Julestævne Støvring IF Fodbold

 STORE, SMÅ OG MINI MÅL

Støvring Idrætsforening Fodbold indbyder hermed til det årlige JULESTÆVNE i indendørs fodbold, der som sædvanligt foregår i STØVRINGHALLERNE i dagene fredag den 27. december til mandag den 30. december 2013. Det er 43. gang at vi afvikler dette stævne, og vi håber, at mange klubber - som sædvanligt - vil tilmelde sig. Sidste år deltog 292 hold

Turneringsgebyr:
Kr. 200,- for U6 - U7 & U8
Kr. 350,- for U9 – U10 & U11
Kr. 400,- for U12 & op til U17/U18 (Sorte Dommere)

Turneringsform:

  • Holdene vil blive inddelt i puljer á 4/5 hold - med maks. 7 spillere. Vi spiller efter DBU Jylland, Region 1´s regler. Alle hold er garanteret min. 4 kampe
  • Det er hensigten, at A-rækken er for spillere, der har spillet på Mesterhold eller A hold og B-rækken er for B eller C række spillere (udendørs)
  • Ved for få tilmeldinger i en række, forbeholder vi os ret til at slå A+B rækkerne sammen
  • U14 til U17 spiller på store mål
  • U9 til U13 på alm. håndbold mål.
  • U8 og yngre spiller 3 mod 3 på ½ bane med fast baneadskillelse - på små mål - med maks. 5 spillere

Dommere:
Alle kampe fra U18 og ned til og med U12 dømmes af dommere fra Dommerklubben.
Øvrige kampe dømmes af vore egne erfarne og kvalificerede dommere.

Program:
Senest den 9. december kan spilleplanen ses her på staevner.dk og på  vores hjemmeside: www.siffodbold.dk/program2013

Vi gør opmærksom på, at programmer IKKE sendes ud med post - træk en kopi fra nettet.

Tilmelding senest:
Søndag den 10. november 2013

TJEK www.siffodbold.dk FOR TILMELDING - ENKELTE LEDIGE PLADSER se:
http://www.siffodbold.dk/news/newsShow.aspx?id=112126

Tonny Marquartsen
E-mail: julestaevne@siffodbold.dk

Telefon efter kl. 16
Tonny Marquartsen 26 19 21 81
Ruth Andersen 42 19 78 35

(alle tilmeldinger får bekræftelse)

Betaling: 
Bedes foretaget samtidig med tilmeldingen på konto: reg.nr. 9805 konto 180 03 02656 – husk at notere Klub/navn samt hvilke hold. Tilmeldingen er først gældende når betalingen er modtaget

Præmier – (Der er præmier til max. 7 spillere pr. hold)
Personlige præmier til minimum de 3 bedste hold i rækkerne U11 og op til U-18
Personlig præmie til ALLE hold fra U 10 og ned til U6
Spurtpræmier til alle hold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 200 Søndag den 29. december 11 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 28. december 4 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 28. december 5 0
U10 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 28. december 3 0
U7 Drenge Mixed 5 200 Søndag den 29. december 12 0
U10 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 28. december 5 0
U8 Drenge Mixed 5 200 Søndag den 29. december 16 0
U11 Drenge Mixed 7 350 Fredag den 27. december 9 0
U11 Drenge Mixed 7 350 Fredag den 27. december 7 0
U12 Drenge Mixed 7 400 Fredag den 27. december 7 0
U12 Drenge Mixed 7 400 Fredag den 27. december 7 0
U13 Drenge Mixed 7 400 Mandag den 30. december 7 0
U13 Drenge Mixed 7 400 Mandag den 30. december 12 0
U14 Drenge Mixed 7 400 Mandag den 30. december 8 0
U14 Drenge Mixed 7 400 Mandag den 30. december 8 0
U15 Drenge Mixed 7 400 Søndag den 29. december 7 1
U15 Drenge Mixed 7 400 Søndag den 29. december 3 1
U17 Drenge Mixed 7 400 Lørdag den 28. december 6 0
U17 Drenge Mixed 7 400 Lørdag den 28. december 3 0
U7 Piger Mixed 5 200 Søndag den 29. december 1 0
U8 Piger Mixed 5 200 Søndag den 29. december 3 0
U9 Piger Mixed 7 350 Søndag den 29. december 6 0
U10 Piger Mixed 7 350 Lørdag den 28. december 3 0
U10 Piger Mixed 7 350 Lørdag den 28. december 2 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag den 29. december 1 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag den 29. december 7 0
U12 Piger Mixed 7 400 Søndag den 29. december 2 0
U12 Piger Mixed 7 400 Søndag den 29. december 6 0
U13 Piger Mixed 7 400 Mandag den 30. december 2 0
U13 Piger Mixed 7 400 Mandag den 30. december 5 0
U14 Piger Mixed 7 400 Fredag den 27. december 5 0
U14 Piger Mixed 7 400 Fredag den 27. december 3 0
U15 Piger Mixed 7 400 Fredag den 27. december 4 0
U15 Piger Mixed 7 400 Fredag den 27. december 12 0
U18 Piger Mixed 7 400 Mandag den 30. december 4 0
U18 Piger Mixed 7 400 Mandag den 30. december 4 0

Signetud teams

U6 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Mr. Arthur A
Frem Skørping IF IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aaif 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Hjallerup IF Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
TIF U9 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aaif 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Lkb Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
løgstør Løgstør IF Logo Løgstør IF

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
U10 Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U7 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
NB1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Dronninglund 1 B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Dronninglund 2 B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Nøvling Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
LKB1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB3 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Basserne Lindholm IF Logo Lindholm IF

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
Dall/Ferslev IF C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Løgstør IF C Løgstør IF Logo Løgstør IF
Skalborg SK B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKB - 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB - 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Nibe Bk 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe Bk 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
Aars 2 B Aars IK Logo Aars IK
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Hjallerup IF (1) Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF (2) Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U11 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Liseborg Klanen A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
LKB U11 A A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
kvik/Aalestrup A Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U11 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Gulddrengene C Farstrup Boldklub Logo Farstrup Boldklub
LKB U11 B B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Svenstrup Godthåb IF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
kvik/Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U12 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
FC Kids A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF - 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF - 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF- 3 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
Aars 2 B Aars IK Logo Aars IK
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U13 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
Aars IK1 A Aars IK Logo Aars IK
SIF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Kims Kids A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U13 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Ulsted B Ulsted
Aars IK3 B Aars IK Logo Aars IK
Aars IK4 C Aars IK Logo Aars IK
SIF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hamze Drengene B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Team Stublla B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Ny all Star B Bislev idrætsforening

U14 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
Sønderbro A Sønderbro Skole
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Løgstør IF A Løgstør IF Logo Løgstør IF
SVIF A -Sulsted IF
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Viborg SIk 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U14 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
kb 81 B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SHI/BIF B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Løgstør IF 2 B Løgstør IF Logo Løgstør IF
SVIF B -Sulsted IF
BK 02 B Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening

U15 Drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Young Guns A
Støvring A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
LKB/gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
lkb gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U15 Drenge 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Aars B Aars IK Logo Aars IK
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U17 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
Alkoholdet A Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Who's your daddy A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Løgstør IF A Løgstør IF Logo Løgstør IF
Bjørne Banden A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team DH A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro A Hobro IK Logo Hobro IK

U17 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
LKB1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Lkb3 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U7 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
NB1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub

U8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Suldrup B ik frem Sønderup/suldrup
NB1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub

U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Vodskov U9 1 B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov U9 2 Vodskov IF Logo Vodskov IF
NB2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF

U10 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
De små tandhjul. A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 28. december

Teamname LVL Logo Club
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Måske de bedste B Løgstør IF Logo Løgstør IF

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Hannes Piger C Klejtrup Boldklub
Svif 1 + Svif 2 B SVIF
Svif 1 + Svif 2 SVIF
Støvring C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Sebber pigerne C Sebber IF
Vodskov Tøzerne B Vodskov IF Logo Vodskov IF

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 29. december

Teamname LVL Logo Club
U-12 tøser B Aars IK Logo Aars IK
SVIF B Sulsted IF Logo Sulsted IF
Vodskovs Piger B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF

U13 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Støvring IF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Løgstør B Løgstør IF Logo Løgstør IF
SGIF U12/13 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U14 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
B52 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U14 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
Løgstør B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
kvik/Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U15 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
B52 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U15 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 27. december

Teamname LVL Logo Club
B52 1 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
B52 2 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Løgstør B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aars IK U15 Piger B Aars IK Logo Aars IK
Dronninglund 1 B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Dronninglund 2 B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Rebild Syd B Rebild Syd
Gug bk 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug bk 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U18 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Trundholm if B Trundholm FC Logo Trundholm FC
Trundholm if B trundholm if
Vejgaard A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U18 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 30. december

Teamname LVL Logo Club
b52 C B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
VH08 B Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 18 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
27. - December 30 2013

Organisation
Støvring IF Fodbold
Place
Arena Himmerland + Støvring Hallen
Address
Kristian Østergårdsvej 2
Postalcode
9530
City
Støvring
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview