Dalum Pige Cup U9 & U10

 Kom godt i gang med den nye sæson!

  • Vi tilbyder masser af spilletid
  • Succesoplevelse til alle
  • Medaljer til alle
  • Personlige præmier til vindere i slutspil runden
  • Jævnbyrdige kampe på flere niveauer inden for samme årgang

Årgange,  spille dage,   hold str.   Antal spillere

  • U9                4. Maj                      5:5                            8
  • U10              4. Maj                      5:5                            8

Stævneform:

  • Indledende runde:  Der spilles i puljer af 3-4 hold, alt efter antal tilmeldte hold.
  • Mellem runde: Niveauopdelt ud fra resultater i indledende runde, her møder man jævnbyrdige hold.
  • Slutspil: Afvikles for hvert niveau (ved 16 tilmeldte bliver der 4 niveauer, ved 12 hold bliver der 3 niveauer osv.) Afvikles med semifinale og finale.

Tilmelding:

  • Senest d. 26. april 2013
  • Tilmelding via www.staevner.dk
  • Eller på: dalumpigefodbold@gmail.com.
  • Husk at anføre, klub, årgang og niveau A, B el. C.
  • Der gøres en stor indsats for at tiltrække hold fra både Fyn, Jylland og Sjælland, så man får mulighed for at møde nye hold.

Pris & Betaling:

  • 5:5   500,- kr.  Max 8 spillere pr hold
  • Indbetales i forbindelse med tilmeldingen på:
  • Reg. nr.: 2374 konto nr.: 811 000 3200
  • HUSK at anføre klubnavn, årgang og niveau A, B el. C

Yderligere info:

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 piger årg04 5:5 Mixed 8 500 Lørdag d. 4. maj 11 0
U10 piger årg03 5:5 Mixed 8 500 Lørdag d. 4. maj 9 0
U11 piger årg02 7:7 Mixed 10 600 Lørdag d. 6. april 14 0
U12 piger årg01 7:7 Mixed 10 600 Søndag d. 7. april 20 0
U13 piger årg00 7:7 Mixed 10 600 Lørdag d. 6. april 1 0
U13 piger årg00 9:9 Mixed 12 700 Lørdag d. 6. april 5 0

Signetud teams

U9 piger årg04 5:5 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. maj

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Næsby Boldklub U9 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
U8 pigerne C Dalum IF Logo Dalum IF
Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Dalums seje tøzer A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalums drømmehold B Dalum IF Logo Dalum IF
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U10 piger årg03 5:5 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. maj

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub U10 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Pigerne fra Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum dream-team A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalums power-piger B Dalum IF Logo Dalum IF
Fåborg B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Holmens tøser B Dalby IF Logo Dalby IF

U11 piger årg02 7:7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. april

Teamname LVL Logo Club

U12 piger årg01 7:7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 7. april

Teamname LVL Logo Club

U13 piger årg00 7:7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. april

Teamname LVL Logo Club

U13 piger årg00 9:9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 6. april

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
May 4 2013

Organisation
Dalum IF
Place
Dalum IF's baner
Address
Dalumgårds Alle & Bergendals Alle
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
Unknown
Dalum Pige Cup U9 & U10 map

Tournament overview