B1909 Opstartsstævne

B1909 og vores erfarne stævne-gruppe, der bl.a. arrangerer B1909 Combi Cup, inviterer til opstartsstævne på vores kunstgræsbane for U8, U9 og U10 drenge.

Kom og få afprøvet de sidste detaljer på en super velplejet og flot kunstgræsbane, hvor dit hold er garanteret 5 kampe - inddelt efter niveau (A-B-C).

Stævnet afvikles i weekenden 6.-7. April (sidste weekend før DBU Fyn-stævnerne starter).

Der spilles i følgende rækker. (Max. 8 hold pr. række)

U8 Drenge A (Årgang 2005) Lørdag kl. 09:00-13:30. UDSOLGT
U8 Drenge B (Årgang 2005) Lørdag kl. 09:00-13:30. UDSOLGT
U8 Drenge C (Årgang 2005) Lørdag kl. 13:30-18:00.
U9 Drenge A (Årgang 2004) Søndag kl. 09:00-13:30. LUKKET PGA. FÅ TILMELDINGER
U9 Drenge B (Årgang 2004) Søndag kl. 09:00-13:30.
U9 Drenge C (Årgang 2004) Søndag kl. 13:30-18:00. LUKKET PGA. FÅ TILMELDINGER
U10 Drenge B (Årgang 2003) Lørdag kl. 09:00-13:30.
U10 Drenge C (Årgang 2003) Søndag kl. 13:30-18:00.

Hvert hold må bestå af 5 spillere + 3 udskiftere.

Der spilles efter DBU Fyn regler. Der påsættes uddannede kampledere.

Spilletid 2x12 minutter pr. kamp. (3 indledende og 2 placeringskampe til alle hold). 

Der er flotte medaljer til alle deltagere.

Deltagergebyret er 500 kr. pr. hold. 

Stævnegebyret bedes indbetales på konto 5389-0309123. (Husk at oplyse holdnavn og årgang)

Spørgsmål bedes rettes til stævneleder:
Johnny Svane
40 44 84 09
johnnysvane@b1909.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Drenge A Mixed 8 500 9 0
U8 Drenge B Mixed 8 500 10 0
U8 Drenge C Mixed 8 500 5 0
U10 Drenge B Mixed 8 500 5 0
U9 Drenge A Mixed 8 500 2 0
U9 Drenge B Mixed 8 500 8 0
U9 Drenge C Mixed 8 500 2 0
U10 Drenge C Mixed 8 500 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Skibet IF Skibet IF Logo Skibet IF
Vejle Boldklub 2 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U8 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe ik B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Brenderup IF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Vejle Boldklub 3 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Morud 4 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U8 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 4 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B67 B B.67 Logo B.67
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF

U9 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Faldsled Svanninge B Faldsled Svanninge SG&I
S.K.F.I.F. B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U9 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 2 (U9) C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Søndersø C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909 Kunstgræsbane
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown
B1909 Opstartsstævne map

Tournament overview