First Hotel Sommercup 2013

First Hotel Sommercup 2013

 10. og 11. august

Taastrup FC arrangerer igen i 2013 vores traditionelle sommerstævne / opstartsstævne for U6 til U13 drenge og U7 til U14 piger.
På vort hyggelige anlæg på Nyhøj vil der være opsat forskellige madboder.
 

I 3- og 5-mandsrækkerne er der ikke slutspil – alle får medalje.
Kampene kan være døm-selv-kampe


I 7-mands og 9-mands er der personlige præmier til nr. 1, 2 og 3,
samt præmie til finalens spiller.

Alle rækker er som udgangspunkt åbne rækker.
Afhængig af antal tilmeldte hold, vil vi lave niveau-opdeling indenfor årgangene.
Oplys derfor ønsket niveau ved tilmelding
Bemærk – nye rækkebetegnelser efter sommerferien -
Tilmeldingsrækker 2013-2014

3-mands - 2 x 6 min. - max. 5 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr 250,-
5-mands - 2 x 7 min. - max. 8 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr 400,-
7-mands - 2 x 10 min. - max. 10 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr 500,-
9-mands - 2 x 15 min. - max. 12 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr600,-
Spilletid er inklusiv sidebytte.

 

9-mands rækkerne flyttes til Taastrup Idræts Park hvis nødvendigt

Deltagergebyr indbetales samtidig med tilmelding  til Nordea på Regnr: 2275 kontonr 6269632761 - senest den 30. juni.

Invitation

Yderligere oplysninger på E-mail: Info.Sommer2013@TaastrupFC.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
5.U-10 piger (04) Mixed 5 400 Lørdag 1 0
7.U-12 piger (02) Mixed 7 500 Lørdag 9 0
9.U-13 piger (01) Mixed 9 600 Lørdag 7 1
3.U-6 drenge (08) Mixed 3 250 Lørdag 4 0
3.U-7 drenge (07) Mixed 3 250 Søndag 18 0
5.U-8 drenge (06) Mixed 5 400 Søndag 6 0
5.U-9 drenge (05) Mixed 5 400 Lørdag 10 0
5.U-10 drenge (04) Mixed 5 400 Lørdag 0 0
7.U-10 drenge (04) Mixed 7 500 Lørdag 15 1
5.U-11 drenge (03) Mixed 5 400 Søndag 0 0
7.U-11 drenge (03) Mixed 7 500 Søndag 13 0
9.U-12 drenge (02) Mixed 9 600 Lørdag 25 0
9.U-13 drenge (01) Mixed 9 600 Søndag 23 0
5.U-9 piger (05-06) Mixed 5 400 Lørdag 4 0
5.U-11 piger (03) Mixed 5 400 Lørdag 0 0
3.U-7 piger (07-08) Mixed 3 250 Søndag 1 0
9.U-14 piger (00) Mixed 9 600 Lørdag 5 0
7.U-11 piger (03) Mixed 7 500 Lørdag 8 0

Signetud teams

5.U-10 piger (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

7.U-12 piger (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sundby Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B,73 Pigerne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FFB-1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Skjold Birkerød A B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

9.U-13 piger (01) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Herfølge BK 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Tølløse BK C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Taastrup FC 3 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve Hold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

3.U-6 drenge (08) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

3.U-7 drenge (07) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 2 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1908 (1) B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1903-2 B B1903 Logo B1903
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Havdrup GI 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup GI 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

5.U-8 drenge (06) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

5.U-9 drenge (05) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 3A C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3B C
Gadstrup B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Herfølge hold 1 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge hold 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

5.U-10 drenge (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

7.U-10 drenge (04) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tølløse boldklub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Værløsedrengene B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BIF HU10-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF HU10-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B93 Barca B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

5.U-11 drenge (03) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

7.U-11 drenge (03) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BIF HU11-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev 3 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS 72 1 C BS 72
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
BS 72 2 C BS 72
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 A2 B B1903 Logo B1903

9.U-12 drenge (02) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk hold 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Los buenos 1 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Los buesnos 2 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KIF2002-2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB 1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby Boldklub C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vallensbæk IF - 4 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Hvidovre IF 1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

9.U-13 drenge (01) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FK odsherred B Fælles Klub Odsherred
bsf-01 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum BK 01-2 C C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BB2001 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Farum BK 01-2 B C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK 01-2 A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vipperød BK A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Karlslunde 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Taastrup FC 2 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 5 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

5.U-9 piger (05-06) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jyderup Boldklub B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

5.U-11 piger (03) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

3.U-7 piger (07-08) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

9.U-14 piger (00) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
TFC/FHI-2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC/FHI-1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

7.U-11 piger (03) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød B C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Jyderup Boldklub B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
August 11 2013

Organisation
Taastrup FC
Place
Nyhøj
Address
Sydskellet 1
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
First Hotel Sommercup 2013 map

Tournament overview