1 0
U9 piger rk. 3/4 Mixed 8 300 Lørdag 5 0
U9 drenge rk. 1 Mixed 8 300 Lørdag 13 1
U9 drenge rk. 2 Mixed 8 300 Lørdag 15 1
U9 drenge rk. 3 Mixed 8 300 Lørdag 10 0
U9 drenge rk. 4 Mixed 8 300 Lørdag 5 0
U8 drenge rk. 1 Mixed 8 300 Søndag 10 1
U8 drenge rk. 2 Mixed 8 300 Søndag 22 0
U8 drenge rk. 3 Mixed 8 300 Søndag 11 1
U8 drenge rk. 4 Mixed 8 300 Søndag 4 0
U7 piger Mixed 6 250 Søndag 2 0
U7 drenge rk. 1/2 Mixed 6 250 Lørdag 20 0
U7 drenge rk. 3/4 Mixed 6 250 Lørdag 11 0
U6 drenge Mixed 6 250 Lørdag 31 0

Signetud teams

U12 drenge rk. 2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge rk. 1 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BK Frem 01-3 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1903-3 A B1903 Logo B1903
B1903-2 A B1903 Logo B1903
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U12 drenge rk. 3 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903-4 B B1903 Logo B1903
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bjæverskov drengene C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U12 drenge rk. 4 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903-5 C B1903 Logo B1903

U12 piger rk. 1/2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Greve B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve c C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AFK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF U12 piger B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SIF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Fremadnord B Fremadnord Logo Fremadnord
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC

U11 piger rk. 1/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 piger rk 3/4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seje 11 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U11 drenge rk. 1 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B.93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk BI A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FFB U11 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Skjold.6.02 A A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lyngby BK 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1973 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SIF 1 Mads A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Baggers boblere A Herlev IF Logo Herlev IF
BFC Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
ØFC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
B.93 A2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 drenge rk. 4 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
CIK Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Brønshøj C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
FC Hedepool C FC Hedepool
Lyngby BK 4 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1973 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FFB U11 3 Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Bk frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 drenge rk. 2 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Skjold.6.02 B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hvepsene B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B1973 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIC B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Holbæk BI B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B1908-2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Rosenhøj Boldklub B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
ØFC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Lyngby BK 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11 drenge rk. 3 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HI 2002B B Herlev IF Logo Herlev IF
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FFB U11 2 Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Farum Boldklub C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AB C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vest drengene C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Rødovre drengene C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
G77 Gundsømagle IF C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Bk frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
ØFC 3 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Lyngby BK 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U10 drenge rk. 1 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BIF U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skjold Birkerød 1 A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
B.1921 A B1921 Logo B1921
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903-1 A B1903 Logo B1903
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Drengene fra Østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB A1 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A1 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF

U10 drenge rk. 2 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gvi Smallstars B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB A2 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hundested B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
grantoften IF B Grantoften IF Logo Grantoften IF
B1901 B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Bagsværd BK 1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Jægersborg Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 drenge rk. 3 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe-Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.1921 C B1921 Logo B1921
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Avarta 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Gvi Smallstars 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Bagsværd BK 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Kirke Værløse Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Jægersborg Hvid C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U10 drenge rk. 4 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AFK Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
svogerslev 3 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FFB 1 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Fix C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vanløse IF 2 C Vanløse IF Logo Vanløse IF

U10 piger rk. 1/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SIF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U10 piger rk. 3/4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 piger rk. 1/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U9 piger rk. 3/4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SIF C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
U8 Piger Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 drenge rk. 1 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
CIK-A A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
Hellas 2 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Måløv Boldklub 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U9 drenge rk. 2 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Torveparken Torveparken
B.93 Ballbesitz B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve B2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B93 Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve B1 U9 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
B1903 U9-2 B B1903 Logo B1903
Måløv Boldklub 3 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv Boldklub 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U9 drenge rk. 3 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 Ballführung C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Næstved IF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
TIF 1 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
TIF 2 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BK Vest C BK Vest
AFK3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9 drenge rk. 4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
CIK-C C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
ålholm if Ålholm If Logo Ålholm If

U8 drenge rk. 1 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla A1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Nyråd Gul A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
U8 Lyngby Boldklub A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
ØFC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U8 drenge rk. 2 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK4 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FB 05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AFK1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
KVIFFERNE 1 B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
AFK3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
U8 Lyngby Boldklub B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
SB50 SB50 Ishøj
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
ØFC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U8 drenge rk. 3 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MB Allstars Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB U8E C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
U8 Lyngby Boldklub C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
SB50 SB50 Ishøj
ØFC 3 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U8 drenge rk. 4 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MB Allstars 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hekla A2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
SIF-U8-4 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
U8 Lyngby Boldklub D Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U7 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bsf Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 drenge rk. 1/2 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AIK 1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
FFK A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
U7 Lyngby Boldklub A1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Ølstykke FC 1 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BSF U7 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
kb A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brede 3 B Brede IF Logo Brede IF
skjolderne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brede 1 B Brede IF Logo Brede IF
Brede 2 B Brede IF Logo Brede IF
U7 Lyngby Boldklub A2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U7 drenge rk. 3/4 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Torveparken C Torveparken
Torveparken Torveparken
AIK 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
LSF4 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
TIF 1 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
LSF5 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ølstykke FC 2 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BSF U7 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
skjolderne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
U7 Lyngby Boldklub B1 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Aik 3 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U6 drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
bsf 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
bsf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
bsf 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Espergærde U6 (I) B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde U6 (III) Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde U6 (II) B Espergærde IF Logo Espergærde IF
bsf 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby Orange (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Rød (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
U6 Lyngby Boldklub 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Grøn (øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
CIK -Basserne B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Bfc Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Måljægerne Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BK Friheden A
Ølstykke FC 2 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 1 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
U6 Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BIF 2 - B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 2 - A A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
solrød 2 Solrød FC Logo Solrød FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
6. - April 7 2013

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
BSF Opstartsstævne Forår 2013 map

Tournament overview