Gladsaxe Cup

INDBYDELSE TIL UDENDØRS FODBOLDTURNERING

VB 1968 afvikler Gladsaxe Cup den 8. og 9. juni 2013 på Gladsaxe Stadion's kunstbaner for 5-mands (U-7, U-8 og U-9) og 7-mands (U-10, U-11 og U-12) drenge opdelt i henholdsvis A og BC rækker. Piger er også velkomne. 5-mands (35x20m) spiller 15 min. og 7-mands spiller 20 min. pr. kamp. Max. 16 hold pr. række. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles ottendels-, kvart-, semi- og finale i hver række.

Tilmelding: Senest den 31. maj 2013 på Staevner.dk 

Lørdag spilles kampene for rækkerne U-7, U-8 og U-9 samt søndag for rækkerne U-10, U-11 og U-12. Gode præmier til henholdsvis 1., 2. og 3. pladsen i hver række og alle hold er garanteret mindst tre kampe.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmeldingsgebyr skal indsættes på konto: 1551-11163912. Beløbet skal være sat ind senest den 31. maj 2013 for at holdet er deltagerberettiget. Ingen hold er deltagerberettiget før tilmeldingsgebyret er modtaget. Man skal huske at skrive det ID nummer på som man får fra Stævner.dk samt årgang når beløbet overføres. Først når tilmeldingsgebyret er registreret på vores konto, bliver "status" ændret til "bekræftet".

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email:
jorgen.franck@get2net.dk
Turnering: Nazam Fazal, email:
nazam-fazal@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 A Mixed 8 400 Lørdag 11 0
U-7 BC Mixed 8 400 Lørdag 9 0
U-8 A Mixed 8 400 Lørdag 10 0
U-8 BC Mixed 8 400 Lørdag 13 0
U-9 A Mixed 8 400 Lørdag 0 0
U-9 BC Mixed 8 400 Lørdag 2 0
U-10 A Mixed 10 500 Søndag 2 0
U-10 BC Mixed 10 500 Søndag 13 0
U-11 A Mixed 10 500 Søndag 4 0
U-11 BC Mixed 10 500 Søndag 7 0
U-12 A Mixed 10 500 Søndag 3 0
U-12 BC Mixed 10 500 Søndag 4 0

Signetud teams

U-7 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Værebro boldklub A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
B1903 Gazellerne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Geparderne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U-7 BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC3 B Solrød FC Logo Solrød FC
HUI Gul B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI Rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1903 Leoparderne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
8'erne B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Krudtuglerne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Skjolderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-8 A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Værebro boldklub A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FCB A
STARK 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B 1903 - Tiger 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
VSB05 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U-8 BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Værebro boldklub B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
KVIFFERNE 1 B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Værløse Syd B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Nod C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vejby Tisvilde Fodbold C Vejby-Tisvilde Fodbold Logo Vejby-Tisvilde Fodbold
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
MB ALLSTARS 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
MB ALLSTARS 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U-9 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FIF04 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Havdrup 04 Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-10 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-10 BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903 hold 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93-1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De Røde Sataner C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
De Røde Djævle B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Real Østerbro B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AFK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
MAK B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-11 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Taastrup FC A A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-11 BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FIX C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Taastrup FC B/C C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC C C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-12 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-12 BC 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dragør U12 B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - June 9 2013

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Stadion
Address
Gladsaxevej 200
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Gladsaxe Cup map

Tournament overview