JKE Design Cup sjælland 2013

JKE Design cup Sjælland 2013
Løndag d. 16. november i Knabstrup hallen.

JKE Design Cup Sjælland 2013:  for U8, U9, U10 og U11drenge.

Der spilles på håndboldbane, med bander og håndboldmål.

Giv drengene oplevelsen - vi gentager succen fra sidste år.

Alle hold får min. 3 kampe.
SPILLEREGLER:
Der spilles efter følgende regler:

I U8 og U-9 må der være 5 spillere, som må færdes over hele banen, hvoraf én er målmand, i disse årgange må der benyttes 7 spillere.
U-10 og U-11: max. 6 spillere: Her må 4 spillere færdes på hele banen

Spilletid pr. kamp : 7 min.
Vunden kamp 3 point
Førstnævnte hold stiller op under tidstager-uret, og giver bolden op
Sidstnævnte hold spiller i overtrækstrøjer ved ens spilledragt

Ved pointlighed mellem to eller flere hold, findes vinderen således:
1. Indbyrdes kampe
2. Målforskel i indbyrdes kampe
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe
4. Målforskel i hele puljen
5. Flest scorede mål i hele puljen
6. straffespark

I kampe hvor der skal findes en vinder, spilles videre til først scorede mål, max 2 minutter.
Herefter straffespark.
Alle tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen

2 hold går videre fra indledende puljer.

Der er præmier til nr 1, 2 i rækker med 8 hold og 1., 2., og 3. præmie i rækker med 12 hold. (Pokaler til alle på de vindende hold)

Bemærk: tilmelding i aktuelle rækker efter sommerferien.

U8 = årg. 2006

U9 = årg. 2005

U10 = årg. 2004

U11= årg. 2003

Tilmeldingsgebyr: 350,- kr. pr. hold
Tilmelding senest 31. okt.. 2013

Betaling senest 14. dage efter tilmelding (pga. først til mølle) dog senest. 31. okt

Startgebyr indbetales på følgende konto i Nordea: 1726- 5305 650 147
Skriv venligst relevante oplysninger ved betaling

HUSK at skrive deltagernummer og Holdnavn ved indbetalingen.

Holdet er først endeligt sikret deltagelse når indbetalingen er registreret.

Programmet vil være at finde under www.staevner.dk fra 9. nov. 2012

Med sportslige hilsner Jesper Olsen og Christian Christophersen

Spørgsmål: mail til
pilgaard_christophersen@get2net.dk eller Christian 22 45 83 38

Tilmelding herunder: Klik på ->
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Drenge Mixed 7 350 lørdag formiddag 1 0
U-10 Drenge Mixed 6 350 lørdag 17 0
U-9 Drenge Mixed 7 350 lørdag 4 0
U-11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag efterm/aften 6 0

Signetud teams

U-8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Framework A
BIFH2004-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Gislinge boldklub A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Hvid A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Lynge-Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
HB&I U9 A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB&I U9 B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød A2 B Solrød FC Logo Solrød FC
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U-11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag efterm/aften

Teamname LVL Logo Club
Sorø A Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tottenham A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Holbæk B&I 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 16 2013

Organisation
No Club
Place
Knabstrup Hallen
Address
Ventedgårdsvej 42, Knabstrup
Postalcode
4440
City
Mørkøv
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview