B93/HIK/Skjold pigecup 2013

Vi glæder os til endnu engang at kunne byde jer velkommen til Københavns største pige indestævne, B93/HIK/Skjold pigecup. Sidst deltog hele 100 pigehold, og vi glæder os til igen at byde velkommen i Nørrebrohallen til en masse glade fodboldpiger og forældre.

 

Tid og sted

Den 16.-17. november 2013

Nørrebrohallen

Nørrebrogade 208

2200 København

 

Tilmeldingsfrist

Tilmelding på staevner.dk senest 7/11-2013.

Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

 

Årgange

U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13 og U14. 

U7 og U8 spiller 4 mod 4 på halv bane

U9 og U10 spiller 5 mod 5 på fuld bane

U11, U12, U13 og U14 spiller 4 mod 4 på fuld bane

 

Program (forventet)

Lørdag: U12, U13 og U14

Søndag: U7, U8, U9, U10 og U11

 

Mange kampe

Vi lægger vægt på at pigerne spiller mange kampe – derfor vil hvert hold få minimum 5 kampe. Kampene varer 7-9 minutter, afhængig af årgang og antal tilmeldte hold.

 

Lige hold leger bedst

Vi lægger vægt på at pigerne spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i tre forskellige rækker:

A-række: Meget øvede

B-række: Øvede

C-række: Lidt øvede/nybegyndere

Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen til fx A/B rækker eller B/C rækker. Holdene vil få besked senest en uge før stævnet starter hvis det bliver nødvendigt.

  

Præmier og medaljer

Der vil være medaljer til alle spillerne i U7, U8, U9, U10 og U11 rækkerne. Derudover vil der være personlige præmier og pokal til vinderne af finalekampen om 1. og 2. pladsen i alle rækkerne – nr. 2 i U12, U13 og U14 rækkerne vil modtage en medalje.
 

Deltagergebyr

Det koster kr. 450,- at deltage med et hold, uanset årgang.

Indbetaling online eller på vores bankkonto 8113-7708655 senest onsdag den 6. november 2013.

Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "pigecup", samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. Pigecup - Skjold U12 B-række, Hans Hansen 12 34 56 78). 

 

Program

Stævneprogammet udsendes på e-mail senest 7 dage før stævnestart, til den kontaktperson I har angivet ved tilmeldingen.

 

Spørgsmål

Sendes til MIchael Andersen på e-mail pigecup@b93hikskjold.dk

 

De bedste hilsner

B93/HIK/Skjold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 7 450 11 0
U11 Mixed 7 450 4 0
U13 Mixed 7 450 9 0
U13 Mixed 7 450 4 0
U13 Mixed 7 450 9 0
U11 Mixed 7 450 0 0
U12 Mixed 7 450 4 0
U12 Mixed 7 450 6 0
U7 Mixed 7 450 5 0
U8 Mixed 7 450 7 0
U9 Mixed 7 450 2 0
U9 Mixed 7 450 7 0
U9 Mixed 7 450 4 0
U10 Mixed 7 450 3 0
U10 Mixed 7 450 5 0
U11 Mixed 7 450 9 0
U12 Mixed 7 450 3 0
U14 Mixed 7 450 2 0
U14 Mixed 7 450 3 0
U14 Mixed 7 450 1 0

Signetud teams

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
B93-3 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Slagelse A
CIK Supergirls A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Snekkersten A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FCØ A A FC Øresund Logo FC Øresund
FCØ B A FC Øresund Logo FC Øresund
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B93-HIK-SKJOLD sort A B93-HIK-SKJOLD
B93-HIK-SKJOLD hvid A B93-HIK-SKJOLD

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby 3 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hyggerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
hyggerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby IF - B C Brøndby IF Logo Brøndby IF
hyggerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93-HIK-SKJOLD sort A B93-HIK-SKJOLD
B93-HIK-SKJOLD hvid A B93-HIK-SKJOLD

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF (B) B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 Nordic Stars B FA 2000 Logo FA 2000
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Fix storeulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tøserne2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Brøndby Gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Poderne C FC Damsø Logo FC Damsø

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg BK B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Sundby Minitøser C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hvidovre pigerne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby U9 piger A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Mean girls B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix Ulve B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIK-U9-piger B HIK

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Tårnby U9 C Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B93-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby U10 #1 A Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Damsø U10 B FC Damsø Logo FC Damsø
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FB-pigerne 2004 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B93-2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby U10 #2 B Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Damsø U 11 A B FC Damsø Logo FC Damsø
FC Damsø U 11 B B FC Damsø Logo FC Damsø
Brøndby IF (U11) C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvidovre B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 - U11 piger B FA 2000 Logo FA 2000
Taastrup tøserne B
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre TopModels B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF (C) C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fixfox C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FA 2000 Stars C FA 2000 Logo FA 2000

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93/HIK/Skjold A B93/HIK/Skjold
Bsf A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Apto Tøserne B Apto It
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
BellaPigerne B FC Bella Logo FC Bella

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
16. - November 17 2013

Organisation
No Club
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 map

Tournament overview