Bella Italia Cup

 

Det er os en stor fornøjelse at invitere dig og din klub til Bella Italia Cup i B52. Stævnet er et ungdomsstævne for drenge og piger i følgende rækker: U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, og U13.

I hver række spilles på ét niveau med minimum 4 hold og maksimum 8 hold, mens der dog højest vil være 2 puljer i hver række. Såfremt der ikke er tilmeldt min. 4 hold i en række vil de tilmeldte hold blive flyttet til næste
række. Hvis der fx kun er tilmeldt 3 hold i rækken U8-piger vil disse blive flyttet til U9-piger.

I forbindelse med rækkeinddeling skal spillerne spille som de har spillet i forårssæsonen. Det er tilladt at deltage på flere hold—dog ikke inden for samme række. Det er naturligvis også tilladt at deltage med flere hold i samme række.

Se proportioner for cuppen her på staevner.dk. I alle øvrige forhold følges DBU Jyllands regler—evt. dispensationer skal således medbringes og på forlangende forevises turneringsledelsen. Evt. protester skal indgives til turneringsledelsen umiddelbart efter hver kamp.

Under stævnet vil der være mulighed for at købe sund mad og drikke i B52’s cafeteria og salgsboder – alt sammen på B52’s anlæg.

Tilmelding senest 14. juni via knappen i menuen til venstre.

Mere information:
Via vores hjemmeside www.b52.dk
Pr. e-mail til cup@b52.dk
Til stævneansvarlig Morten Mønnike-Hald på telefon 24 94 82 24

Turneringsplan
Senest 22. juni vil turneringsplanen være tilgængelig på B52’s hjemmeside på adressen www.b52.dk

Betaling
Til vores konto, reg.nr. 9342, kto. nr. 4575657996 med angivelse af ”BIC”, klubnavn og række eller kontant ved ankomst og registrering. Ved udeblivelse vil turneringsgebyret blive opkrævet efterfølgende.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 D Mixed 3 275 16 0
U-8 D Mixed 5 325 12 0
U-9 D Mixed 5 325 11 0
U-10 D Mixed 7 375 9 0
U-11 D Mixed 7 375 7 0
U-12 D Mixed 7 375 1 0
U-13 D Mixed 7 375 1 0
U-7 P Mixed 3 275 0 0
U-8 P Mixed 5 325 3 0
U-9 P Mixed 5 325 3 0
U-10 P Mixed 7 375 5 0
U-11 P Mixed 7 375 3 0
U-12 P Mixed 7 375 0 0
U-13 P Mixed 7 375 2 0
U-6 D Mixed 3 275 2 0
U-6 P Mixed 3 275 0 0

Signetud teams

U-7 D 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52/AFC
SGIF4 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Rkg2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rkg1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Nibe BK 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe BK 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
SSB 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug Boldklub Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SHI 2 Skibsby Højene IF
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Vejgaarddrengene Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
If Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U-8 D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52/AFC
Hals FS Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Hals FS 2 Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Gug Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Hjørring Idrætsforening 1 HI
Hjørring Idrætsforening 2 HI

U-9 D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52/AFC
Hjallerup A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKBU9D C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VB1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U-10 D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC A B52/AFC
Løgstør IF A Løgstør IF Logo Løgstør IF
Vadum if B Vadum IF Logo Vadum IF
LKB-2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB-1 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Gug BK 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U-11 D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B B52/AFC
Asaa drengene Asaa boldklub
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hjallerup Idrætsforening B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Aalborg Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U-12 D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B B52/AFC

U-13 D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Banditterne B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U-9 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nibe B2 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe B1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
SSB U9 piger Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U-10 P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUBI B NUBI Logo NUBI
Superstars B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
RKG U10P B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
LKB CUP VINDER 2013 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U-11 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tøserne B Brovst IF / ØHIK

U-12 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fodbold Pigerne B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
B52 B B52/AFC

U-6 D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Super drengene Aabybro A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK

U-6 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
June 30 2013

Organisation
B52 Aalborg FC
Place
B52
Address
Scoresbysundvej 5
Postalcode
9210
City
Aalborg SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown
Bella Italia Cup map

Tournament overview