JKE Design PokalCup 2013

FC Horsens og JKE Design
indbyder til
PokalCup 2013
for U6 - U13 drenge den 31. august og 1. september 2013
(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

Sidste år et af Danmarks største endags drengestævner med 2200 deltagere, og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om.

Der er personlige pokaler og præmier til alle !

U6-U7 (årg. 2008-2007):
3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.
Holdgebyr kr. 325,-

U8-U9 (årg. 2006-2005):
5-mands, max. 7 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker.
Holdgebyr kr. 550,-

U10-U12 (årg. 2004-2002):
7-mands, max. 10 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker.
Holdgebyr kr. 800,-

U13 (årg. 2001):
7-mands, max. 10 spillere pr. hold. KUN C-række.
Holdgebyr kr. 800,-

Vi henstiller til Fairlay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau.

U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 31. august.
U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 1. september

Der spilles efter DBU Jyllands regler.
Hvert hold garanteres min. 4 kampe.

Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.
Tilmelding senest den 1. august 2013 og efter først til mølle....

Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.

Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på
konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse.
Husk at skrive klub, række og årgang ved indbetaling.

For yderligere info, se vores hjemmeside www.jkedesigncup.dk 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2008) Mixed 5 325 31/8 26 2
U7 (2007) Mixed 5 325 1/9 27 1
U8 (2006) Mixed 7 550 31/8 41 8
U9 (2005) Mixed 7 550 1/9 57 4
U10 (2004) Mixed 10 800 31/8 74 13
U11 (2003) Mixed 10 800 1/9 86 10
U12 (2002) Mixed 10 800 31/8 59 4
U13 (2001) Mixed 10 800 1/9 12 2

Signetud teams

U6 (2008) 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 31/8

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hold 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Hold 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Hold 3 FC Horsens Logo FC Horsens
solbjerg u6 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg u6 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Egebjerg 1 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg 2 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
HIF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U7 (2007) 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 1/9

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 3 B Skibet IF Logo Skibet IF
solbjerg u7 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg u7 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
IF Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF LYseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VSF 4 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF3 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
solbjerg u7 3 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U8 (2006) 24 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: 31/8

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
Gedved IF C Gedved IF Logo Gedved IF
HIF4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
HIF1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
brædstrup 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vi sparker hårdt B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vi gi'r aldrig op C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FC KALØ A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
De seje drenge B Løsning IF Logo Løsning IF
Krisajs Knægte A Give Fremad Logo Give Fremad
Scandi Logistics A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Fc Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens

U9 (2005) 48 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: 1/9

Teamname LVL Logo Club
Hals FS C Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Vejle Boldklub 2 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
Ry SK 1 A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry SK 3 C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry SK 4 C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
solbjerg B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
ØBG A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Fc Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Daugaard IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
GUI A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding Lokalsyn A Skibet IF Logo Skibet IF
Solbjerg C C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Them 2 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them1 A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Gedved IF 1 A Gedved IF Logo Gedved IF
FC Skanderborg Syd 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg Syd 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Gedved 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Dybbøl I.U B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
SIK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIk 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U10 (2004) 48 confirmend signups, 13 on waitlist in this row

Playing: 31/8

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF A Harte G&IF Logo Harte G&IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Niels Hansen Transport B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Grejs-Dalen , u10 C Grejs IF Logo Grejs IF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sunds Drengene B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VIK drengene B Vejlby IK Logo Vejlby IK
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Bufferne C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BPI B BPI
TIF/ØB B Tørring IF Logo Tørring IF
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 3 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HIFFERNE B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Erritsø 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gedved IF C Gedved IF Logo Gedved IF
Vinding SF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dybbøl I.U C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Rybergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Andrup A Andrup IF Logo Andrup IF
vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØBG Silkeborg 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Dalby GF Kolding A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 (2003) 64 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Playing: 1/9

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løsnings Drengs 1 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
nbsif 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hadsten SK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Solbjerg IF 1 B Solbjerg IF
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF
Taulov/Skærbæk IF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SHI A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Lystrup-B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Daugaard/Engum B Daugaard/Engum
LIUF C LIUF
VSF B1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
horsens freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hadsten SK U11A A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
EfB B B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Årslev Boldklub C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Vejen SF C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF B Vejen SF Logo Vejen SF
KIF 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
KIF 1 A Kolding IF Logo Kolding IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lund Drengene B Lund IF Logo Lund IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
LIUF B LIUF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
EfB A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U12 (2002) 46 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: 31/8

Teamname LVL Logo Club
HIF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Løsnings Drenge B Løsning IF Logo Løsning IF
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Ry SK B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Erritsø B2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Erritsø B1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bredballe A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vejle Kammeraterne C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Gedved All Stars C Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved Giants B Gedved IF Logo Gedved IF
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IFS c C Ikast FS Logo Ikast FS
IFS B B Ikast FS Logo Ikast FS
IFS A A Ikast FS Logo Ikast FS
ØBG Silkeborg 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sunds IF A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Vejen Sf A Vejen SF Logo Vejen SF
LIUF C LIUF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 HVID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Liga C FC Horsens Logo FC Horsens
Rosenhøj Boldklub 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Erritsø A A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U13 (2001) 7 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 1/9

Teamname LVL Logo Club
VSF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting/Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
KFUM Fredericia Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 31 - September 1 2013

Organisation
FC Horsens
Place
FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown
JKE Design PokalCup 2013 map

Tournament overview