Toyota Material Handling Cup 2013

Toyota Material Handling Cup 2013
årgang 2006 - 14. april

BSF (Ballerup-Skovlunde fodbold klub) årgang 2006 inviterer til forårscup 14. april 2013 i samarbejde med følgende sponsorer:

Hovedsponsor:

Toyota Material Handling

Øvrige sponsorer:

Enemærke & Petersen A/S
Glarmestre Snoer og Sønner A/S
Estrella
TOFT kobber og facade

Præmier og medaljer til alle!

Information om stævnet:
Stævnet bliver afholdt i Topdanmark Hallen fra kl. 13-15.30 på kunstgræs.
- Stævnet spilles i 8 rækker á 5 hold.
- 3 spillere på banen (max 2 udskiftere).
- 4 kampe pr. hold á 10 min og 2 minutters pause mellem kampene.
- Der er præmier til alle og vi spiller efter SBU regler.
Pris:
Det koster 250 kr. per hold at deltage.

Tilmelding:
Der er plads til 30 hold for årgang 2006 og 10 for årgang 2007og tilmelding via staevner.dk senest den 15. marts, det er efter først til mølle princippet.
Ved tilmelding tilsendes kontonummer og tilmeldingen er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.
Kampprogram:
Programmet sendes ud 2. april 2013.
Yderligere info:
Bemærk at Topdanmark Hallen er en overdækket kunstgræsbane og hallen er en såkaldt frisklufthal. Det vil sige, at den er åben for vinde, og at den er uopvarmet, men den er lukket for sne og regn. Så tæt på de udendørs forhold som muligt.
Husk fodboldstøvler og benskinner!
Forplejning og Lotteri
Der vil være mulighed for at købe mad og drikke samt deltage i lotteri om fede præmier.
 
Ved spørgsmål kontakt venligst René Katznelson på tlf. 42 77 35 74.

Vel mødt – vi glæder os til at byde jer hjertelig velkommen til årets bedste cup!

Venlig hilsen
BSF
Årgang 2006 
 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 5 250 Søndag 13:00-15:30 41 0
U6 Mixed 5 250 Søndag 13:00-15:30 18 0

Signetud teams

U7 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13:00-15:30

Teamname LVL Logo Club
Albertslund 2 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
LSF 3 - LEDØJE-SMØRUM B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 - LEDØJE-SMØRUM B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Orient1 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Glostrup FK 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
LSF 1 - LEDØJE-SMØRUM B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lynge B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Lynge B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Lynge B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Brøndby U7-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Glostrup FK 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
ALbertslund if 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
LFS 5 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SB50 2 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
SB50 1 A SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Lundtofte 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Jyllinge FC 4 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 3 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF5 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Veksø Idrætsforening Årgang 7 C Veksø IF Logo Veksø IF

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 13:00-15:30

Teamname LVL Logo Club
HI drengene Herlev IF Logo Herlev IF
bsf3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
bsf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Solrød 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Skylander mini B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Brøndby 1 Gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 Blå Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød 1 Solrød FC Logo Solrød FC
HI drengene 2 Herlev IF Logo Herlev IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
April 14 2013

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark Hallen
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Toyota Material Handling Cup 2013 map

Tournament overview