BIF CUP 2013

 Brædstrup IF og DBU indbyder til Fair Play stævnet
BICUP 2013

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle 

Stævneform:

Stævnet er et breddestævne og afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  • man undgår protester og udvisninger.
  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  • spillerne hilser på modstandere og baneleder før og efter kampen.
  • alle spillere får ens præmier.
  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Turneringsform:

Holdene bliver delt  i 3-holds puljer.

Vinderne af de indledende puljer går i A-finalepuljen, nr. 2 i B-finalepuljen og nr. 3 i C-finalepuljen.

Herved er alle hold garanteret 4 kampe, og kampene i finalepuljerne bliver mere jævnbyrdige.

Der er ens præmier til alle hold. 

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger.

 

Tilmelding: 

Her på siden senest den 03.11.2013.

Der kan tilmeldes max 9 hold i hver række efter "først til mølle" princippet.

HUSK at tilmelde holdet rækken til det reelle niveau (A eller BC).

Bemærk venligst at der kun er A-række i U9 og U11.

Spørgsmål vedr. tilmelding til: Palle Sørensen på e-mail: bifcup@gmail.com eller på tlf.: 20774400 mellem kl. 18 og 20.

 

 Se også BIF CUP 3-Bold for U6, U7 og U8 via dette link:

http://staevner.dk/staevne/4853/bif-cup-3-bold.aspx

Betaling:

Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.


Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret.

 

Program:

Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

 

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 - AB LUKKET Mixed 6 450,- Lørdag den 16.11.2013 11 0
U9 - BC LUKKET Mixed 6 450,- Lørdag den 16.11.2013 12 2
U10 - BC LUKKET Mixed 6 450,- Lørdag den 16.11.2013 18 4
U11 - A LUKKET Mixed 6 450,- Søndag den 17.11.2013 1 0
U11 - LUKKET Mixed 6 450,- Søndag den 17.11.2013 15 0
U12 - BC LUKKET Mixed 6 450,- Søndag den 17.11.2013 14 0

Signetud teams

U9 - AB LUKKET 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 16.11.2013

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Solbjerg 1 A Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Messi, Ronaldo og Gedved Boys A Gedved IF Logo Gedved IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bryrup Bisserne A Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Them GF A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U9 - BC LUKKET 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 16.11.2013

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ikast drengene
Ikast drengene 2
Billund IF C Billund IF Logo Billund IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 - BC LUKKET 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 16.11.2013

Teamname LVL Logo Club
Bufferne C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Billund 1 C Billund IF Logo Billund IF
Bredballe IF 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Superdrengene C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting - Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
U10 Hold C Stilling C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 - A LUKKET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 17.11.2013

Teamname LVL Logo Club

U11 - LUKKET 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 17.11.2013

Teamname LVL Logo Club
BDO 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BDO 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BDO 3 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
DIF/EUI Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hovedgaard 1 A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brædstrup IF A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
De blå frs løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hovedgård 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U12 - BC LUKKET 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 17.11.2013

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
BI drengene 1 B Billund IF Logo Billund IF
BI drengene 2 C Billund IF Logo Billund IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
cool stripes B Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Ry SK B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSIF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
FC Tomgang B FC Horsens Logo FC Horsens
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hovedgaard C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
16. - November 17 2013

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 2013 map

Tournament overview