Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne

Handelsstandens Boldklub indestævne i Nørrebrohallen

Lørdag/Søndag den 18-19 Januar 2014

 

Spiller Lørdag: U-7  -  U-8   -  U-12  -  Drenge årg.00 og 01

Spiller Søndag:  U-9  -  U-10  -  U-11 - Samt Herre Senior

                      

                                       

 

Pris: Ungdom kr. 300,00   -   Senior kr. 450,00   -   pr. hold

 

U-7 spiller på hele banen 4 spillere på banen og 6 ialt

Drenge årg. 00 og 01 spiller i bld. årgange

Der spilles til håndboldmål

Program på nettet ca. 1 uge før stævnet

 

Evt. flere oplysninger:

Finn Hansen, 32516846 / 50101912  eller finntop@mail.dk

 

Sidste frist for betaling og tilmelding den 9 Jan. 2014 

På 6509 - 3050480967

Ret til ændringer forbeholdes

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Mixed 6 300,0 Lørdag 34 1
U-8 Mixed 6 300,0 Lørdag 48 0
U-11 Mixed 6 300,0 Søndag Morgen 33 1
U-12 Mixed 6 300,0 Lørdag 30 0
Drenge U-13 og U-14 Mixed 6 300,0 Lørdag Aften 27 1
Piger U-11 og U-12 Mixed 6 300,0 Søndag 16 0
U-9 Mixed 6 300,0 Søndag 48 3
U-10 Mixed 6 300,0 Søndag 21 2
Herre Senior Mixed 6 450,0 Søndag Aften 70 2

Signetud teams

U-7 31 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
De "Vildeste" Drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FA 2000 - 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 B FA 2000 Logo FA 2000
B1903-1 B1903 Logo B1903
B1903-2 B1903 Logo B1903
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Bamsedrengene B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vikingerne A Dalum IF Logo Dalum IF
B82-2 B82 Virum Logo B82 Virum
B82-1 B82 Virum Logo B82 Virum
smølferne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Fix-1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B93 A B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hjulræserne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 3 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
blåt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-8 37 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB U8-A 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 Tigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BKF 1 B BK Favoritten
ØIF U8 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B 73 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hellas-2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
AZUR A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX MAGENTA B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX SORT C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB U8-A 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Neymar B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjolderne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hellas-1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Jægersborg Hvid Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Blå Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
B1903 A2 A B1903 Logo B1903
Høng GF A Høng GF Logo Høng GF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hold D A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby Boldklub A1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub A2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
AB Tårnby Messi B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Børste 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Børste 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB U8-A 4 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U8-A 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIF-1 blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-11 27 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
KB A1 Blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK - Rød A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK - Hvid A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Brøndby-4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
De 6 tosser A
Drengene fra Østerbro Bettina A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Drengene fra Østerbro Muhanad A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 ØF 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ØF 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia3 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB A1 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A1 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestegnens drenge
Hareskov IF sort A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF blå B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Skjold 1.03 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Ninjaerne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ninjaerne 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK - 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-12 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ØIF Jakob A Østerbro IF Logo Østerbro IF
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fantasticos C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B29 C
B.93 3 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SSB B Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
B.93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 4 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hellas A1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Svogerslev BK 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hellas B1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Emdrup-drengene 02 C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Emdrup-drengene 01 C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
ØIF Team Anchers Gulvservice B Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF Team Gustav B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
SBI'erne
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby

Drenge U-13 og U-14 22 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Venskabsfor. Al-Falouja
FREM 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Skjold 5.01 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 - U14 B B1903 Logo B1903
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Team JK A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fulton - 1 B
Fulton2 B
Fulton3 B
AC Milan A
Sundby Bk 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Bk 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Jonstrup FC Jonstrup Logo FC Jonstrup
Gladsaxes Drenge B
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Xavi x6
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 2 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

Piger U-11 og U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 B1903 Logo B1903
Taastrup tøserne B

U-9 38 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB TårnbyØst 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BKF 1 B BK Favoritten
AB TårnbyØst 4 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Husum 2 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1908 3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
ABT vest portugal-1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
abt vest portugal-2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Bk. Union 2 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B 1903 U9/A1 B1903 Logo B1903
Bk. Union 3 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Bk. Union 1 A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby Vest 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
løveholdet B Nørrebro United Logo Nørrebro United
SBI A Slagelse
FB RØD-05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hekla boys B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
SIF-U9-4 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U-10 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg 2 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg 3 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg 1 A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hellas 3 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Real Madrid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
løveholdet B Nørrebro United Logo Nørrebro United

Herre Senior 44 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag Aften

Teamname LVL Logo Club
Real Kredit C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
FC Hurtigbrillerne B Eget hold
AH Lift
logistikkompagniet B logistikkompagniet
Brock United B
Egedals Bonderøve C
Beliebers
Demi
"Et Fodbolhold" C
Nima Sport & Event A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
FC Elbøllerne -Rambøll
congo
Danis drenge A Rikken FC
Heimdals Greatest A Heimdal BK
Tab og vind med samme sind
Rødderne
Kuscus A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Det lille Bryggeri
Rambøll 1 C -Rambøll
Rambøll 2 C -Rambøll
Sydsidens vandbærer
Larsens drenge B
Fjorir Vikingur
Team Duelund
Bendix Tool
De vildeste fixere B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1901 København Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Kokkedal L.F B Kokkedal Lokal Fodbold
FC Serdar
Den gamle dame
Turner og hund dream team B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
The Cosmos B
Odds-klubben
Et Fodboldhold 2 C ØresundsKollegiets FK Logo ØresundsKollegiets FK
Håndbolddrengene A
SUUN
Rambøll 3 C -Rambøll
Porsborg Flytteforretning
Team Bertha C
OMK
Stefanos pizza B Stefanos pizza
Copenship A
Tænderne
Team Opel

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - January 19 2014

Organisation
Handelsstandens Boldklub
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview