Mc Donalds Paderup Cup 2013

I samarbejde med Mc Donalds i Paderup  inviterer Kristrup Boldklub til fodboldstævne for alle børnefodboldspillere fra U6 - U12.

Stævnet afvikles lørdag den 24. august 2013 på banerne ved Tirsdalens skole.

Vi spiller 15 min. pr. kamp i 7-mands og der kan tilmeldes i A og B niveau

Vi spiller 12 min. pr. kamp i 5 mands og der kan tilmeldes i A og B niveau.

Vi spiller 8 min. pr. kamp i 3 mands, her spilles ikke niveaudelt.

Alle deltagede hold er garanteret min. 4 kampe.

Vi tilstræber at 7-mandspuljerne afvikles på maks. 3,5 timer, 5- og 3-mandspuljer på maks. 2,5 timer.

Der vil være præmier til samtlige deltagende spillere, samt pokaler til rækkevindere

Sidste tilmelding: 10. aug. 2013

Program sendes ud til den registrede mail og oploades her på siden senest søndag den 18. aug. 2012

Tilmeldingsgebyr:

7-mands:     375,00 kr.

5-mands:     300,00 kr.

3-mands:     225,00 kr.

Gebyret indbetales på: 9333 0006914810

Først til mølle er gældende, tilmelding er endelig når tilmeldingsgebyr er betalt. Der er plads til 8 hold i hver række, undtaget dog U6 og U7, hvor der ikke er begrænsninger.

Eventuelle spørgsmål kan stiles til:

Ole Jakobsen

27575821

gaiusen@gmail.com

Vel mødt til en dag med glade, fodboldspillende børn!

Fodbold - leg, glæde, kammeratskab og oplevelser

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10 Mixed 7 375 0 0
U10 Mixed 7 375 6 0
U9 Mixed 5 300 6 0
U9 Mixed 5 300 5 0
U8 Mixed 5 300 1 0
U8 Mixed 5 300 5 0
U7 Mixed 3 225 17 1
U6 Mixed 3 225 5 0
U12 Mixed 7 375 5 0
U12 Mixed 7 375 8 0
U11 Mixed 7 375 9 0
U11 Mixed 7 375 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Romalt B Romalt IF Logo Romalt IF
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
O.I.F B Ommersyssel IF
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Smiff A Smiff
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Manhattandrengene A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
NIF A Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Spentrup IF B Spentrup IF
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U7 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Drenge 3 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Drenge 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Drenge 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
SIF Assentoft 4 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Kristrup Boldklub 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup boldklub 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup boldklub 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Kristrup boldklub 4 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft 1 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Kristrup boldklub 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup IF A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vorup FB2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Spentrup IF B Spentrup IF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vorup FB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hedensted IF 2 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ommersyssel IF A Ommersyssel IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB U11 A A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
RK03 A RK03

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens skole
Address
Rasmus hougaardsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown
Mc Donalds Paderup Cup 2013 map

Tournament overview