Ungdomspokalturnering

Ungdomspokalturnering for piger og drenge.

Der inviteres hermed til en forrygende pokalturnering fra marts til juni, hvor alle hold går videre

fra indledende puljer. Turneringen er for deltagere fra årgang U-7 til U-13 på A,B og C niveau.

Der spilles i indledende puljer af 4-5 hold. Alle hold går videre til finalerunden, hvor alle 1,2,3 ect.

mødes i hver sin pulje. Alle spiller om den eftertragtede vandrepokal samt der er personlige

præmier til alle 1érne i hver pulje.

Som et nyt tiltag vil turneringsudvalget observere en tilfældig kamp per spillerunde, for at finde

og belønne kampens"pokalfighter".

Spillerudvalget udarbejder turneringsprogram med kampdage tirsdag eller onsdag, og der spilles

ca. hver 14. dag. Kan et af holdene ikke spille efter programmet, aftales der indbyrdes en ny

kampdato, og dette skal indrapporteres til turneringsudvalget.

Turneringsudvalget udsender løbende opdaterede stillinger og evt. kampændringer til kontaktpersonen

for holdene.

Der spilles efter DBU´s regler for de respektive årgange.

Jylland, Sjælland og Fyn er 3 individuelle turneringer.

Tilmelding senest den 19. marts.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6. 3 mands Mixed 400 0 0
U-6. 3 mands Mixed 400 0 0
U-6. 3 mands Mixed 400 0 0
U-6. 5 mands Mixed 470 0 0
U-6. 5 mands Mixed 470 0 0
U-6. 5 mands Mixed 470 0 0
U-6. 3 mands Mixed 400 0 0
U-6. 3 mands Mixed 400 0 0
U-6. 3 mands Mixed 400 0 0
U-6. 5 mands Mixed 470 0 0
U-6. 5 mands Mixed 470 0 0
U-6. 5 mands Mixed 470 0 0
U-7. 3 mands Mixed 400 4 0
U-7. 3 mands Mixed 400 0 0
U-7. 3 mands Mixed 400 0 0
U-7. 5 mands Mixed 470 0 0
U-7. 5 mands Mixed 470 0 0
U-7. 5 mands Mixed 470 0 0
U-7. 3 mands Mixed 400 1 0
U-7. 3 mands Mixed 400 2 0
U-7. 3 mands Mixed 400 3 0
U-7. 5 mands Mixed 470 10 0
U-7. 5 mands Mixed 470 7 0
U-7. 5 mands Mixed 470 3 0
U-8. 3 mands Mixed 400 2 0
U-8. 3 mands Mixed 400 0 0
U-8. 3 mands Mixed 400 0 0
U-8. 5 mands Mixed 470 0 0
U-8. 5 mands Mixed 470 0 0
U-8. 5 mands Mixed 470 0 0
U-8. 3 mands Mixed 400 0 0
U-8. 3 mands Mixed 400 0 0
U-8. 3 mands Mixed 400 0 0
U-8. 5 mands Mixed 470 5 0
U-8. 5 mands Mixed 470 10 0
U-8. 5 mands Mixed 470 2 0
U-9. 5 mands Mixed 470 0 0
U-9. 5 mands Mixed 470 0 0
U-9. 5 mands Mixed 470 1 0
U-9. 7 mands Mixed 540 0 0
U-9. 7 mands Mixed 540 0 0
U-9. 7 mands Mixed 540 0 0
U-9. 5 mands Mixed 470 0 0
U-9. 5 mands Mixed 470 3 0
U-9. 5 mands Mixed 470 4 0
U-9. 7 mands Mixed 540 4 0
U-9. 7 mands Mixed 540 5 0
U-9. 7 mands Mixed 540 3 0
U-10. 5 mands Mixed 470 0 0
U-10. 5 mands Mixed 470 0 0
U-10. 5 mands Mixed 470 0 0
U-10. 7 mands Mixed 540 1 0
U-10. 7 mands Mixed 540 0 0
U-10. 7 mands Mixed 540 3 0
U-10. 5 mands Mixed 470 0 0
U-10. 5 mands Mixed 470 1 0
U-10. 5 mands Mixed 470 0 0
U-10. 7 mands Mixed 540 12 0
U-10. 7 mands Mixed 540 13 0
U-10. 7 mands Mixed 540 3 0
U-11. 5 mands Mixed 470 0 0
U-11. 5 mands Mixed 470 0 0
U-11. 5 mands Mixed 470 0 0
U-11. 7 mands Mixed 540 1 0
U-11. 7 mands Mixed 540 0 0
U-11. 7 mands Mixed 540 0 0
U-11. 5 mands Mixed 470 0 0
U-11. 5 mands Mixed 470 0 0
U-11. 5 mands Mixed 470 0 0
U-11. 7 mands Mixed 540 4 0
U-11. 7 mands Mixed 540 5 0
U-11. 7 mands Mixed 540 7 0
U-12. 7 mands Mixed 540 0 0
U-12. 7 mands Mixed 540 1 0
U-12. 7 mands Mixed 540 1 0
U-12. 9 mands Mixed 610 0 0
U-12. 9 mands Mixed 610 3 0
U-12. 9 mands Mixed 610 0 0
U-12. 7 mands Mixed 540 0 0
U-12. 7 mands Mixed 540 1 0
U-12. 7 mands Mixed 540 2 0
U-12. 9 mands Mixed 610 5 0
U-12. 9 mands Mixed 610 5 0
U-12. 9 mands Mixed 610 4 0
U-13. 7 mands Mixed 540 0 0
U-13. 7 mands Mixed 540 0 0
U-13. 7 mands Mixed 540 1 0
U-13. 9 mands Mixed 610 0 0
U-13. 9 mands Mixed 610 1 0
U-13. 9 mands Mixed 610 1 0
U-13. 7 mands Mixed 540 0 0
U-13. 7 mands Mixed 540 0 0
U-13. 7 mands Mixed 540 0 0
U-13. 9 mands Mixed 610 2 0
U-13. 9 mands Mixed 610 5 0
U-13. 9 mands Mixed 610 2 0

Signetud teams

U-6. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7. 3 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aik 1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-7. 3 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aik 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-7. 3 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aik 3 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U-7. 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Lejre 06 A FC Lejre Logo FC Lejre
Aik A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-7. 5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SB50 2 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
SB50 1 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Hjorten 1 B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Lundtofte 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-7. 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skensved IF C Skensved IF Logo Skensved IF
TIF C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Tokkerne C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U-8. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8. 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U-8. 5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
STARK 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FB 05-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vanløse IF-2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-8. 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Driblekongerne C Skensved IF Logo Skensved IF

U-9. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9. 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 Barca B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 U9-2 B B1903 Logo B1903
Karlslunde A1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-9. 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TIF 1 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
H.W. Larsen - C1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde B1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde B2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-9. 7 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve A2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
albertslund if A Albertslund IF Logo Albertslund IF

U-9. 7 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-9. 7 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ålholm C Ålholm If Logo Ålholm If

U-10. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jyderup Camping B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U-10. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10. 7 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hillerød GI A Hillerød GI Herrefodbold
BIF U10-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby Øst - Carsten A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B.1921 A B1921 Logo B1921
JFC1 A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000

U-10. 7 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF U10-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Blovstrød IF U10 B Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
AB Tårnby Øst - Lars B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Super Koi B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
JFC2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
AB Tårnby Øst-Birgitte B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-10. 7 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve U10-3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ejby IF C Ejby IF Logo Ejby IF
JFC3 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U-11. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11. 7 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. 1901 A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901

U-11. 7 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tune B Tune IF Logo Tune IF
Ejby drengene B Ejby IF Logo Ejby IF
Rødvig G & I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

U-11. 7 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aik 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
TIF C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BIF U11-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-12. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 7 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U-12. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 9 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 9 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre FC Lejre Logo FC Lejre
Frederiksværk fodbold klub B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U-12. 9 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12. 9 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF A Vanløse IF Logo Vanløse IF
BK Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
SBI 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BSV 01A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U-12. 9 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SBI 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Skævinge B IS Skævinge Logo IS Skævinge

U-12. 9 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Greve 2 02 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SBI 3 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U-13. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 9 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 9 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 9 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 7 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13. 9 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum BK U13-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-13. 9 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TIF B Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U-13. 9 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 26 - June 26 2013

Organisation
No Club
Place
Ingen angivelse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview