ID Hair Sommer Cup VRI 2013

ID Hair Sommer Cup VRI 2013

Vejlby- Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor Id Hair fornøjelsen at indbyde jer til fodboldstævne for årgangene U5-U14. Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov.

Tidspunkt :
Stævnet afvikles lørdag den 15 juni og søndag den 16 juni 2013, og puljerne spilles færdig indenfor kortest mulig tidsramme samme dag.

Om stævnet:

Der spilles i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:

 

1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2011 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende


Kamptid og kampantal :
Alle hold er garanteret 4 kampe, U5-U7 holdene dog 3 kampe.

Program:
Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.


Præmier :
For de yngste årgange (U5-U7 ) afvikles stævnet efter fairplayprincippet , og alle deltagerne får medalje. En del af disse kampe spilles på oppustelige baner, som giver sjove spilleoplevelser.
For de øvrige årgange er der holdpokal til rækkevinderne og medaljer og personlige præmier til nr 1 og 2 i rækkerne.


Dommere:
Til 3 og 5 mandskampe anvendes lokale dommere, til alle øvrige kampe tilstræbes at bruge autoriserede dommere.


Udenom:
Der vil være ekstra gode muligheder for at købe forfriskninger og mad på stævnepladsen og i Bellevuehallens cafe Suverän.
Mellem kampene kan man få testet sin skudhastighed på speedtrackén eller øve tricks på pannabanerne.

 

Vores fodboldbaner ligger direkte op til én af Østjyllands bedste badestrande, så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene.

 

Vi har derudover fået mulighed for i stævneweekenden at tilbyde en særdeles favorabel pris på adgang/turbånd til Tivoli Friheden til deltagerne og deres familier. Kontakt Bo Nielsen allingevej@gmail.com for yderligere oplysninger og bestilling.

 

Tilmelding :
Sker via www.staevner.dk Sidste frist 5.juni 2013
Tilmelding er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på kontonummer.

 

Betaling:
På konto 3627 11254691 ( husk at påføre klub og række(r) på indbetaling)

U5 : 3 mandshold ( max 5 spillere), gratis

U6-U7 : 3 mandshold ( max 5 spillere), gebyr 300,-
U8- U9 + U10K : 5 mandshold ( max 8 spillere ), gebyr 500,-
U11 – U12 + U10M + U13K og U14K:7-mandshold ( max 10 spillere) , gebyr 600,-
U13M-U14M :11 mandshold ( max 14 spillere), gebyr 700,-

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 0 Lørdag den 15. juni 25 0
U6 Mixed 3 300 Søndag den 16. juni 23 0
U11K Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 0 0
U7 Mixed 3 300 Lørdag den 15. juni 24 0
U8K Mixed 5 500 Søndag den 16. juni 0 0
U8M Mixed 5 500 Lørdag den 15. juni 19 0
U9K Mixed 5 500 Søndag den 16. juni 7 0
U9M Mixed 5 500 Lørdag den 15. juni 7 0
U10K Mixed 5 500 Søndag den 16. juni 0 0
U10MA Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 2 0
U10MB Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 8 0
U11MA Mixed 7 300 Lørdag den 15. juni 5 0
U11MB Mixed 7 300 Lørdag den 15. juni 6 0
U12K Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 3 0
U12MA Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 1 0
U12MB Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 6 0
U13K Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 4 0
U13MA Mixed 11 700 Søndag den 16. juni 4 0
U13MB Mixed 11 700 Søndag den 16. juni 2 0
U15/14K Mixed 7 600 Lørdag den 15. juni 2 0
U14MA Mixed 11 700 Søndag den 16. juni 0 0
U14MB Mixed 11 700 Søndag den 16. juni 6 0
U15MA Mixed 11 700 Søndag den 16. juni 5 0

Signetud teams

U5 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Låsby
AIA U5 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA U5 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
IK Skovbakken IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
U5 FC Horsens Logo FC Horsens
Lyseng 5 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 6 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 7 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
De blå 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
De blå 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 2008 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SK 2 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
SK 1 A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Galten 2008 2 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lyseng 8 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 2008 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2008 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2008 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Galten 2008 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U6 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
BMI U6 hold 1 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
BMI U6 hold 2 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
AIA Tranbjerg 4 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
VIK 2 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 1 C Pindstrup IF Viking Logo Pindstrup IF Viking
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Studstrupdrengene B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Basserne A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Gødvads drenge A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Vri 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Krudtuglerne A IF Lyseng Logo IF Lyseng
vri 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club

U7 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Aarhus Fremad 3 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Galten FS 3 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Galten FS 4 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Åstrup IF 1 Aastrup IF
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stautrup 2 Stautrup IF Logo Stautrup IF
U 7 piger gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Studstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stautrup 1 Stautrup IF Logo Stautrup IF
VRI 1-4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF (1) B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro IF (2) B Sabro IF Logo Sabro IF
Åstrup IF 2 Aastrup IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aarhus Fremad 1 A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U8K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club

U8M 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
IF Midtdjurs 1 A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Midtdjurs 2 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TMG 3 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 1 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hadsten A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9K 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF1 A Lund IF Logo Lund IF
VIK C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Thorsagertøserne B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Guldholdet B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vinderne A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hasle B U9 B Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub

U10K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club

U10MA 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stautrup1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF

U10MB 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGFU9 B Århus GF Logo Århus GF
AGFU9 B Århus GF Logo Århus GF
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Krudtuglerne B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 2 Stautrup IF Logo Stautrup IF

U11MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11MB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
VIK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
De gule lyn B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Messierne B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U12K 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Heppigerne B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U12MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club

U12MB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
CIF 1 B Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U13K 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
SGF`s seje tøser B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
De uovervindelige B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMG A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U13MA 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club
VRI superdrengene A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Fc Århus A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U13MB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club
VRI 2000 heltene B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U15/14K 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Hot girls fra SGF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
VRI pigerne C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U14MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club

U14MB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club
CIF B Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
U14 Abdo B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hasle B B Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U15MA 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. juni

Teamname LVL Logo Club
U15 VRI Lindy A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
MEN IN BLACK Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
agf 1 A Århus GF Logo Århus GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - June 16 2013

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Danmark
Address
Nordre Strandvej
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 map

Tournament overview