Nilfisk/Alto-Cup 2014

Hadsund Boldklub har igen fornøjelsen, at kunne invitere til det store indendørs fodboldstævne Nilfisk/Alto-Cup i Hadsund Hallerne. Der er plads til cirka 170 hold, og der spilles i rækker med piger og drenge fra U6 til U19.

Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at slå A og B rækken sammen hvis tilmeldingen i den enkelte række er for lav. Antal af deltagende hold kan udvides i de enkelte rækker hvis det viser sig muligt.

Der vil være min. 3 kampe til alle hold.

U6 & U7 spiller med 3 spillere på banen med max 5 på holdet. Kampene afvikles på halvbane.

U8 spiller med 5 spillere på banen med max 8 på holdet.

U9-U19 spiller med 4 spillere på banen med max 7 på holdet.

Der spilles efter DBU indendørs regelsæt. Evt. tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen.

Der spilles i to haller, og hver aldersgruppe færdigspilles samme dag.

Der er medaljer til alle spillere for U6-U10

Der spilles om 1., 2.  og 3. præmier i rækkerne U11-U19.

Tilmelding: Klik her

Kampprogram udsendes via mail den 12. Januar 2014.

                                                                                            

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U 9 Mixed 7 300 Lørdag 11 0
Piger U10 Mixed 7 300 Lørdag 8 3
Piger U11 Mixed 7 300 Søndag 5 0
Piger U12 Mixed 7 300 Søndag 1 0
Piger U13 Mixed 7 300 Lørdag 10 0
Piger U15 Mixed 7 300 Fredag aften 2 0
Piger U18 Mixed 7 400 Fredag aften 14 3
Drenge U6 Mixed 5 200 Søndag morgen (Ændret) 9 1
Drenge U7 Mixed 5 200 Søndag morgen 17 3
Drenge U8 Mixed 8 300 Lørdag formiddag 13 1
Drenge U9 Mixed 7 300 Lørdag formiddag 9 0
Drenge U9 Mixed 7 300 Lørdag 9 0
Drenge U10 Mixed 7 300 Lørdag 6 0
Drenge U10 Mixed 7 300 Søndag 10 1
Drenge U11 Mixed 7 300 Søndag 9 1
Drenge U11 Mixed 7 300 Søndag 12 2
Drenge U12 Mixed 7 300 Lørdag 4 0
Drenge U12 Mixed 7 300 Søndag 12 1
Drenge U13 Mixed 7 300 Lørdag 6 1
Drenge U13 Mixed 7 300 Søndag 12 1
Drenge U14 Mixed 7 300 Søndag 0 0
Drenge U14 Mixed 7 300 Søndag 8 3
Drenge U15 Mixed 7 300 Fredag aften 5 0
Drenge U15 Mixed 7 300 Fredag aften 7 1
Drenge U17 Mixed 7 400 Fredag aften 5 0
Drenge U17 Mixed 7 400 Fredag aften 8 0
Drenge U19 Mixed 7 400 Fredag aften 5 0
Piger U15 Mixed 7 300 Fredag aften 10 4

Signetud teams

Piger U 9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsund 4 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
VH08 A Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

Piger U10 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Aalborg Freja U10 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
St. Restrup B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

Piger U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hadsund U11-1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund U11-2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hanne`s piger B Klejtrup Boldklub
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Piger U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Piger U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hadsund 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Assens if C Assens IF Logo Assens IF
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
ASV B ASV Logo ASV
HB U12 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Piger U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Piger U18 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
De Tossede Tøser Assens IF Logo Assens IF
Rebild syd C Rebild Syd
Trundholm if B trundholm if
GIF piger B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
vh08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Rebild Syd Haverslev IF Logo Haverslev IF

Drenge U6 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen (Ændret)

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
HBF 2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HBF 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
Mariager IK 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

Drenge U7 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 ASV Logo ASV
Nøvling Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Nørager IF B Nørager IF
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
LKB1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB3 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
NB1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

Drenge U8 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ASV ASV Logo ASV
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund Boldklub 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

Drenge U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
BK 02 Mariagerfjord A BK 02 Mariagerfjord
Vodskov IF (1) A Vodskov IF Logo Vodskov IF
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IK ROSENDAL A A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

Drenge U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov (2) B Vodskov IF Logo Vodskov IF
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup B Spentrup IF Logo Spentrup IF
ASV Alvin Boys B ASV Logo ASV
HB3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IK ROSENDAL B B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Chang1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U10 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Chang2 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
BK 02 B Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
ASV B ASV Logo ASV
Dream team C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
Mariager ik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U11 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kvik/Aalestrup A
Gug boldklub A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Galtens Drenge 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HB1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
KPR-drengene A Overlund GF Logo Overlund GF

Drenge U11 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
KPR-drengene B Overlund GF Logo Overlund GF
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Galtens Drenge 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Frem Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Drenge U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring If B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Kims Kids A
RIF 1 A ST.Restrup

Drenge U12 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup-Godthåb IF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SGIF B Svenstrup-Godthåb IF
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hadsund B C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RIF B ST.Restrup

Drenge U13 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup-Godthåb IF A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Dronningborg A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
FUIK A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

Drenge U13 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup-Godthåb IF C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Svenstrup-Godthåb B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
SIF/OIF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Assens IF C Assens IF Logo Assens IF
Hadsund B C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
BK02 B
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

Drenge U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup-Godthåb IF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV1 B ASV Logo ASV
Hussi's drenge A

Drenge U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
LKB/gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB/gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
The Hammers A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

Drenge U15 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup-Godthåb IF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Gug B1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
De unge Hadsund drenge B

Drenge U17 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
FC Bromance A
HB1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
UJS BILER A
Hald Ege Efterskole A Viborg B67 Logo Viborg B67

Drenge U17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Gudenaa B
All Stars Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Fighterne Rebild Syd
smiff 1 B SMIFF Logo SMIFF
Smiff 2 B SMIFF Logo SMIFF
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U19 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Alkoholdet C
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aars ik B Aars IK Logo Aars IK

Piger U15 5 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Assens if Assens IF Logo Assens IF
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
SIF Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19 2014

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Hallen
Address
Stadionvej 25
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nilfisk/Alto-Cup 2014 map

Tournament overview