Kr. Himmelfartsstævne 2013

BOLDKLUBBEN HEKLA
INVITERER TIL KRISTI HIMMELFARTSSTÆVNE
TORSDAG D. 9. MAJ 2013

Drenge:
U6 - U7 – 3 mands, max 6 spillere
U8 - U9 - U10 – 5 mands, max 8 spillere
U11 - U12 - U13– 7 mands, max 10 spillere, U-13 - 9 mands, max 12 spillere

Piger:
U6 - U7 – 3 mands, max 6 spillere
U8 - U9 - U10 – 5 mands, max 8 spillere
U11 - U12 - U13 – 7 mands, max 10 spillere

Alle årgange spiller i puljer a 4-5 hold
Max 2 puljer i hver årgang
Pulje vinder spiller finalekamp
Placeringskampe

Først til mølle princippet
Tilmelding er dog først registreret ved betaling.

Igen i år er der pokal til stævnevinder i hver årgang og medaljer til alle spillere

Stævne start kl. 10.00 slut ca. kl.15.00

Stævneprogram kan ses på www.bkhekla.dk ca. en uge før og fås ved stævnebordet, hvor man også skal melde sin ankomst

Tilmelding klik her eller e-mail til John Nielsen: joni@sport.dk
Husk: Klub, kontakt person, email og hvilken årgang.
Betales på giro 922 5056 eller
Reg.nr.9570 konto nr. 922-5056

Sidste frist for tilmelding og betaling er d. 25. april 2013

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 piger,årg 00 Mixed 10 400 0 0
U-6 drenge Mixed 6 300 4 0
U-7 drenge Mixed 6 300 17 0
U-8 drenge Mixed 8 400 10 0
U-9 drenge Mixed 8 400 7 0
U-10 drenge Mixed 8 400 6 0
U-11 drenge Mixed 10 400 4 0
U-12 drenge Mixed 10 400 6 0
U-11 piger,årg 02 Mixed 8 400 0 0
U-9 piger,årg 04 Mixed 8 400 1 0
U-13 drenge Mixed 10 400 0 0
U-6 piger, årg 07 Mixed 6 300 1 0
U-7 piger, årg 06 Mixed 6 300 3 0
U-8 piger, årg 05 Mixed 8 400 0 0
U-10 piger, årg 03 Mixed 8 400 3 0
U-12 piger Mixed 10 400 2 0

Signetud teams

U-13 piger,årg 00 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-7 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hekla 3 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Piraterne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Rødderne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla 2 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Heka 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AB Tårnby vest 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør Kæmperne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby vest 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 1 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hekla A1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
FB - Gul 05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hekla A2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Manchester United A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B.93 Ballbesitz B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Barcelona B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-10 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drengene B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
FB03 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hundige B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B1908 - Team Bryggen B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U-12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla B bkhekla
BB Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U-11 piger,årg 02 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger,årg 04 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø

U-13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 piger, årg 07 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 piger, årg 06 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Jægersborg Boldklub B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U-8 piger, årg 05 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger, årg 03 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U-12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 9 2013

Organisation
Boldklubben Hekla
Place
Hekla Park
Address
Artillerivej 190
Postalcode
2300
City
København S
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kr. Himmelfartsstævne 2013 map

Tournament overview