Høje Kolstrup Stævne 2013

Høje Kolstrup Boldklub, Aabenraa afholder indendørs fodboldstævne for drenge og piger i rækkerne U6-U10.

Det foregår i vores hal Agoraen i weekenden 23-24. november 2013.

Der vil være personlig præmie til alle i rækkerne U6-U8.
I U9 og U10 rækkerne, vil der være præmie til nr. 1 og nr. 2.

Derudover vil der være en lille forfriskning til alle spillere.

Der vil blive spillet efter DBU's regler - Vi garantere alle minimun 3 kampe.

Det endelige kampprogram sendes ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret betales på stævnedagen

NB: Ved udeblevelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.

Stævneansvarlig: Holger Jørgensen - 30 33 87 40

                                Mikael Bøllund - 60 25 65 82
 

Spørgsmål angående tilmelding: Line Jørgensen - 61 43 53 38

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 5 250 Lørdag den 23/11 4 0
U7 mix Mixed 5 250 Lørdag den 23/11 8 0
U8 mix Mixed 5 250 Lørdag den 23/11 14 0
U9 piger Mixed 7 250 Søndag den 24/11 5 0
U9 drenge Mixed 7 250 Søndag den 24/11 2 0
U10 piger Mixed 7 250 Søndag den 24/11 6 0
U10 drenge Mixed 7 250 Søndag den 24/11 6 0

Signetud teams

U6 mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 23/11

Teamname LVL Logo Club
Hellevad IF 1 Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Hellevad IF 2 Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
HK B81 Høje kolstrup boldklub 81
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U7 mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 23/11

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Øsby 1 Øsby
Øsby 2 Øsby
Ensted United Ensted IF Logo Ensted IF
HK B81 Høje kolstrup boldklub 81
HK B81 Høje kolstrup boldklub 81

U8 mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 23/11

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF drenge 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF drenge 2 Løjt IF Logo Løjt IF
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 3 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
HKB1 Høje Kolstrup B 81
HKB 2 Høje Kolstrup B 81
HKB 3 Høje Kolstrup B 81
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 24/11

Teamname LVL Logo Club
AaBK U8 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hellevad IF C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Løjt U8 piger Løjt IF Logo Løjt IF
Kreditbanken B Løjt IF Logo Løjt IF
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 24/11

Teamname LVL Logo Club
De friske drenge A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
De seje drenge Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 24/11

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Kreditbanken B Løjt IF Logo Løjt IF
Næsby BK Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 24/11

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Barcelona B Ensted IF Logo Ensted IF
HKB 2 B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Tinglev If Tinglev IF
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
23. - November 24 2013

Organisation
No Club
Place
Agoraen
Address
Nyløkke 4
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview