Fleggaards Select Grænsecup 2013

Deltag i dette traditionsrige stævne med deltagelse af flere tyske hold og kombiner gode fodboldkampe med juleindkøb i Tyskland. Ved spørgsmål kontakt Henning Hep Petersen på 61613359

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 250 Lørdag 9 0
U-7 Mixed 5 250 Lørdag 33 0
U-8 Mixed 5 250 Lørdag 16 0
U-9 Drenge A Mixed 7 300 Søndag 10 0
U-9 Drenge B Mixed 7 300 Søndag 19 0
U-9 Drenge C Mixed 7 300 Søndag 10 0
U-10 Drenge A Mixed 7 300 Lørdag 19 0
U-10 Drenge B Mixed 7 300 Lørdag 18 0
U-10 Drenge C Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U-11 Drenge A Mixed 7 300 Søndag 12 0
U-11 Drenge B Mixed 7 300 Søndag 21 0
U-11 Drenge C Mixed 7 300 Søndag 12 0
U-12 Drenge A Mixed 7 300 Lørdag 0 0
U-12 Drenge B Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U-12 Drenge C Mixed 7 300 Lørdag 2 0
U-13 Drenge A Mixed 7 300 Lørdag 3 0
U-13 Drenge B Mixed 7 300 Lørdag 8 0
U-13 Drenge C Mixed 7 300 Lørdag 7 0
U-14 Drenge A Mixed 7 300 Fredag eller Søndag 6 1
U-14 Drenge B Mixed 7 300 Fredag eller Søndag 5 0
U-14 Drenge C Mixed 7 300 Fredag eller Søndag 3 0
U-15 Drenge A Mixed 7 300 Fredag Aften 3 0
U-15 Drenge B Mixed 7 300 Fredag Aften 5 0
U-15 Drenge C Mixed 7 300 Fredag Aften 3 0
U-11 Piger Mixed 7 300 Lørdag 14 0
U-13 Piger Mixed 7 300 Søndag 21 0

Signetud teams

U-6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSV Nord Harrislee TSV Nord Harrislee
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Heider SV Heider SV
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-7 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Egen UI 1 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Egen UI 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Esbjerg FB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bov IF 3 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Heider SV Heider SV
Bov IF 4 BOV IF Logo BOV IF
SUB1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hørup UI 1 hørup UI
Hørup UI 2 Hørup UI
SUB2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt pigerne Løjt IF Logo Løjt IF
TUS Holtenau 1 TUS Holtenau
TUS Holtenau TUS Holtenau
HFK Grøn B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Blå B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Rød B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SUB5 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK Gul B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Esbjerg FB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg FB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
KIF (Brumbasserne) Kolding IF Logo Kolding IF
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild SG Lysabild SG Logo Lysabild SG
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Esbjerg FB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg FB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg FB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg FB 4 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Broager UI Broager UI Logo Broager UI
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Suchsdorfer SV Suchsdorfer SV
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSV Nord Harrislee 1 TSV Nord Harrislee
TSV Nord Harrislee 2 TSV Nord Harrislee
DGF Flensborg DGF Flensborg
Christiansfeld Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U-9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TSV Bordesholm 1 A TSV Bordesholm
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
De blå 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gettorfer SC A Gettorfer SC
DanUrlaub A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Rødekro IF 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
DGF Flensborg A DGF Flensborg
Eidertal Molfsee A Eidertal Molfsee

U-9 Drenge B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Midtals IF 1 B Midtals
Midtals IF 2 B Midtals IF
Midtals IF 3 B Midtals IF
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sub 5 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Eidertal Molfsee 2 B Eidertal Molfsee
Rødekro IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hørup UI 2 B Hørup UI
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hørup UI 1 B Hørup UI

U-9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gettorfer SC C Gettorfer SC
Rødekro IF 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB 1(årg.06) C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2(årg.06) C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro IF 1 (årgang 2006) C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 (årgang 2006) C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl IU (Piger) C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-10 Drenge A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl IU A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BGIF - Gul A Bramdrupdam
BGIF - Blå A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gråsten B A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 A BOV IF Logo BOV IF
TSV Nord Harrislee A TSV Nord Harrislee
KB Dalby 2 A KB/Dalby
Hvid A Albertslund IF Logo Albertslund IF
KB-Dalby A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Broager UI 1 A Broager UI Logo Broager UI
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Tarup Paarup IF A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Lysabild SG 1 A Lysabild SG Logo Lysabild SG

U-10 Drenge B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
BGIF - Rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB/Dalby 3 B KB/Dalby
Bov IF 3 B BOV IF Logo BOV IF
TSV Bordesholm 1 B TSV Bordesholm
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Tarup Paarup IF B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB Søndeborg 1 B SUB
KB/Dalby 4 B KB/Dalby

U-10 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Haderslev FK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Løjt IF 3 C Løjt IF Logo Løjt IF
SUB Sønderborg 2 C SUB
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm

U-11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
DGF Flensborg A DGF
Team Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Tønder SF A Tønder SF Logo Tønder SF
KIF 1 A Kolding IF Logo Kolding IF
Brørup GF A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Dybbøl UI 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-11 Drenge B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF 1 B Midtals IF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Cool Kids & Teens B
Gyldenkål B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Vinding SF B1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF B2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KIF 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Bgif B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Broager UI B Broager UI Logo Broager UI
KIF 3 B Kolding IF Logo Kolding IF

U-11 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF 2 C Midtals IF
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF 1 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Champ C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Rødekro IF 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
TSV Nord Harrislee C TSV Nord Harrislee
Dybbøl UI 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Brørup Drengene 2 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Horsens FC B Horsens FC
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BechGranit.dk B FC Horsens Logo FC Horsens
TSB Flensburg B TSB Flensburg

U-12 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U-13 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg A A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U-13 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brørup Drengene B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
R2 Active Kids Foundation B R2 Active Kids
TSV Neudorf Bornstein B TSV Neudorf Bornstein
Nordals Boldklub B Nordals Boldklub
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SUB Sønderborg B B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF

U-13 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting/Torsted C Hatting/Torsted
Nordals Boldklub C Nordals Boldklub
MG&BK Middelfart C MG&BK Middelfart
SUB Sønderborg C C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSB Flensburg C TSB Flensburg
Notmark C Notmark SU Logo Notmark SU
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF

U-14 Drenge A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Søndag

Teamname LVL Logo Club
World trans A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lundtoft IF 1 A Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Brøndby Akademiet A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Kramer A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U-14 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Lundtoft IF 2 B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl UI 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl UI 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-14 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lundtoft IF 3 C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 4 C BOV IF Logo BOV IF

U-15 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
FC Sønderborg U14 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
Vesteregnens Rengøring A
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-15 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-15 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl UI 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt Pigerne C Løjt IF Logo Løjt IF

U-11 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF 1 Midtals IF
Midtals IF 2 Midtals IF
Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Marmatola´s tøser A
De blå 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
HFK Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-13 Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rød Stue A Jerne IF Logo Jerne IF
TSB Flensburg TSB Flensburg
Jernes stjerner A Jerne IF Logo Jerne IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Barca`s super piger A
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Dinoslegeland.dk 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dinoslegeland.dk 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HFK 1 A haderslev hfk
Nb u13 piger C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Tønder 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder 1 A Tønder SF Logo Tønder SF
Højer IF A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Power Puff Pigerne C Jerne IF Logo Jerne IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - November 24 2013

Organisation
BOV IF
Place
Grænsehallerne
Address
Harkærvej 3 A
Postalcode
6340
City
Kruså
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fleggaards Select Grænsecup 2013 map

Tournament overview