Vildbjerg Cup Indoor 2013




STORT INDENDØRS FODBOLDSTÆVNE FOR U-6 - U-15 DRENGE & U-6 - U-18 PIGER

Vildbjerg SF, Vildbjerg Cup, Hummel og Ringkjøbing Landbobank inviterer hermed igen til stort indendørs fodboldstævne i Vildbjerg i dagene

13.-15. DECEMBER 2013
 

PROGRAM KAN FINDES HER

 

LEDIGE PLADSER (OPD. 11/12 KL. 22.20):

I øjeblikket ingen ledige pladser.

 

SPILLERÆKKER
Drenge:
U-6 (mix) 2008 3:3 på tværs (lørdag)
U-7 2007 3:3 på tværs (lørdag)
U-8 2006 3:3 på tværs (lørdag)
U-9 2005 4:4 (lørdag)
U-10 2004 4:4 (lørdag)
U-11 2003 4:4 (søndag)
U-12 2002 4:4 (søndag)
U-13 2001 4:4 (lørdag)
U-14 2000 4:4 (lørdag)
U-15 1999 4:4 (fredag)

Piger:
U-6 (mix) 2008 3:3 på tværs (lørdag)
U-7 2007 3:3 på tværs (lørdag)
U-8 2006 3:3 på tværs (søndag)
U-9 2005 4:4 (søndag)
U-10 2004 4:4 (søndag)
U-11 2003 4:4 (lørdag)
U-12 2002 4:4 (søndag)
U-13 2001 4:4 (søndag)
U-14 2000 4:4 (lørdag)
U-15 1999-00 4:4 (fredag)
U-18 1996-97-98 4:4 (fredag)

Der tages forbehold for ændringer i spilledagene.

ALLE HOLD ER GARANTERET MINIMUM 4 KAMPE!

Spillerækkerne opdeles i A- og B-rækker, ved minimum 12 tilmeldte hold i hvert niveau.
Der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold.
Spilletiden for U-6 til U-9 er 7 minutter, mens U-10 til U-18 spiller 8 minutter.
U-6 til U-9 spiller i indledende puljer á 3 hold og derefter ombrydes der til nye 3-holds puljer, for at sikre jævnbyrdige kampe. U-10 til U-18 spiller i indledende puljer á 4-5 hold og derefter opdeles der i A- og B-slutspil.
Stævnet afvikles i 5-6 haller, hvilket sikrer hurtig afvikling af rækkerne!


PRÆMIER
I U-6 til U-9 er der medaljer til alle spillere.
I U-10 til U-18 er der medaljer og personlige præmier til nr. 1 og 2 i A- og B-slutspillet.
Derudover er der frugt og vand til alle deltagende hold!
Der er præmier til max. 6 spillere pr. hold.


HOLDGEBYR
U-6 til U-9: 275 kr. pr. hold. U-10 til U-18: 425 kr. pr. hold.
Holdgebyret overføres til konto 7670 2792898 senest søndag d. 24. november. Husk at angive holdnavn og række i betalingsmeddelelsen!


TILMELDING
Tilmelding foregår på staevner.dk.
Alternativt kan du sende en e-mail til indoor@vildbjerg-cup.dk. Angiv venligst holdets niveau ved tilmelding! Sidste frist for tilmelding er søndag d. 24. november. Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding i de enkelte rækker før tid. Ved mindre end 8 tilmeldte hold i en række, vil rækken enten udgå eller blive slået sammen med en anden række.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mix (08) Mixed 3 275 5 0
U-7 Drenge (07) Mixed 3 275 18 2
U-7 Piger (07) Mixed 3 275 3 0
U-8 Drenge (06) Mixed 3 275 21 3
U-8 Piger (06) Mixed 3 275 6 0
U-9 Drenge (05) Mixed 4 275 34 0
U-9 Piger (05) Mixed 4 275 5 0
U-10 Drenge (04) Mixed 4 425 34 6
U-10 Piger (04) Mixed 4 425 15 0
U-11 Drenge (03) Mixed 4 425 43 1
U-11 Piger (03) Mixed 4 425 17 0
U-12 Drenge (02) Mixed 4 425 22 4
U-12 Piger (02) Mixed 4 425 27 1
U-13 Drenge (01) Mixed 4 425 49 3
U-13 Piger (01) Mixed 4 425 29 2
U-14 Drenge (00) Mixed 4 425 37 4
U-15 Drenge (99) Mixed 4 425 38 3
U-15 Piger (99-00) Mixed 4 425 15 1
U-18 Piger (96-97-98 Mixed 4 425 22 0
U-14 Piger (00) Mixed 4 425 25 0

Signetud teams

U-6 Mix (08) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BRH B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
HHs Drenge
Vildbjerg SF 1 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U-7 Drenge (07) 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm IF B Stoholm IF Logo Stoholm IF
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Grønbjerg Friskole A gaffa, grønbjerg
Lemvig GF 1 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 3 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-7 Piger (07) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Aulum IF B Aulum IF Logo Aulum IF

U-8 Drenge (06) 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg IF 1 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Måbjerg IF 2 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Måbjerg IF 3 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Måbjerg IF 4 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Vildbjerg SF 2 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 3 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 1 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 4 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 5 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Stoholm IF 2 C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Stoholm IF 1 B Stoholm IF Logo Stoholm IF
Struer B B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
BK Klitten 1 B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
BK Klitten 2 Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
Skive 2 B Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Struer B B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-8 Piger (06) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
BK Klitten C
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-9 Drenge (05) 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team FHIF B Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 4 C Herning Fremad Logo Herning Fremad
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
BRH B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
SammenHOLDET A
Skjern GF A Skjern GF Logo Skjern GF
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Team HB A
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
England B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Team Ringkjøbing Landbobank A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Team Vejle A
Nickis Drenge A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Intersport Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Herning Fremad 3 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Lokalsyn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF

U-9 Piger (05) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad Give Fremad Logo Give Fremad
Struer Boldklub 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer Boldklub 2 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-10 Drenge (04) 24 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Gutterne A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Ramme-Lomborg IF B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Holstebro B 1 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Blåbjerg drengene A Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub
Hornbæk SF 1 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Sanderum X A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Y A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Vildbjerg SF1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Ringkøbing IF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF
Fighterne B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Holstebro B 3 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Holstebro B 2 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
RIF drengene B RIF
Højby S & G A Højby S&G Logo Højby S&G
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 3 B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U-10 Piger (04) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM 1 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
ATI Fodbold Pigerne A
Sunds IF C Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Ikast KFUM 2 A Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
HA 85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA 85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Vildbjerg SF 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Lemvig GF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U-11 Drenge (03) 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Team Damkjær Sko B
Kvik/Aalestrup A
Lemvig GF A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
BRH B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ramme-Lomborg IF B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Eliten fra Bremdal B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Varde IF 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 2 B Varde IF Logo Varde IF
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
GNIF B Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
Team GNIF C Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
KPR Drengene A Overlund GF Logo Overlund GF
KPR Drengene B Overlund GF Logo Overlund GF
Team Plus el A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Skive Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Star Boys XL B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Mitre Boys A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Young Boys XS B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tough Boys C Tjørring IF Logo Tjørring IF
B1913 B Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
FC Kammeraterne B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Ringkøbing IF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Måbjerg IF A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Lemvig GF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U-11 Piger (03) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ATI - fodboldpiger A ATI - fodbold
Spjald IF B Spjald IF
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Munkebo United A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sunds IF 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds IF 2 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Næsbjerg Rousthøje Ungdom A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Seje CIFFER A Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
Mejrup GU 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Bording IF 1 A Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF

U-12 Drenge (02) 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Skive IK 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 B Skive IK Logo Skive IK
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Team Thy A
RIF drengene C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Tarm IF A Tarm IF Logo Tarm IF
GGIF 3 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
De seje B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Henning Lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vildbjerg SF 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 3 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC

U-12 Piger (02) 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Vildbjerg SF 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Munkebo United A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Hansen Gardiner C Højslev i F
Næsbjerg Rousthøje Ungdom B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Team U11 B
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team 10 A Team 10
Lene Bjerre A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Vildbjerg SF 2 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Team 10 2 A Team 10
Hansen Gardiner A Højslev IF
Q2002 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vildbjerg SF 3 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Hammerum IF C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Dreamteam 2002 B Tjæreborg
De Seje Piger A
Koldby-Hørdum If A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Jerne IF A Jerne IF Logo Jerne IF
Sabros seje tøser 1 B Sabro IF
Sunds U12 A A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sabros seje tøser 2 C Sabro IF

U-13 Drenge (01) 40 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aulum IF B Aulum IF Logo Aulum IF
Spar Nord Holstebro A
TFC Lions A Thisted FC Logo Thisted FC
TFC Tigers A Thisted FC Logo Thisted FC
MK Huse A Overlund GF Logo Overlund GF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Lemvig Giants C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Team Them A
Roslev IK 1 C Roslev IK Logo Roslev IK
Roslev IK 2 C Roslev IK Logo Roslev IK
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Team Mejdal B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Ramme-Lomborg IF B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Blue Boys B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Team Faxe Kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
Eastside Viborg B Eastside Viborg
SUB 88 B SUB 88
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Tjørring IF C Tjørring IF Logo Tjørring IF
Dream Team A
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Bording IF 3 C Bording IF Logo Bording IF
Brande Taxi A
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Struer 3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
De grønne A Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Team Lundhus A SKIVE
EMR A
Randers Freja 1 A Randers FC Logo Randers FC
Randers Freja 3 A Randers FC Logo Randers FC
tst Liverbirds FC A Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Randers Freja 2 A Randers FC Logo Randers FC
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Krøyer Pedersen B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U-13 Piger (01) 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Wild Cats Green C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Ramme-Lomborg IF B Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Lemvig Gf 1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
AaB A
Wild Cats White B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Mejrup GU 1 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup GU 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup GU 3 C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team 10 A Team 10
Team 10 4 B Team 10
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Dinoslegeland.dk A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Rød Stue A Jerne IF Logo Jerne IF
Gustavs Piger A If 92 Esbjerg
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team 10 2 A Team 10
TEAM 10 3 B Team 10
Struer B A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-14 Drenge (00) 28 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Barcelona A
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Ravnsbjerg IF 1 A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
FC Katastrofe A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Tim GIF 2 C TIM GIF Logo TIM GIF
Team Munk & Co. B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Toftum Murerfirma A Stoholm IF Logo Stoholm IF
Viborg SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 3 C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
HHs Drenge A
WonderKids B Viborg FF Logo Viborg FF
First Touch A Viborg FF Logo Viborg FF
Skjern Bank A Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Sparkassen Kronjylland A FC Horsens Logo FC Horsens
Team Kramer A Stensballe IK Logo Stensballe IK
SHN Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Billund IF C Billund IF Logo Billund IF
Junge byg A Filskov IF Logo Filskov IF
Klinkby B B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Roslev IK 2 B Roslev IK Logo Roslev IK
Roslev IK 1 B Roslev IK Logo Roslev IK
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Uhre/Brande 1 B Uhre GIF Logo Uhre GIF
Uhre/Brande 2 B Uhre GIF Logo Uhre GIF

U-15 Drenge (99) 24 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Klinkby B B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Team Fischer B Varde IF Logo Varde IF
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Billund IF 1 B Billund IF Logo Billund IF
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skjern GF 1 A Skjern GF Logo Skjern GF
Stjerneparaden A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Green Guys B Hviding IF Logo Hviding IF
HBJ THISTED A Thisted FC Logo Thisted FC
Strangholt Hurup A Thisted FC Logo Thisted FC
Team Bel Air A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Kramer B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Struer Boldklub A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
De Globale Geder A AC Horsens Logo AC Horsens
Tarm IF A Tarm IF Logo Tarm IF
Tarm IF B Tarm IF Logo Tarm IF
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Roslev IK 1 B Roslev IK Logo Roslev IK
Roslev IK 2 B Roslev IK Logo Roslev IK
Bøje Kran og Maskintransport A AC Horsens Logo AC Horsens
Skjern GF 2 B Skjern GF Logo Skjern GF
Tim GIF C TIM GIF Logo TIM GIF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
FC Hallumgade A Horne IF

U-15 Piger (99-00) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De gule lyn A
Tim GIF 2 B TIM GIF Logo TIM GIF
Esbjerg fB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg fB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tim GIF 1 B TIM GIF Logo TIM GIF
Esbjerg fB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Dronninglund IF B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Frederiks AIF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Frederiks AIF B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Sportigan Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U-18 Piger (96-97-98 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Brumbasserne A
Skovbakken A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Jessens tøser C Filskov IF Logo Filskov IF
Mariager Efterskole 2 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Power Puff B Klejtrup Boldklub
Stjernerne A
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Vildbjerg SF 3 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF 4 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Lemvig GF 98 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Lyngs A Lyngs Idrætsefterskole Logo Lyngs Idrætsefterskole
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
8700 B FC Horsens Logo FC Horsens

U-14 Piger (00) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vildbjerg SF 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
KPMG A Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Pigerne A
Kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Team 10 A
Vorbasse 1 A Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Vorbasse 2 A Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Sportigan Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Landbobanken Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - December 15 2013

Organisation
Vildbjerg SF
Place
Haller i Vildbjerg
Postalcode
7480
City
Vildbjerg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vildbjerg Cup Indoor 2013 map

Tournament overview