Gladsaxe Cup

INDBYDELSE TIL UDENDØRS FODBOLDTURNERING

MOTTO: MANGE KAMPE OG HURTIG AFVIKLING

VB 1968 afvikler Gladsaxe Cup den 21. og 22. september 2013 på Gladsaxe Stadion's kunstbaner for 5-mands (U-7, U-8 og U-9) og 7-mands (U-10, U-11 og U-12) drenge opdelt i henholdsvis A og BC rækker. Piger er også velkomne. 5-mands (35x20m) spiller 15 min. og 7-mands spiller 20 min. pr. kamp. Max. 16 hold pr. række. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles semi- og finale i hver række. Hvis der ikke er nok hold i en pulje forsøges rækkerne sammenlagt.

Tilmelding: Senest den 13. september 2013 på Staevner.dk 

Lørdag spilles kampene for rækkerne U-7, U-8 og U-9 samt søndag for rækkerne U-10, U-11 og U-12. Alle spillere på henholdsvis 1., 2. og 3. pladsen i en række får flotte præmier og alle hold er garanteret mindst tre kampe. Husk I skal være omklædt hjemmefra.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) skal indsættes på konto: 1551-11163912. Beløbet skal være sat ind senest den 13. september 2013 for at holdet er deltagerberettiget.

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email:
jorgen.franck@get2net.dk
Turnering: Nazam Fazal, email:
nazam-fazal@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 A Mixed 8 400 11 0
U-7 BC Mixed 8 400 10 0
U-8 A Mixed 8 400 3 0
U-8 BC Mixed 8 400 5 0
U-9 A Mixed 8 400 8 0
U-9 BC Mixed 8 400 17 0
U-10 A Mixed 10 500 9 0
U-10 BC Mixed 10 500 11 0
U-11 A Mixed 10 500 3 0
U-11 BC Mixed 10 500 5 0
U-12 A Mixed 10 500 3 0
U-12 BC Mixed 10 500 10 0

Signetud teams

U-7 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B82 A A B82 Virum Logo B82 Virum
AFK1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-7 BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB's Sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB's Hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bamsedrengene B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF - Lars' drenge B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B82 B B B82 Virum Logo B82 Virum
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AFK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-8 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
skjolderne A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-8 BC 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Brøndby 2. B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HUI Rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U-9 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
KB U9A1 (Hvid) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBU9A1 (Sort) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF 4 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Fc Stars A Fc Stars
Bifferne 1 A Bifferne 1
FB-Gul05 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U-9 BC 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Kvif 1 Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Kvif 2 C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Baltzer El B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nyråd gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum BK 2005 Øst C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lundtofte BK B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U-10 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Nykøbing FC 1 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Avarta BK A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HVB Himmelev Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HFC A2 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB U-10A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-10 BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve U10-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Nykøbing FC 2 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B 73 Slagelse B
Hareskov04 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
HUI Blå Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Avarta BK C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Tølløse Boldklub C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Svogerslev 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Haslev FC 2. C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-11 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Lundtofte Boldklub A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U-11 BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
fix 1 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
fix 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BIF HU11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U-12 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Los buenos A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U-12 BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Los buenos 2 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Karlslunde IF U11 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vb 1968 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
21. - September 22 2013

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Stadion
Address
Gladsaxevej 200
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Gladsaxe Cup map

Tournament overview