LITE-HOUSE.DK CUP 2013

 

LITE-HOUSE.DK CUP 2013

Haslev FC inviterer til sommerstart

 1-2 juni 2012

 

For 31. gang afholder Haslev FC forårs stævne. Til LITE-HOUSE Cup er der plads til alle. Vi spiller først indledende puljer, derefter spilles i finalepuljer a 3 hold, hvor 1'erne spiller mod 1'erne., 2'erne mod 2'erne osv. Derfor kan vi også garantere medaljer til alle, da vi i finalepuljerne spiller om guld, sølv og bronze.

Vi spiller i rækkerne U-7 til U-10 for drenge, og U9 for piger.


Kom og start sommeren til Haslev FC's populære stævne.

 

Der spilles efter DBU's regler for 5 og 7 mands fodbold.

 

Der er min. 4 kampe og præmier til alle hold.

 

Vi må desværre lave venteliste i U8, vi forventer snart at have hold nok til ny pulje. 

 

Tilmeldingsfristen er 12. maj 2013

Det er efter først til mølle.... Tilmeldingen bliver først gældende efter indbetaling af startgebyret  på konto nr. 2750 - 6266 883 089.

Husk at skrive klub, årgang og holdid ved indbetaling.

Kontaktperson: Allan Brady - 40 68 56 52 email: Allan@bradybeauty.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 årgang 2006 Mixed 8 350 søndag 18 0
U8 årgang 2005 Mixed 8 350 lørdag 38 0
U9 årgang 2004 Mixed 8 350 lørdag 19 0
U10 årgang 2003 Mixed 10 400 søndag 11 0
U 9 piger Mixed 8 350 søndag 7 0

Signetud teams

U7 årgang 2006 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
De hvide djævle B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Dalby Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF
Ringsted A B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted B C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Haslev FC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holmegaard 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U8 årgang 2005 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
STARK 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Solrød C1 A Solrød FC Logo Solrød FC
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Greve hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FCB A
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Benløse 1 C Benløse IF Logo Benløse IF
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B1901 A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Solrød Hold B (1) B Solrød FC Logo Solrød FC
HFC Liverpool B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Barcelona B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Manchester United B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Real Madrid B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B 1903 A B1903 Logo B1903
Brøndby IF 2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød C2 B Solrød FC Logo Solrød FC
B1901 2 B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Brøndby IF 2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 årgang 2004 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 04 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Raketterne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HFC04-2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC04-3 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC04-1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Suså 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
HFC-C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC-B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF - Blå B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF - Hvid B Ringsted IF Logo Ringsted IF
FLI C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U10 årgang 2003 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Haslev FC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BIF U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC

U 9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Rønnede IF 2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Rønnede IF 1 B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Køge Pige FC B Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
1. - June 2 2013

Organisation
Haslev Fodbold Club
Place
Haslev FC
Address
stadionvej 10
Postalcode
4690
City
Haslev
Sport
Soccer
Type
Unknown
LITE-HOUSE.DK CUP 2013 map

Tournament overview