NRUI Julestævne 2013

 Næsbjerg Andelskasse cup
 NRUI Julestævne
”Så skal julemaden væk – 4 dage med masser af fodbold”
 

PROGRAM
 
Fredag 27/12
u-10 piger årg. 04/05........................1 hold
u-10 drenge årg. 04 - A ....................LUKKET 
u-10 drenge arg. 04 - B/C ................LUKKET
u-14 drenge årg. 00 - A ....................LUKKET
u-14 drenge årg. 00 - B/C ................LUKKET
u-14 piger årg. 00...............................LUKKET 
u-19 drenge/herre senior..................
LUKKET

Lørdag 28/12
u-11 drenge årg. 03 - A....................2 hold
u-11 drenge årg. 03 - B/C................2 hold
u-11 piger årg. 03...............................LUKKET
u-15 piger årg. 99...............................LUKKET
u-15 drenge årg. 99 - A......................
LUKKET
u-15 drenge årg. 99 - B/C.................2 hold  

Søndag 29/12

Drenge/piger årg. 06...........................LUKKET
Drenge/piger årg. 07...........................LUKKET
Drenge/piger årg. 08...........................LUKKET
u-8 micro................................................LUKKET
u-7 micro................................................LUKKET
u-6 micro................................................LUKKET
u-12 piger årg. 02...............................2 hold

u-9 drenge årg. 05................................LUKKET
u-18 piger/senior kvinder....................LUKKET

Mandag 30/12
u-12 drenge årg. 02 - A.....................1 hold
u-12 drenge årg. 02 - B/C...................LUKKET
u-13 piger årg. 01.................................LUKKET
u-13 drenge årg. 01 - A.......................
LUKKET
u-13 drenge årg. 01 - B/C...................LUKKET
u-17 drenge årg. 97/98 - A.................
LUKKET
u-17 drenge årg. 97/98 - B/C.............LUKKET
 
 
HUSK: i rækker med 2 niveauer, at angive holdets niveau som enten A eller B/C niveau.
I rækker med 1 niveau opdeles i A og B slutspil ved mindst 8 tilmeldte hold.

 

TILMELDING
Al tilmelding forgår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registret når
holdgebyret er betalt (i vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

Betaling på reg. nr.: 7729 konto nr.: 1116257

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail
nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive ved tilmelding jeres klubnavn, kontaktperson, årgang
og mail. I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

Micro hold___________________________________________150 kr.
U18 piger/senior kvinder og U19 drenge/herre senior__________400 kr.
*Alle A-rækker i drenge u-13 + u-14 + u-15 + u-17_____________400 kr.
Alle øvrige hold________________________________________300 kr.


*Nyt nyt
Pengepræmier – bestem selv hvor meget i vinder?
Dette gælder i alle drenge A-rækker u-13 + u-14 + u-15 + u-17, hvor der mindst er 8 tilmeldte hold. Dette gælder også for A-slutspil i u-18 piger/dame senior og u-19 drenge/herre senior (også med mindst 8 hold i A-slutspillet)

Præmierne beregnes efter følgende koncept:
♦ 300 kr. for sejr
♦ 100 kr. for uafgjort
(resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finale holdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:
Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

PRÆMIER
I micro rækkerne er der medaljer til alle deltager. I alle øvrige rækker spilles der om personlige præmier til finaledeltagerne i form af statuetter og pokaler, samt andre gode præmier.

Der vil blive uddelt masser af spurtpræmier i de små rækker.
 
Stævnesponsor:
Varde Engros Lavpris.dk
Kristiansens Bog & idé, Varde
Næsbjerg Andelskasse
 

VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE
Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold.
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en
række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
Tid/kampe: Alle hold minimum 4 kampe á 8 min. Micro holdene dog 4 kampe á 6 min.
Micro hold: Et micro hold består af 1 målmand + 3 markspillere og max 2 udskiftere (der spilles på micro mål 1,5 m x 2 m)
Regler: I alle øvrige rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er u19
drenge/senior herre 1 række og ligeledes er U18 piger/senior kvinder 1 række.
OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne.
Overholdes disse regler ikke, er det lig med taber dømt kamp eller udelukkelse.
Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (sjælland, fyn mm)
Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning, der hvor i skal spille!
Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis i ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald)
Stævneledere/kontakt:

Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jonas Kristensen - 26 13 53 30
Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz - 21 75 71 73
eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.dk
 


 TILMELD ALLEREDE NU!!

Tilmeldingsfristen er den 6. december 2012
(men vi gør opmærksomme på, at der kan blive lukket før tid i rækker med mange tilmeldinger – så kom i gang!)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u10 piger årg. 04/05 Mixed 6 300 Fredag 27/12 7 0
u10 drenge A Mixed 6 300 Fredag 27/12 14 0
u10 drenge B/C Mixed 6 300 Fredag 27/12 25 0
u14 drenge A Mixed 6 400 Fredag 27/12 9 0
u14 drenge B/C Mixed 6 300 Fredag 27/12 18 0
u14 piger årg. 00 Mixed 6 300 Fredag 27/12 10 0
u19dr/herre senior Mixed 6 400 Fredag 27/12 29 1
u11 drenge A Mixed 6 300 Lørdag 28/12 10 0
u11 drenge B/C Mixed 6 300 Lørdag 28/12 18 0
u11 piger årg. 03 Mixed 6 300 Lørdag 28/12 7 0
u15 piger årg. 99 Mixed 6 300 Lørdag 28/12 12 0
u15 drenge A Mixed 6 400 Lørdag 28/12 12 0
u15 drenge B/C Mixed 6 300 Lørdag 28/12 15 0
u8 piger/drenge Mixed 6 150 Søndag 29/12 19 0
u7 piger/drenge Mixed 6 150 Søndag 29/12 19 0
u6 piger/drenge Mixed 6 150 Søndag 29/12 13 0
u9 drenge årg. 05 Mixed 6 300 Søndag 29/12 26 0
u12 piger årg. 02 Mixed 6 300 Søndag 29/12 15 0
u18pi/dame senior Mixed 6 400 Søndag 29/12 22 1
u12 drenge A Mixed 6 300 Mandag 30/12 12 0
u12 drenge B/C Mixed 6 300 Mandag 30/12 21 1
u13 piger årg. 01 Mixed 6 300 Mandag 30/12 19 0
u13 drenge A Mixed 6 400 Mandag 30/12 11 0
u13 drenge B/C Mixed 6 300 Mandag 30/12 22 1
u17 drenge A Mixed 6 400 Mandag 30/12 18 0
u17 drenge B/C Mixed 6 300 Mandag 30/12 13 0

Signetud teams

u10 piger årg. 04/05 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Star Girls B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Blåbjerg 2 Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
De seje piger A Billund IF Logo Billund IF
Blåbjerg 1 Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Brammings super tøser Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

u10 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Tarp A Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Andrup 6 A Andrup IF Logo Andrup IF
EFB1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Varde 1 A Varde IF Logo Varde IF
EFB3 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Andrup A Andrup IF Logo Andrup IF
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

u10 drenge B/C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Starup 2 B Starup if
starup 1 B Starup if
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HIF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Gørding B Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
Årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Horne/Tistrup/Sig B Tistrup BK Logo Tistrup BK
HFB C Holsted fb Logo Holsted fb
EFB2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Oksbøl B Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
FC Lykkesgård B Varde IF Logo Varde IF
Lykkesgård United B Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
EFB4 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Billund 1 C Billund IF Logo Billund IF
Bramming C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Klitten B Bk klitten

u14 drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Junge Byg A Filskov IF Logo Filskov IF
GIRL POWER A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Fc Barca A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Black & White A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Liverpool A
Torbens drenge A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
H H S drenge A

u14 drenge B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Filskov IF B Filskov IF Logo Filskov IF
Føvling-Stenderup UI C Føvling - Stenderup UI
Billund IF B Billund IF Logo Billund IF
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bramming B. 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B. 2 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Skovtek a/s B
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Vorbasse B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Carl Mar FC C Fanø Boldklub

u14 piger årg. 00 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
De Seje Piger A
tjæreborg Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bramming B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
MOT C MOT
EGIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

u19dr/herre senior 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Fyhn er fin A Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Mantova F.C. B
A.C. Mantova A
Tonnis Bodega Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Jeppe s Hold Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
A Mink Farmer A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Kliphuset A Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
De gamle Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Cult Shaker 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
LEGO ALLSTARS C
Alkoholdet Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Fnatic
2 afleveringer og 1 tunnel C
FC Bosanci B Varde IF Logo Varde IF
GHRI Brumbazz
Næsbjerg Allstars 1997 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Outsiderne Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Bonderøvene
Bare Bramming Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bollerup og co. B

u11 drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Alslev SK A Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
EFB 2003 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Blåbjerg A Blåbjerg fodbold
Team Materielhuset-Vestkystens Autolak A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Varde if A Varde IF Logo Varde IF
EFB6 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

u11 drenge B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Tarp 1 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
HFB C Holsted fb Logo Holsted fb
Starup B starup-tofterup
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brørup GF 2 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Brørup GF 1 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Team Intersport Ringkøbing B Rindum SU
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
SPORTIGAN SKJERN B Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Sdr.omme C Sdr.omme IF
Barca GP C
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tarp 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HIF C Hjerting IF Logo Hjerting IF

u11 piger årg. 03 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF

u15 piger årg. 99 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
DE SEJE PIGER B Varde IF Logo Varde IF
Team Nettodæk A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Esbjerg 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Årre
EFB U14 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
VV Tøserne A Varde IF Logo Varde IF
Dem med gang i C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
RibeBK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

u15 drenge A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1999 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De gamle uldsokker A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Alslev S K A Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Crazy Daisy / Dagli' Brugsen A
EventButler.dk A
Team Pieter Mouritsen A Kolding IF Logo Kolding IF
Team Bel Air A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tarm IF A Tarm IF Logo Tarm IF
CC Boys A
Bedstefars guldklumper A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FC Hallumgade A Horne IF

u15 drenge B/C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Revikons B Sundby Thy IK Logo Sundby Thy IK
Glejbjerg 1 glejbjerg
Glejbjerg 2 glejbjerg
Vorbasse B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Girlpower B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde IF B Varde IF Logo Varde IF
Ølgod B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Tarm IF B Tarm IF Logo Tarm IF
Green Guys B Hviding IF Logo Hviding IF
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
BB2 B Horne IF
BB1 B Horne IF

u8 piger/drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Blåbjerg 2 Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Tarp Boldklub Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Årre 2 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Spangsbjerg 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Spangsbjerg 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hjerting 2 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Bagges Boys B
GGIF Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
HTS 4 Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 3 Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 2 Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 1 Tistrup BK Logo Tistrup BK
MOT B MOT
De Hvide Pile Varde IF Logo Varde IF
Blåbjerg 1 Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

u7 piger/drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Nr. Nebel Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Tjæreborg 2 Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Tjæreborg 1 Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Banditterne B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Kvaglund IF Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Banditterne 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Varde IF 3 B Varde IF Logo Varde IF
EFB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Billund IF 1 B Billund IF Logo Billund IF
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
MOT B MOT
Varde IF 2 B Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 1 B Varde IF Logo Varde IF
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

u6 piger/drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Varde if Varde IF Logo Varde IF
Tjæreborg Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Banditterne C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Billund IF 2 B Billund IF Logo Billund IF
Hjerting IF Hjerting IF Logo Hjerting IF
Kvaglund IF Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Billund IF 1 B Billund IF Logo Billund IF
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
EFB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Mejls Orten Tinghøj B MOT

u9 drenge årg. 05 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Oksbøl 2 Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Andrup IF A Andrup IF Logo Andrup IF
HTS 9 Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 8 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SGI A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Alslev SK Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
Varde1 B Varde IF Logo Varde IF
Spangsbjerg 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Oksbøl 1 Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Ølgod if Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Hjerting IF 1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF 2 Hjerting IF Logo Hjerting IF
MOT B MOT
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bramming ! Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

u12 piger årg. 02 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Barca´s Super piger A
De Seje Piger A Billund IF Logo Billund IF
Varde(1) A Varde IF Logo Varde IF
Varde if (2) A Varde IF Logo Varde IF
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Og vinderen er A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Team Synshallen C Tjæreborg
Team Esbjerg Kranservice C Tjæreborg
Blåbjerg A Blåbjerg Fodbold
u12 piger B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Team HIF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

u18pi/dame senior 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Rød stue A
Årre 3 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Bent Overarms Piger
Rikkes Hold Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Julies Hold Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Årre 1 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Årre 2 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Byens Guldsmed A
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Morten larsen transport B
Power Puff pigerne B

u12 drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Brørup GF1 A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
De blå raketter A Starup if
R2 Active Kids Foundation A
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 A Jerne IF Logo Jerne IF
Tarm IF A Tarm IF Logo Tarm IF
Varde IF A2 A Varde IF Logo Varde IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Varde IF A1 A Varde IF Logo Varde IF

u12 drenge B/C 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Filskov if B Filskov IF Logo Filskov IF
Alslev SK B Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Jerne IF C Jerne IF Logo Jerne IF
Varde IF B1 B Varde IF Logo Varde IF
Gørding C Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Kliiten C Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
De Seje B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
team Fiat Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Brørup GF 2 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
JBS 2 C JBS
JBS C JBS
mors drenge C Tistrup BK Logo Tistrup BK
dejdaskerne B bagekurset.dk
VEJLE GLAS B Skibet IF Logo Skibet IF
Jerne IF B Jerne IF Logo Jerne IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Blåbjerg Fodbold B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
GGIF 3 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

u13 piger årg. 01 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Jerne IF 3 C Jerne IF Logo Jerne IF
Varde 3 B Varde IF Logo Varde IF
De go'e piger C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Varde 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
De Seje Piger A Billund IF Logo Billund IF
Hjerting IF - 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
NRUI Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hjerting IF - 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Blue is beautiful C Andrup IF Logo Andrup IF
Jernes Stjerner A Jerne IF Logo Jerne IF

u13 drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
skjern bank A
Storgaard Biler A
Berggreen Handel A
The Reds A VNI
Ikast Allstars A
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
IC Electronic A Løsning IF Logo Løsning IF
NumberOne-Vikar 2 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
NumberOne-Vikar 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Boys in black A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

u13 drenge B/C 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Alslev SK C Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Spangsbjerg 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
HTS 1 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 5 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Tarp B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Electrolux B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Spangsbjerg 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Årre 1 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Mikkel"s Drenge B Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
De friske 5 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Varde if 2 B Varde IF Logo Varde IF

u17 drenge A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Carton byg A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team overvægt A Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Kenny's drenge A
HÅ Tæppemontering og Søn A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Todays Special A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Mr. Arthur A
Blåhøj El A
Tandlægerne Fredericia A
EFB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Frederiks Hold A

u17 drenge B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Alslev SK C Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Hæl og Tå B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Faxe kondi boys C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Fanø Dreamteam fanø
Fars drenge B Vejen SF Logo Vejen SF
Lægården B Horne IF
Horne IF B Tistrup BK Logo Tistrup BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
27. - December 30 2014

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle hallerne
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
NRUI Julestævne 2013 map

Tournament overview