Gullestrup Indoor 2013

Gullestrup Indoor 2013
Lørdag d. 14. og Søndag d. 15. december i Gullestrup hallen ved Herning.

Spilleplan
Lørdag d. 14. December
U10, U11 og U12 drenge

Søndag d. 15. December
U13, U15 drenge, og Senior, herrer

Turneringsprogram

Rækkerne deles op i to - og der spilles round robin blandt de 2 puljer i hver række. Derefter mødes de de respektive hold i hver pulje ift. puljens placeringer.

Regler
Vi spiller efter DBU Jyllands indendørsregler (http://www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/JBUs_love_og_regler/spilleregler_indefodbold.aspx). Alle kampe er fastsat til 8 minutters spil.

Præmier
1., 2., og 3., pladser i alle rækker præmieres.


Tilmelding
Tilmelding til Gullestrup Indoor 2013 foregår via NovumSport Danmark via staevner.dk. Turneringen er fastsat således, at der i hver række max kan tilmeldes 8 hold—derfor er tilmeldingen først til mølle.


Spørgsmål
Spørgsmål vedrørende turneringen bedes rettet mod jnj@novumsport.dk.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 6 0
U-11 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 9 0
U-12 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 1 0
U-13 Drenge Mixed 7 350 Søndag 10 0
Senior, Herrer Mixed 7 350 Søndag 3 0
U-15 Drenge Mixed 7 350 Søndag 14 0

Signetud teams

U-10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM 1 C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
KLG Lind B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sevel IF B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Måbjerg IF 2 C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U-11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
EIF 1 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Team Intersport Ringkøbing B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Sdr.Felding GIF B Sdr.Felding GIF
Forza Team B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
EIF 3 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Team Damkjær sko B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U-12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Electrolux B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
IC Electric A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Krøyer Pedersen B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Horse shop A FC Horsens Logo FC Horsens
Eastside C Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
GIVE TØJCENTER A Give Fremad Logo Give Fremad
Brande Taxi A
Nugf B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

Senior, Herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Werder United Ikast FS Logo Ikast FS
Prebsi's drenge Ikast FS Logo Ikast FS
Herning KFUM Herning KFUM Logo Herning KFUM
Team CR7 Ikast FS Logo Ikast FS
Nettobraende.dk A
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Trækbasunerne A Viborg FF Logo Viborg FF
Indersiden A
Holstebro Boldklub Boyz B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
SGI B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Sumolimos Kentaur B Sumolimos

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - December 15 2013

Organisation
No Club
Place
Gullestrup Hallen
Address
Trælundvej 3
Postalcode
7400
City
Herning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gullestrup Indoor 2013 map

Tournament overview