BK Friheden indestævne

Traditionen tro afholder BK Friheden hyggeligt bredde stævne i Hvidovre, vi afholder stævnet i to skønne haller, hvor de mindste årgange er i den ene og de ældste i den anden. Stævnet er bygget op om DBU`s retningslinjjer og regler for indestævner.

 

Stævnet henvender sig til klubber og hold på B-C nivaeu, og er derfor IKKE egnet til hold som er højre rangeret end dette.

 

der vil for de mindste årgange ikke spilles slutspil og alle spillere modtager en deltager pokal til minde om en god dag.

de ældste årgange spiller slutspil om bedste 1 & 2 i hver pulje.

 

STÆVNEGEBYRET INDBETALES PÅ KONTO: 5342-0352675

 

Vi håber at I vil deltage og være med til at gøre denne Weekend til en fantastisk en af slagsen i fodboldens tegn.

 

 

Mange sportslige hilsner

 

Boldklubben Friheden

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2008) Mixed 6 300 lørdag morgen 17 1
U7 (2007) Mixed 6 300 Lørdag formiddag 19 3
U8 (2006) Mixed 6 300 Søndag morgen 13 0
U9 (2005) Mixed 7 300 Søndag formiddag 11 0
U10 (2004) Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 8 0
U11 (2003) Mixed 7 300 lørdag eftermiddag/aften 15 0
U12 (2002) Mixed 7 300 Søndag eftermiddag 6 0
U13 (2001) Mixed 7 300 Lørdag form/eftermiddag 12 0
U14 (2000) Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 13 2

Signetud teams

U6 (2008) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hif 1 Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B1903 C B1903 Logo B1903
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 (2007) 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B93, U6 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
KB's Hurtigste Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KBs Superhelte C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvidovre IF B HIF
Skjold-02 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U8 (2006) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Boldklubben Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Boldklubben Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
ØIF U8 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Farum bk øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Raketterne B
Turbo-drengene Vanløse IF Logo Vanløse IF
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
Tårnby B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tårnby C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U9 (2005) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Pioneren B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Avarta B C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Baltzer El B B1903 Logo B1903
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Solrød C C Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HFC-3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Estate B
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse 2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B82, Virum C B82 Virum Logo B82 Virum
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF

U11 (2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Brøndby-4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KFUM Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
bk friheden 3 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
ROSENHØJ BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Svogerslev 3 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U12 (2002) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kokkedal på vej B
Karise B Karise
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Friheden Hold 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U13 (2001) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag form/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bkf 3 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød FC B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Bkf 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
bkf 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Borup IF C Borup IF Logo Borup IF

U14 (2000) 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fulton2
Fulton3 B
Fulton B
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Gilleleje C Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 2 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
BATEC.dk C FC Lejre Logo FC Lejre

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - February 2 2014

Organisation
Boldklubben Friheden
Place
frihedens idrætscenter & frydenhøj hallen
Postalcode
2650
City
hvidovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview