Vibes Malerfirmacup 3

Vibes MalerfirmaCup 2013/14......3 del

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening)indbyder for 6. gang til Vibe Malerfirma Cup

I weekenden den 14-15-16 Februar 2014

Det er muligt at tilmelde følgende årgange i 3 del(  LEDIGE PLADSER OPDATERET 23. Jan 2014)

  • U6 drenge(årg2008)Spilledag søndag den 16. Februar 2014 (1 PLADS TILBAGE)
  • U7 Drenge(årg2007)Spilledag Søndag den 16. Februar 2014(INGEN PLADSER TILBAGE)
  • U8 Drenge(årg2006)Spilledag Lørdag den 15 Februar 2014(INGEN PLADSER TILBAGE)
  • U12 Piger(årg02/03)Spilledag Lørdag den 15. Februar 2014 (INGEN PLADSER TILBAGE)
  • Dame Senior(årg95/94/93 osv.)Spilledag Lørdag den 15. Feb 2014(1 PLADS TILBAGE)

Kan du ikke finde din årgang....så kik efter Vibe Malerfirma Cup  2

Præmier:

  • U6, U7, U8 Drenge rækken er der statuetter til alle spillere
  • U12 er der pokal til hver spiller der bliver nr 1 og 2  i  A og B spillet
  • U12 vil der blive kåret en dagens spiller
  • Dame senior er der en hemmelig præmie til nr 1 og 2 og en pokal til klubben
  • Alle årgange spiller på stor bane og spiller 1 x 9 min

Ved A-spil og B-spil menes. at man bliver delt op i 2 puljer og spiller sine 3 puljekampe. derefter spiller nr 1 og 2 fra hver pulje i A-spillet og nr 3 og 4 spiller i B-spillet. D.V.S selv om man taber sine 3 puljekampe kan man stadig nå at få noget med hjem.

Holdgebyr:

  • U6, U7, U8, U12 : 400 kr
  • Dame senior : 500 kr

Holdgebyr indbetales på følgende konto nr(husk at skrive klub/årgang)

Regnr: 2301 Konto nr: 7563471144

Vel mødt

D.F.U.S

Formand Thomas Werk tlf 25268903

yderligere spørgsmål rettes til formanden på tlf 25268903 eller email: tajtj@mail123.dk

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger(årg02/03) Mixed 7 400 Lørdag d. 15 Feb 2014 8 0
U6 Drenge(årg08) Mixed 7 400 Søndag d 16. Feb 2014 10 0
U7 Drenge(årg07) Mixed 7 400 Søndag d. 16 Feb 2014 13 0
U8 Drenge(årg06) Mixed 7 400 Lørdag d 15. Feb 2014 14 1
U8 Piger(årg06/07) Mixed 7 400 Lørdag d 15. Feb 2014 1 0
U16Piger(årg98/99) Mixed 7 400 Fredag d. 14 Februar 2014 2 0
Dame senior Mixed 6 500 Lørdag d. 15 Feb 2014 15 0

Signetud teams

U12 Piger(årg02/03) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15 Feb 2014

Teamname LVL Logo Club
b73 Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Taastrup Tøserne B
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
viby B Viby IF Logo Viby IF
Lynge Broby IF B Lynge Broby IF
Snorkepigerne 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Snorkepigerne 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
AIK Tøserne A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U6 Drenge(årg08) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d 16. Feb 2014

Teamname LVL Logo Club
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
Dianalund Destroyers B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hvidebæk If B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Haslevs helte HFC Haslev
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Josephines drenge HFC Haslev

U7 Drenge(årg07) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16 Feb 2014

Teamname LVL Logo Club
Merløse fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Gadstrup IF C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
De Grønne Djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Børnebanden B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hvidebæk If B Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Jyderup BK B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U8 Drenge(årg06) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d 15. Feb 2014

Teamname LVL Logo Club
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gadstrup Sprinter B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
HBI 3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBi 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lynge boby IF 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge broby 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Reals drenge B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 Piger(årg06/07) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d 15. Feb 2014

Teamname LVL Logo Club
Brøndby U7 Brøndby IF Logo Brøndby IF

U16Piger(årg98/99) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 14 Februar 2014

Teamname LVL Logo Club

Dame senior 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15 Feb 2014

Teamname LVL Logo Club
KNB.dk Fremad Valby Logo Fremad Valby
Niløse IF B Niløse IF
Årbys Damer B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
De gyldne damer C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ruds Vedby IF B Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF
Dianalund Pigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
kostens friske piger B
Pink Ladies C Vigerslev Boldklub Logo Vigerslev Boldklub
Trunterne C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
FBK C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - February 16 2014

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej 30
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vibes Malerfirmacup 3 map

Tournament overview