Blichercup 2013

Blichercup indenddørsstævne med afvikling i 2 haller.
Vi er stævnet med præmier til alle spillere og korte ventetider.

Afvikling over 2 weekender: 2. + 3. november og 15. – 17. november.

Vi gentager succesen fra sidste år og har efter talrige ønsker udvidet med flere årgange. Der er stor rift om pladserne, derfor kører vi efter ”først til mølle principet”.

Alle deltagere får:
• Min 4 kampe
Softice til alle spillere
• Korte ventetider – en tidsplan der holder.
• Medaljer til alle fra U 6 til og med U 12
• Pokaler og pengepræmier fra U 13 til 1. og 2. plads.

Angiv venligst det niveau du ønsker at spille i - så opretter vi passende puljer.

Tilmeldingsfrist: 8.11. 2013 for weekenden 15. - 17. 11.

KUN FÅ LEDIGE PLADSER TILBAGE

U 6 - 3 ledige pladser

U 7 - 3 ledige pladser

U 8 - 3 ledige pladser

U 10 drenge - 2 ledige pladser

U 14 drenge - 1 ledig plads

U 15 drenge - 4 ledige pladser

 Ny / ekstra række U 17 drenge søndag 17.11. - 4 ledige pladser


Regler:
• Vi spiller efter DBU´s Fair play regler – fra U 6 til Old Boys.
• Der stilles dommer til alle kampe.
• U 6 – U 8 spiller på 3 mandsbane, fra U 9 i hele hallen.
 

 Stævnepris:
• U 6 – U 8: 250 kr.
• U 9 – U 12: 300 kr.
• Fra U 13: 350 kr.
 

Eventuelle spørgsmål kan rettes til:
Falko Thuesen 52 24 93 95 eller Jesper Erikstrup 52 39 50 99
Blichercup@spentrupif.dk
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 Mixed 3 250 16.11. formiddag 13 0
U 7 Mixed 3 250 16.11. formiddag 20 0
U 8 Mixed 3 250 16.11. eftermiddag 14 0
U 9 Mixed 4 300 03.11. formiddag 12 0
U 9 Mixed 4 300 03.11. formiddag 0 0
U 10 Mixed 4 300 3. 11. eftermiddag 0 0
U 10 Mixed 4 300 17.11. eftermiddag 14 0
U 11 Mixed 4 300 3.11. eftermiddag 15 0
U 11 Mixed 4 300 02.11. formiddag 9 0
U 12 Mixed 4 300 02.11. formiddag 7 0
U 12 Mixed 4 300 02.11. eftermiddag 7 0
U 12 Mixed 4 300 02.11. eftermiddag 1 0
U 13 Mixed 4 350 17.11. formiddag 15 0
U 14 Mixed 4 350 17.11. formiddag 10 0
U 14 Mixed 4 350 16.11. kl 15.30 - 20.00 12 0
U 15 Mixed 4 350 16.11. kl. 15.30 - 20.00 12 0
U 18 Mixed 4 350 15.11. kl. 17.30 - 22.00 11 0
U 17 Mixed 4 350 15.11. kl. 17.30 - 22.00 15 5
U 6 Mixed 3 250 16.11. formiddag 0 0
Senior Mixed 4 350 2.11. kl. 17.30 - 22.00 1 0
Senior 35+ Mixed 4 350 2.11. kl. 17.30 - 22.00 2 0
U 8 Mixed 3 250 16.11. eftermiddag 0 0
U 7 Mixed 3 250 16.11. formiddag 2 0
Ekstra række U17 Mixed 4 350 17.11. kl. 14.00 - 18.30 0 0

Signetud teams

U 6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Spentrup 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Romalt 1 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 B Romalt IF Logo Romalt IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
DB U6 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB U6 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB U6 3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
U6.1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Korsholm IF B Korsholm IF

U 7 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Vorup FB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
U7.1. A IF Alliancen Logo IF Alliancen
U7.2. A IF Alliancen Logo IF Alliancen
U7.3. A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Smiff 1 B SMIFF Logo SMIFF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Ebeltoft 1 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft 2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hobro 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 4 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U 8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
De røde djævle A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
De røde djævle Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Spentrup 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
MIK1 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Smiff 1 B SMIFF Logo SMIFF
Smiff 2 B SMIFF Logo SMIFF

U 9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 03.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF A A Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF B B Spentrup IF Logo Spentrup IF
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VFB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Spentrup 3 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 4 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
MIK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Høst if B Høst IF Logo Høst IF

U 9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 03.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3. 11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
DB U10 Hold1 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB U10 Hold2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB U10 Hold3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup U 10 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Striberne A Stillinge IF Logo Stillinge IF
Spentrup U 9 A B Spentrup IF Logo Spentrup IF
FC Barcelona C Resenbro
FC Bispehaven B FC Bispehaven
Ørsteds Allstars B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Låsby 1 B Låsby boldklub
Låsby 2 B Låsby boldklub

U 11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SMIFF U 11 Drenge SMIFF Logo SMIFF
HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
If Mols 1 B IF Mols Logo IF Mols
If Mols 2 C IF Mols Logo IF Mols
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
IF. Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF. Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
OIF 1 A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF 2 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U 11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 02.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Seje power piger B Pfu 05
OIF B Havndal-Udbyneder IF Logo Havndal-Udbyneder IF
OIF 2 B Havndal-Udbyneder IF Logo Havndal-Udbyneder IF
Lollipops B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
CIF´erne A Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
De seje tøser fra BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U 12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 02.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
R2 Active Kids Foundation A
SPENTRUP 1 - Quickstep C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Molboerne B IF Mols Logo IF Mols
Ebeltoft 1 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft 2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U 12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 02.11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SPENTRUP 2 - boldnørderne B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hals U-12 B Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U 12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 02.11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF U 12 piger B Spentrup IF Logo Spentrup IF

U 13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
hornbæk sf Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
hornbæk sf Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
DB gul A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB blå B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TST Liverbirds FC A Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
De Grønne A TST
Team Lundhus A SKIVE
hornbæk sf Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
SIF/OIF 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
SIF/OIF 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U 14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spentrup 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Team Nissens B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Toftum Murerfirma A Stoholm IF Logo Stoholm IF
Ib`s hold A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Tirsdanerne B
Ebeltoft IF A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hjørne kiosken Spentrup B

U 14 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. kl 15.30 - 20.00

Teamname LVL Logo Club
Ballerup - Skovlunde 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ballerup - Skovlunde 2 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AU Århus A AU Aarhus
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Spentrup 1 A
Spentrup 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Ebeltoft Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Grena IF Grenaa IF Logo Grenaa IF
Helsted/Romalt IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Højer IF A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U 15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. kl. 15.30 - 20.00

Teamname LVL Logo Club
team sport direct B
spentrup if B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hatting-Torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
andelskassen drenge B IF Trojka Logo IF Trojka
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Mursten IF A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
friske kravlenisser B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Man at work B
Århus Tigers B
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U 18 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15.11. kl. 17.30 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VH08 B Hobro IK Logo Hobro IK
Fortuna 1 B Fortuna Randers
Fortuna 2 B Fortuna Randers
Spentrup 1 A Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 2 A Spentrup IF Logo Spentrup IF
AaB B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Insero B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vejgaard A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Harlev B Harlev IK Logo Harlev IK

U 17 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: 15.11. kl. 17.30 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
young boys A
gulddrengene A
Hattrickers B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Spentrup 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Tilst A
Randers Freja B5 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja B6 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja B7 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mr. Arthur A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U 6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club

Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 2.11. kl. 17.30 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
Baywatch FC B

Senior 35+ 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 2.11. kl. 17.30 - 22.00

Teamname LVL Logo Club
stjerneholdet C
ohh lar lar B ugelbølle if

U 8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.11. formiddag

Teamname LVL Logo Club

Ekstra række U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.11. kl. 14.00 - 18.30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
15. - November 17 2013

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentruphallen
Address
Skaldhøjvej 1
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Blichercup 2013 map

Tournament overview