SEGMENT CUP 2013

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder i samarbejde med SEGMENT til SEGMENT CUP den 17-18 august 2013.

Det afvikles som udendørsstævne i Herfølge Boldklub for drenge U7 til U11 og for piger U7-U9 og U11.

Der er pokaler/statuetter til alle spillere.

Hvert hold garanteres minimum 4 kampe, enten som pulje eller placeringskampe.

Tuneringsform:
3 points ved sejr og uafgjort giver 1 point.
Puljekamp og puljevinderkampe spilles efter alm. pointtildeling
Ved pointlighed gælder:
1. Målforskellen
2. Flest scorede mål
3. Indbyrdes kamp
4. Straffespark
5. lodtrækning

Finaler:
Hvis kampen er uafgjort, fortsætter kampen til først scorede mål, dog max. 3 min.
Er der endnu ikke fundet en vinder, bliver der sparket straffespark i bedst af 3, og derefter til der findes en vinder.

Såfremt der findes for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.

Drenge:

U7 spiller 3 mands på halv bane, med max 6 spillere.  Spiller lørdag, A, B og C rækker.
U8 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U9 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U10 spiller 7 mands på hel bane, med max 10 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U11 spiller 7 mands på hel bane, med max 10 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker

Piger:

U7 piger spiller 3 mands på halv bane, med max 6 spillere. Spiller søndag ingen niveaudeling
U9 piger spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller søndag A, B og C rækker
U11 piger spiller 7 mands på hel bane, med max 10 spillere. Spiller søndag A, B og C rækker

Der spilles efter SBU's regler. 

Det er udelukkende tilladt at bruge spillere som er født i årgang eller senere. 

Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende. 

U7 drenge spiller uden slutspil
U8-U11 drenge spiller med slutspil, herunder kvart, semi og finale samt placeringskampe for 3 og 4
U7 piger spiller uden slutspil
U9 piger spiller med slutspil, herunder kvart, semi og finale samt placeringskampe for 3 og 4
U7 piger spiller uden slutspil

Husk at det er rækkerne EFTER sommerferien der er gældende.  

Sidste tilmelding pr 31/07-2013:  Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Ved afbud efter 31/07-2013 refunderes stævnegebyret ikke.

Betaling: Kun overførsel via netbank.
Reg. 3572 kt. 3572550230

Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registere indbetalingen korrekt. 

Oplysning om stævnet kan indhentes hos:
Michael Randers på tlf. 40 16 07 90 michael.randers@hotmail.com
Henrik Nielsen på tlf. 51 57 10 15 hn@segment.dk

Vel mødt til SEGMENT CUP i Herfølge Boldklub :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 B Mixed 10 550 12 0
U11 C Mixed 10 550 5 0
U6 Mixed 6 350 3 0
U7 A Mixed 6 350 12 0
U7 B Mixed 6 350 13 0
U7 C Mixed 6 350 12 0
U8 A Mixed 7 450 23 0
U8 B Mixed 7 450 20 0
U9 C Mixed 7 450 11 0
U8 C Mixed 7 450 10 0
U9 A Mixed 7 450 21 0
U9 B Mixed 7 450 21 0
U10 C Mixed 10 550 8 0
U11 B Mixed 10 550 8 0
U10 A Mixed 10 550 11 0
U 7 (P) Mixed 6 350 1 0
U 9 A (P) Mixed 7 450 0 0
U 9 B (P) Mixed 7 450 1 0
U 11 A (P) Mixed 10 550 0 0
U 11 B (P) Mixed 10 550 3 0
U 11 A Mixed 10 550 3 0

Signetud teams

U10 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Tølløse boldklub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Fremad Valby A2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve 3-U10 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge U10-3 B Køge
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U11 C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 ØF C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Herfølge BK 3 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karise Ik C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ronaldos venner A Solrød FC Logo Solrød FC
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Førslev Førslev IF Logo Førslev IF
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge BK A1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK A2 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U7 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge 4 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Greve A2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NIF 1 C Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rishøj 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U7 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
KIF 4 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rishøj 3 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub A2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub A1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK 2006 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
EVIF B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Holmegaard A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Overligger ind A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AIK 1. A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Solrød C1 A Solrød FC Logo Solrød FC
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U8 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF
torden fod B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
FK 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Faxeladeplads IF B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Brøndby Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rishøj 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AIK 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC Lige i krogen B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U9 C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk 3A C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3B C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Herfølge BK P C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK 3B C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK 3 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1901 2 C Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Rishøj 3 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U8 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
NFC C Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Skensved C Skensved IF Logo Skensved IF
HG2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Stolpe ind C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød C1 Solrød FC Logo Solrød FC
Nyråd Gul A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
KB A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Borup 1 A Borup IF Logo Borup IF
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Værebro boldklub A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HIK 04 A2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 05 A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1901 A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
B 1903 A B1903 Logo B1903
BSV Pantere A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød C2 Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF U9-2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U9-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ejby B Ejby IF Logo Ejby IF
Rishøj 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Baltzer El B B1903 Logo B1903
Brøndby U9 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 U9-2 B B1903 Logo B1903
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KB3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV pumaer B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U10 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Tølløse Bold klub C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Greve U10 - 5 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
BIF HU10-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U11 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903-2 B B1903 Logo B1903
BIF HU11-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fremad Valby A1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
BIF HU10-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tømrermester Læssøe A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
HIK 04 A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herfølge BK A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U 7 (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 A (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 B (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 A (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 B (P) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Jyderup BK B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U 11 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
17. - August 18 2013

Organisation
Herfølge Boldklub
Place
Herfølge Boldklub
Address
Vordingborgvej 124
Postalcode
4681
City
Herfølge
Sport
Soccer
Type
Unknown
SEGMENT CUP 2013 map

Tournament overview