DiBa Store Bededags Cup 2013

Versionsopdatering af kampprogram

Version 3
U12 A – Afbud fra 2 hold, program ændret markant, tjek nye spilletider.

Version 2
• U7 – Nyt program pga. afbud, tjek nye spilletider.
• U10 B – fejl i tekst omkring spilletid, der er ikke ”dobbeltkampe”.
• U11 A, Pulje 4 – Oversidder erstattet af nyt hold.
• U11 B, pulje 6 – Modtaget afbud som er erstattet af nyt hold.

 

Fredag d. 26. april  •  Lørdag d. 27. april  •  Søndag d. 28. april


Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2013 den traditionsrige DiBa Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 9-mands fodbold og 7 & 9-mands rækkerne er inddelt i forskellige niveauer.

Der er i år også Pigerækker i U12 & U14 ligesom pigerne selvfølgelig er meget velkommen til at deltage i rækkerne for mixede hold.


Se invitationen her:
Invitation til DiBa Store Bededags Cup 2013


Fra U7 til U13 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.


Præmier
I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

Pris for deltagelse
Kr. 350,- for 3-mands rækker
Kr. 450,- for 5-mands rækker
Kr. 500,- for 7-mands rækker
Kr. 600,- for 9-mands rækker


Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget
Bank: DiBa
Reg.nr.: 6060
Kontornr.: 5556772
Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.






Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (04) B 7-mands Mixed 10 500 Fredag d. 26. april 2013 17 0
U10 (03) A 7-mands Mixed 10 500 Lørdag d. 27. april 2013 13 0
U10 (03) B 7-mands Mixed 10 500 Lørdag d. 27. april 2013 11 0
U11 (02) A 7-mands Mixed 10 500 Fredag d. 26. april 2013 12 0
U11 (02) B 7 mands Mixed 10 500 Fredag d. 26. april 2013 11 0
U12P (02/01) B 7-man Mixed 10 500 Lørdag d. 27. april 2013 2 0
U6 (07) 3-mands Mixed 5 350 Lørdag d. 27. april 2013 10 0
U7 (06) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 27. april 2013 13 0
U8 (05) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 27. april 2013 17 0
U9 (04) A 7-mands Mixed 10 500 Fredag d. 26. april 2013 7 0
U12 (01) A 9-mands Mixed 12 600 Søndag d. 28. april 2013 8 0
U12 (01) B 9-mands Mixed 12 600 Søndag d. 28. april 2013 4 0
U13 (00) B 9-mands Mixed 12 600 Søndag d. 28. april 2013 6 0
U13 (00) C 9-mands Mixed 12 600 Søndag d. 28. april 2013 9 0
U14P (00/99) B 9-man Mixed 12 600 Lørdag d. 27. april 2013 3 0
U14P (00/99) C 7-man Mixed 10 500 Lørdag d. 27. april 2013 2 0
U9P (04) 5-mands Mixed 8 450 Søndag d. 28. april 2013 1 0

Signetud teams

U9 (04) B 7-mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Karrebæk B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tølløse Boldklub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Suså B Suså
Næstved IF 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
EVIF hold 1. B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
BSV Pantere1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U10 (03) A 7-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
B1921 A B1921 Logo B1921
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Herlufsholm A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sorø freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
AB Tårnby vest A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Velo Hvid A Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"
Ringsted FC A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U10 (03) B 7-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
B1921 B B1921 Logo B1921
sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Holmegaard Glasværks Boldklub B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Velo Blå C Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"
Tingsted FC B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U11 (02) A 7-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Holbæk BI A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herfølge 2 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
sbi A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved If A Næstved IF Logo Næstved IF
Sorø 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B1901/21 A A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901

U11 (02) B 7 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26. april 2013

Teamname LVL Logo Club
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk BI B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herfølge 3 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Tingsted B Tingsted
Næstved If B Næstved IF Logo Næstved IF
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1901/21 B B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901

U12P (02/01) B 7-man 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold - B holdet C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U6 (07) 3-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FK Sydsjælland 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
De små blå
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF

U7 (06) 5-mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Skælskørdrengene C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U8 (05) 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B1901 2 B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Nyråd 2 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FK05's "KRIGERE" B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FCB A
Holmegaard Glasværks Boldklub B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
B1901 A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
FK05's "Soldaterne" C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U9 (04) A 7-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 26. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B.1901 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Albertslund if A Albertslund IF Logo Albertslund IF

U12 (01) A 9-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28. april 2013

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ab 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
ab 3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk IF U12 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Bk Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U12 (01) B 9-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Vipperød BK B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC 02 B Solrød FC Logo Solrød FC
Endeslev-Vråby IF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U13 (00) B 9-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
NB/Velo B
B1921/B1901 B B1921 Logo B1921
B1903-Hold 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U13 (00) C 9-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
B1901/B1921 C Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge Boldklub C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Brøndby IF 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bjæverskov IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Endeslev-Vråby IF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U14P (00/99) B 9-man 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved if Næstved IF Logo Næstved IF

U14P (00/99) C 7-man 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Næstved if Næstved IF Logo Næstved IF

U9P (04) 5-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28. april 2013

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
26. - April 28 2013

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
DiBa Store Bededags Cup 2013 map

Tournament overview