Estate Cup Lystrup INDE 2014

Estate Cup Lystrup - For alle U6, U7, U8, U9 og U10 hold

 

Så byder vi endnu engang velkommen til fodboldstævne i Lystrup. Vi sætter fodbold på programmet hele weekenden og glæder os til at se en masse glade fodboldbørn.

U6 og U7 spiller 3-mands på en sjov oppustelig fodboldbane lørdag, hvor vi spiller uden niveauopdeling.

U8 spiller 3-mands søndag - Også på den oppustelige fodboldbane. Vi beder jer om at tilmelde hold til enten A-, B- eller C-niveau, så vi kan sikre jævnbyrdige kampe til alle.

U9 drenge spiller 4-mands lørdag på A-, B- og C-niveau.

U10 drenge spiller 4-mands søndag på A-, B- og C-niveau.

Der spilles finaler på U9 og U10.

Der er på U9 og U10 kun plads til 8 hold pr. række.

Der må under ingen omstændigheder deltage A- og B-spillere på C-niveau.


Priser:

3-mands hold kr. 300,- pr. hold
4-mands hold kr. 400,- pr. hold

DER ER FLOTTE MEDALJER TIL ALLE SPILLERE UANSET PLACERING.

Der er minimum 4 kampe til alle hold.

Vi glæder os til at se jer i Lystrup !

 

Betaling af stævnegebyr bedes foretaget på 7265-1000928.

 

UDSOLGT i U6, U7, U9 og U10.

Få ledige pladser i U8 drenge A+C og i U7 piger.

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 14 3
U7 Mixed 5 300 Lørdag eftermiddag 24 0
U8 Mixed 5 300 Søndag 24 0
U9A Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 16 6
U9B Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 15 6
U9C Mixed 7 400 Lørdag formiddag 12 0
U10A Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 10 0
U10B Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 16 4
U10C Mixed 7 400 Søndag formiddag 11 0
U7 piger Mixed 5 300 Søndag morgen 6 0

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lystrup IF 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 4 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Aarhus Fremad Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
AIA 1 Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA 2 Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Aarhus Fremad 2 Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U7 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
TMG 1 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 3 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
TMG 2 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Vri1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK 1 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 3 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ikast Banditterne B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast Banditterne 2 C Ikast FS Logo Ikast FS

U8 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
ASA 1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Søften 1 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften 2 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften 3 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIF Assentoft U8 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sabro IF 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro IF 2 Sabro IF Logo Sabro IF
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg drengene C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Skanderborg N B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Ådalen 1 B FC Ådalen
Ådalen 2 C FC Ådalen
VRI 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9A 8 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Spentrup IF A Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hornslet 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Horsens Porte A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9B 8 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Åbyhøj 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøj 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aarhus Fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U9C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Fuglebakken C Fuglebakken KFUM
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hornslet 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Aarhus Fremad 3 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
BIFalona C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U10A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gammelgård 1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Superboys A Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Striberne A Stillinge IF Logo Stillinge IF

U10B 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sabro 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Gammelgård 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bat Boys B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U10C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
FC Barcelona C Resenbro
Brabrand 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Niels Hansen Transport C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U7 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lysengs kække piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Solbjergs piger Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - March 9 2014

Organisation
Lystrup IF
Place
Lystrup Hallen
Address
Lystrup Centervej 2
Postalcode
8520
City
Lystrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Estate Cup Lystrup INDE 2014 map

Tournament overview