BK Vest Cup 2013

BK Vest Boldklub indbyder til BK Vest Cup den 31/8-1/9 - 2013

udendørsstævne for drenge U8-U12.
 

Der er  flotte pokaler / Statuetter til alle spillere . 
 

Puljer a 5 hold .
Der spilles efter SBU´s regler .
For U10-12 vil der være pokaler til vinderen .
 

Lørdag den 31/8 :


U8 / 06   spiller 5-mands ( max 7 spillere ) 
U9 / 05   spiller 5-mands ( max 7 spillere )
U10 / 04  spiller 7-mands  ( max 9 spillere ) 
 

Søndag den 1/9 :


U11 / 03 spiller 7-mands ( max 9 spillere ) 
U12 / 02 spiller 7-mands ( max 9 spillere ) 

Der vil være mulighed for køb af drikkevarer, pølser fra Grill , popcorn, kaffe og kage ..

Betaling senest 14/8 -2013 : kun via netbank : reg. nr. 8125 0004800427 

husk at angive ID ved tilmelding

oplysninger om stævnet kan indhentes hos : 

Carsten Andersen  på tlf. 60299444    email: highlandpark25@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8-B / 06 Mixed 7 500 lørdag 5 0
U8-C / 06 Mixed 7 500 lørdag 4 0
U9-B / 05 Mixed 7 500 lørdag 11 0
U9-C / 05 Mixed 7 500 lørdag 7 0
U10-B-C / 04 Mixed 9 550 lørdag 10 0
U10-C / 04 Mixed 9 550 lørdag 0 0
U11-B / 03 Mixed 9 550 søndag 6 0
U12-B / 02 Mixed 9 550 søndag 10 0

Signetud teams

U8-B / 06 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
Brøndby Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U8-C / 06 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
BK Vest 06 C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF

U9-B / 05 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Værløse Syd B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brøndby IF 2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
STARK 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9-C / 05 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
BK Vest 05 C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Værløse Nord C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vallensbæk 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby 3-blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10-B-C / 04 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
BK Vest 04 C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Nykøbing FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Torveparken B Torveparken

U10-C / 04 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11-B / 03 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 ØF B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Lundtofte Boldklub B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U12-B / 02 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum B B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum C C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
AB C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Østerbro IF Bettina B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF Jakob B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hellas B1 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas A1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
August 31 - September 1 2013

Organisation
Boldklubben Vest Rødovre
Place
BK Vest
Address
Ulkær 32
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown
BK Vest Cup 2013 map

Tournament overview