BSF Joma Cup Sommer 2013

 Ballerup Skovlunde Fodbold

Joma Cup Sommer 2013
BSF inviterer til Joma Cup
lørdag den 17. august og søndag den 18. august 2013
i Ballerup Idrætspark


Indbydelsen gælder følgende hold:

7-mands hold (max. 10 spillere):
U12 piger Søndag
Række 1/2
U12 drenge Årgang 2002 Lørdag
Række 1,2,3 eller 4
U11 piger Lørdag
Række 1/2 eller 3/4
U11 drenge Årgang 2003 Søndag
Række 1,2,3 eller 4
U10 drenge Årgang 2004 Lørdag
Række 1,2,3 eller 4


5-mands hold (max. 8 spillere):
U10 piger Søndag
Række 1/2 eller 3/4
U9 piger Lørdag
Række 1/2 eller 3/4
U9 drenge Årgang 2005 Søndag
Række 1,2,3 eller 4
U8 drenge Årgang 2006 Lørdag
Række 1,2,3 eller 4

3-mands hold (max. 6 spillere):
U7 pige Søndag
Fællesrække
U7 drenge Årgang 2007 Lørdag
Række 1/2 eller 3/4
U6 drenge Årgang 2008 Lørdag
Fællesrække

Pris:
Holdgebyr for 7 mandshold er kr. 400,-
Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 300,-
Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

Da formålet med stævnet er at spille en masse bold, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.

3 mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.
5 mands kampe er på 2 x 10 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.
7 mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.
Der vil være medaljer til alle.

Tilmelding skal ske senest d. 3.august 2013.

Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på
reg. nr. 2279 konto nr. 3210 137 709.
Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 piger rk. 1/2 Mixed 10 400 1 0
U11 piger rk 3/4 Mixed 10 400 1 0
U11 drenge rk.1 (03) Mixed 10 400 Søndag 17 0
U11 drenge rk.2 (03) Mixed 10 400 Søndag 9 0
U11 drenge rk.3 (03) Mixed 10 400 Søndag 12 0
U10 drenge rk.1 (04) Mixed 10 400 Lørdag 9 0
U10 drenge rk.2 (04) Mixed 10 400 Lørdag 10 0
U10 drenge rk.3 (04) Mixed 10 400 Lørdag 4 0
U10 drenge rk.4 (04) Mixed 10 400 Lørdag 2 0
U9 piger rk. 1/2 Mixed 8 300 0 0
U9 piger rk. 3/4 Mixed 8 300 1 0
U8 drenge rk. 1 (06) Mixed 8 300 Lørdag 0 0
U8 drenge rk. 2 (06) Mixed 8 300 Lørdag 0 0
U8 drenge rk. 3 (06) Mixed 8 300 Lørdag 5 0
U8 drenge rk. 4 (06) Mixed 8 300 Lørdag 0 0
U12 drenge rk.2 (02) Mixed 10 400 Lørdag 1 0
U11 drenge rk.4 (03) Mixed 10 400 Søndag 5 0
U12 drenge rk.3 (02) Mixed 10 400 Lørdag 0 0
U12 drenge rk.4 (02) Mixed 10 400 Lørdag 1 0
U12 piger rk. 1/2 Mixed 10 400 3 0
U10 piger rk. 1/2 Mixed 8 300 0 0
U10 piger rk. 3/4 Mixed 8 300 1 0
U9 drenge rk. 1 (05) Mixed 8 300 Søndag 8 0
U9 drenge rk. 2 (05) Mixed 8 300 Søndag 7 0
U9 drenge rk. 3 (05) Mixed 8 300 Søndag 14 0
U9 drenge rk. 4 (05) Mixed 8 300 Søndag 4 0
U7 piger Mixed 6 250 1 0
U7drenge rk.1/2 (07) Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U7drenge rk.3/4 (07) Mixed 6 250 Lørdag 7 0
U6 drenge (08) Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U12 drenge rk.1 (02) Mixed 10 400 Lørdag 13 0

Signetud teams

U11 piger rk. 1/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 piger rk 3/4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jyderup B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U11 drenge rk.1 (03) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB U11 A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Skjold Birkerød Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Farum A2 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fremad valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
GVI A1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Avarta 03A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B1903-1 A B1903 Logo B1903

U11 drenge rk.2 (03) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Skjold Birkerød B B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GVI A2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 drenge rk.3 (03) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lundtofte Boldklub C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Farum 3 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB 3 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Ålholm If C Ålholm If Logo Ålholm If
Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
smallstars B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kirke Værløse Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF

U10 drenge rk.1 (04) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GFK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv Boldklub 1 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
HFC-1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U10 drenge rk.2 (04) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIFH2004-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HUI 2004 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
GFK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
B93 Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Torveparken B Torveparken

U10 drenge rk.3 (04) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby BK 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GFK 3 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Måløv Boldklub 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U10 drenge rk.4 (04) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby BK 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U9 piger rk. 1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger rk. 3/4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
bsf C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 drenge rk. 1 (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge rk. 2 (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge rk. 3 (06) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Messi B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Neymar B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U8 drenge rk. 4 (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge rk.2 (02) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GVI - 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U11 drenge rk.4 (03) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB 4 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
smallstars 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U12 drenge rk.3 (02) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge rk.4 (02) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Hedepool FC Hedepool

U12 piger rk. 1/2 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Super 12 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
kolles seje piger

U10 piger rk. 1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger rk. 3/4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 drenge rk. 1 (05) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Østerbro 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Martin A FA 2000 Logo FA 2000

U9 drenge rk. 2 (05) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
SBI løver B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SIF3 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Erik A FA 2000 Logo FA 2000
STARK 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9 drenge rk. 3 (05) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK3 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Nyboder C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SBI Vikinger B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
MB ALLSTARS 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
SGIF 2 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Anders B FA 2000 Logo FA 2000
Michael B FA 2000 Logo FA 2000
MB ALLSTARS 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9 drenge rk. 4 (05) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK4 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brøndby 3-gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7drenge rk.1/2 (07) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB 06 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U7drenge rk.3/4 (07) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
BSF4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB 06 C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U6 drenge (08) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nødebo IF Nødebo IF Logo Nødebo IF

U12 drenge rk.1 (02) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 Mads A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
GVI - 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kjøbenhavns Boldklub A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Birkerød 2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
17. - August 18 2013

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
BSF Joma Cup Sommer 2013 map

Tournament overview