ØSVN IF Sommerstævne

ØSVN IF sommerstævne - et stævne for alle med præmier til alle. Afvikles i indl. puljer af 3 eller 4 hold hvorefter alle hold fortsætter i hhv. A/B/C slutspil. Alle hold får lige mange kampe. Billed-expressen vil være på pladsen og fotografere alle hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12D Mixed 7 450 Eftermiddag 10 0
U12P Mixed 7 450 Eftermiddag 9 0
U10D Mixed 7 450 Formiddag 18 1
U10P Mixed 5 350 Eftermiddag 0 0
U9D Mixed 5 350 Eftermiddag 15 0
U9P Mixed 5 350 Formiddag 6 0
U8D Mixed 5 350 Formiddag 14 0
U7 Mixed 3 250 Eftermiddag 13 0
U6 Mixed 3 250 Formiddag 9 0
U8P Mixed 3 250 Eftermiddag 2 0
U11D Mixed 7 450 Formiddag 0 0

Signetud teams

U12D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
U12 C Vojens bi
Manchester United B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12P 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Q2002 KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
ØSVN IF Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Erritsø pigerne B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø tøserne B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
De grønne piger 02 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10D 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rybergs Rovfugle B Brande IF Logo Brande IF
Alminde Viuf GIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Taulov Skærbæk if B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov Skærbæk if C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
KIF 1 A Kolding IF Logo Kolding IF
KIF 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
KIF 3 C Kolding IF Logo Kolding IF
Bjert/Dalby B Bjert/Dalby
Løsnings Drenge 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsnings Drenge 2 Løsning IF Logo Løsning IF
Drengene fra Syd B Varde IF Logo Varde IF
øsvn B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
HOLSTED C Holsted fb Logo Holsted fb
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF - Rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9D 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF Gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HOLSTED B Holsted fb Logo Holsted fb
The Sons of Lee Marvin B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egen B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Hedensted X B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted Y B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8D 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN-IF 1 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN-IF 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN-IF 3 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Krisajs Knægte (U7) B Give Fremad Logo Give Fremad
Kolding Lokalsyn B Skibet IF Logo Skibet IF
Vejen Lokalsyn B Skibet IF Logo Skibet IF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Rødderne B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Gul/Blå B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl I.U Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vi gi´r aldrig op B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vi gi´r den gas B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Team vi sparker hårdt B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Seje driblinger B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Harte U7 A Harte G&IF Logo Harte G&IF
KIF B Kolding IF Logo Kolding IF
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
ØSVN-IF 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN-IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
AVGIF piger Blå C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
AVGIF piger hold hvid C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Banditterne 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Banditterne 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Banditterne 3 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Harte U6 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
KB1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF A Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U11D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
June 16 2013

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Vester Nebel Sportsplads
Address
Bavnehøj 175
Postalcode
6040
City
Vester Nebel (Egtved)
Sport
Soccer
Type
Unknown
ØSVN IF Sommerstævne map

Tournament overview