Sundby Cup 2013

Sundby Cup 2013 på Kløvermarken i København

Sundby Boldklub har en årelang tradition for at afholde kæmpe ungdomsstævne i København på Kløvermarken den anden weekend i september, i år den 7. – 8. september 2013.

I år er stævnet sponsoreret af
Tutten i Sundby Boldklub
og Kalles Kaffe.

Stævnet er præget af en hyggelig stemning, hvor alle føler sig velkomne til et par hyggelige stævnedage. Sidste år deltog mere end 1600 børn fra hele København og Sjælland.

Aktiviteter:

EA Games Spillelounge, Pannabane, Hoppeborg m.m..

Forplejningstelte med salg af mad og drikkevarer m.m.

Sidste års succes, Kageboden vil være placeret på stævnearealet.

 

Lotteri med mange rigtig spændende gevinster fra flere lokale virksomheder.

Ama’r Sport kommer med en masse gode stævnetilbud.

Og selvfølgelig vil vores sponsorer, Tutten og Kalles Kaffe, være repræsenteret med deres salgsboder, hvor den gode kaffe samt grillen helt sikkert er årets hit.


Pokaler:

Der er pokal til vinderen i hver række.

Alle spillere der deltager i Sundby Cup 2013 får også:

• Medalje
• Diverse Sponsorgaver
• Alle deltagende børn får 1 stk. frugt.


Vi anmoder deltagende trænere være opmærksomme på, at alle hold ifølge DBU ’s regler følger skoleåret m.h.t. alder. D.v.s. er et hold før sommerferien f.eks. U9, skal holdet tilmeldes U10 i Sundby Cup 2013.
I tilfælde, hvor en spiller tvivles for gammel til en pulje, kan stævneledelsen ønske at se ID for spilleren. Er spilleren for gammel til alderstrinnet, udelukkes spilleren fra resten af stævnet og de kampe, hvor spilleren har deltaget, dømmes tabte.


Vi følger DBUs Holdninger og Handlinger til stævneafvikling og det betyder at:

- Alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.
- Alle spillere, trænere og forældre respekterer hinanden og giver hinanden Fair Play.
- Holdene tager hensyn til modspillerne.
- Spillerne udviser fairplay i kampen, undgår snyd og film.
- Man undgår protester og udvisninger.


Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.
Bliver rækken overtegnet kommer man på venteliste.
Hold på venteliste modtager svar den senest den 1. sep.


Under stævnet spilles der efter DBUs U årgange.

Max antal spillere pr. hold.
3 M kampe max antal spillere pr. hold: 5
5 M kampe max antal spillere pr. hold: 8
7 M kampe max antal spillere pr. hold: 10
9 M kampe max antal spillere pr. hold: 12
11 M kampe max antal spillere pr. hold: 14

Spillested: Sundby Boldklub, Raffinaderivej 1-3 2300 KBHs.
Regler: Der spilles efter DBU Københavns fodboldregler.
Dommere: Der er påsat dommere/kampleder i alle kampe.
Hjemmeside www.sundbyboldklub.dk

 

Tilmeldingsfrist:
Tilmeldings- og betalingsfrist er senest den 23. august.
Tilmeldingen er først gældende når betalingen er modtaget.


Pris:
3-Mands Hold - 275 kr.
5-Mands Hold - 350 kr.
7-Mands Hold - 450 kr.
9-Mands Hold - 525 kr.
11-Mands Hold - 600 kr.


Betaling:

Betaling via netbank til konto: Reg.nr. 5321 Kontonr.
0000247340
Hold bliver ikke tilmeldt stævnet, hvis stævnegebyr ikke er betalt senest den 23. august via netbank.

Husk:

At skrive ID-nummer på hold fra staevner.dk i reference.

At opdatere oplysningerne med Klubnavn, holdnavn, kontaktperson og mobilnummer.

 

Stævneprogram:

Udsendes senest den 2. sep. til de tilmeldte holds kontaktpersoner i pdf. format. Program kan desuden downloades på www.sundbyboldklub.dk efter den 2. sep.

 

Forbehold:
Vi forbeholder os ret til at ændre på stævneformen i den enkelte årgang ved for få tilmeldinger.
Vi forbeholder os ret til at ændre spilledag og tidspunkt.

Stævne-administrationens mail adresse:

Sundbycup@sundbyboldklub.dk

 

Kontakt:

Ebbe Rebmann
sundbycup@sundbyboldklub.dk

 

Thomas L. Andersen
sundbycup@sundbyboldklub.dk

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 Mixed 3 275 0 0
U6 Mixed 3 275 10 0
U7 Mixed 3 275 6 0
U7 Mixed 3 275 10 0
U8 Mixed 5 350 7 0
U8 Mixed 5 350 14 0
U8 Mixed 5 350 8 0
U9 Mixed 5 350 9 0
U9 Mixed 5 350 12 0
U10 Mixed 7 450 8 0
U10 Mixed 5 350 10 0
U10 Mixed 5 350 9 0
U11 Mixed 7 450 3 0
U11 Mixed 7 450 2 0
U12 Mixed 7 450 8 0
U12 Mixed 7 450 4 0
U12 Mixed 7 450 5 0
U13 Mixed 9 525 6 0
U14 Mixed 9 525 1 0
U7 Mixed 3 275 3 0
U8 Mixed 3 275 5 0
U9 Mixed 5 350 7 0
U12 Mixed 7 450 5 0
U12 Mixed 7 450 10 0
U13 Mixed 9 525 1 0
U13 Mixed 7 450 4 0
U15 Mixed 11 600 2 0
U10 Mixed 5 350 7 0
U10 Mixed 5 350 1 0
U11 Mixed 7 450 5 0
U11 Mixed 5 350 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB U6C B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sundby Boldklub 2 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 1 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 3 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Kastrup Boldklub U6 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
U6C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør hvid Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør gul Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør grøn Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
VIF08 Vanløse IF Logo Vanløse IF

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A B1903 Logo B1903
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Fremad Amager 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hjulræserne A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bamsedrengene A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub 4 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 3 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vallensbæk IF - Hold 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KEB U7 B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
HB U7 C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Kastrup Boldklub A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sundby Boldklub 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIF-1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Kastrup Boldklub B B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby Messi B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager B Fremad Amager
KEB U8 B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
Sundby Boldklub 3 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
AB Tårnby Neymar B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HB 2006 B Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Boldklub C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby Små Krigere C AB Tårnby
Sundby Boldklub 4 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fremad Amager C C Fremad Amager

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vb 1968 A Vb 1968
KB U9A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sundby Boldklub 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub 4 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Kvif 1 C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Kvif 2 C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
SIF 4 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 Baltzer El B B1903 Logo B1903
Husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sundby Boldklub 3 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Englene A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
CIK A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød
Fix A A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Sundby 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør drengene A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ab Tårnby-øst A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903-2 A B1903 Logo B1903

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Djævlene B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fix B B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KEB U10 B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
Barcelona B Hekla Boldklub
B1908 1 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Fix C C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Sundby C C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Real Madrid C Hekla Boldklub
Fix D C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hareskov04 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1908 2 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drengene C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF Jakob A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Kjøbenhavns Boldklub A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
NFC A NFC
Kastrup drengene 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup drengene 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Rosenhøj Boldklub B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Skovshoved M B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby - 1 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup drengene 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sundby B C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De sejeste piger Vanløse IF Logo Vanløse IF
Minitøser Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre Pigerne 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre Pigerne 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby U9 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
ABT U9 Tårnby Boldklub
Sundby Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIF 1 B Hvidovre I.F
fix ulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gentofte 05 Gentofte 05
NORDIC Stars A FA 2000 Logo FA 2000
Super 12 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rishøj Extra Cool A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93-HIK-SKJOLD B B93-HIK-SKJOLD
Greve U12 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Höllviken B BK Höllviken
Birkerødderne B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Seje 12 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FB-Pigerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Seje 13 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
ABT U10 B Tårnby Boldklub
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sundbys seje tøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundbys målædere C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 A A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Værløse Cool Chicks A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Scorepigerne A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ab-TÅRNBY u/11 piger A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hvidovre A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIK COOL B
Kolle Pigerne B -
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
B1908 B B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
SuperKids B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Organisation
Sundby Boldklub
Place
Sundby Boldklub, Kløvermarken
Address
Raffinaderivej 3
Postalcode
2300
City
København S
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sundby Cup 2013 map

Tournament overview