VSF Cup 2013

VSF CUP 2013 - Danmarks største årgangs stævne

Drenge årgang 02 & 03
dato 20.-22. september

Et af Danmarks største idrætsanlæg åbner endnu engang op for Danmarks største årgangs stævne, denne gang for drenge årgang 02 & 03... 7 mands fodbold


ALT FORGÅR ÉT STED
• Kampe
• Bespisning
• Overnatning
• Supporter overnatning


Spillested:
Vejen Idrætscenter er ét af Danmarks største idrætscentre og har de faciliteter, der giver optimale muligheder for afvikling af store fodboldstævner. På alle områder unikke faciliteter for spillere, ledere, forældre og øvrige supporters.


Turneringsform:… gældende for begge årgange
• 7 mands turnering
• Der spilles efter JBU’s regler for 7 mands fodbold
• Stævnet afvikles for hold med A og B status (samt Elite række i årgang 02)
• 2 x 15 min
• Kampstart fredag aften


Økonomi:
• Holdgebyr Dkr. 800,- (dækker præmier, dommerhonorarer m.v.)
• Deltagergebyr pr. spiller/leder: Dkr. 450,- (dækkende overnatning med morgenmad, frokost og middag lørdag, samt morgenmad og frokost (søndag).
• Deltagergebyr pr. spiller Dkr. 60,- (uden overnatning og bespisning)
• Der er fri entre til centrets svømmehal lørdag aften
• En leder pr. hold deltager gratis

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 årgang 02 Elite Mixed 12 800,- fredag, lørdag og søndag 15 0
U-12 årgang 02 A Mixed 12 800,- fredag, lørdag og søndag 17 0
U-12 årgang 02 B Mixed 12 800,- fredag, lørdag og søndag 19 0
U-11 årgang 03 A Mixed 12 800,- fredag, lørdag og søndag 18 0
U-11 årgang 03 B Mixed 12 800,- fredag, lørdag og søndag 20 0

Signetud teams

U-12 årgang 02 Elite 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
B.93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
ØFC1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Odder IGF Fodbold A Odder IGF Logo Odder IGF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Højbjerg Allstars IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Strib IF Strib IF Logo Strib IF
FC Kids Eastside
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U-12 årgang 02 A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
B.93 A2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ry SK A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
ØFC2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BSV-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Jerne IF A Jerne IF Logo Jerne IF
Rødekro IF A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HIF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
KB A2 HVID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 SORT A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vejlby IK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vejen sf A Bække Sportsforening Logo Bække Sportsforening
Odder IGF Fodbold B Odder IGF Logo Odder IGF
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
VB A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U-12 årgang 02 B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg I B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg II B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
ØFC3 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BSV-2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Møgungerne B Jerne IF Logo Jerne IF
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vejlby IK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vejen SF B Vejen SF Logo Vejen SF
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vorup FB2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Team Brørup GF A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Odense kammeraternes sportsklub B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FFB2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB3 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U-11 årgang 03 A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vikingerne A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vejen SF1 A Vejen SF Logo Vejen SF
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Voel fighters A GFG Voel
Kolding data A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF
HIF A Hjerting IF Logo Hjerting IF

U-11 årgang 03 B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
vikingerne B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vejen SF2 B Vejen SF Logo Vejen SF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
AB Tårnby-1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby-2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Taulov/Skærbæk IF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Andrup IF B Andrup IF Logo Andrup IF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Esbjerg FB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
FFI Frederikshavn B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Jægersborg Gul B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Grøn C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - September 22 2013

Organisation
Vejen SF
Place
Vejen Idrætscenter
Address
Petersmindevej 1
Postalcode
6600
City
Vejen
Sport
Soccer
Type
Unknown
VSF Cup 2013 map

Tournament overview